wiesiek_gwozdz.jpg

Wieszanie i mocowanie obrazów bez wiercenia i gwoździ

Drukuj


Montowanie bez młotka lub wiertarki – sprawdź nasze sposoby


Gdy chcemy przymocować do ściany obraz albo półkę, zwykle używamy młotek lub wiertarkę i gwoździe albo wkręty. Tymczasem na rynku dostępne są produkty, które znacznie ułatwiają taki montaż, a w razie potrzeby można je także szybko zdjąć bez uszkodzenia ściany. To spore udogodnienie, jeśli nie chcemy montować czegoś na stałe. Wszystkie te produkty składają się na System Inteligentnego Montażu.


Czym można zastąpić klasyczny młotek i wiertarkę oraz gwoździe i śruby?


Młotek i wiertarkę oraz gwoździe i śruby możemy zastąpić innowacyjnymi produktami samoprzylepnymi. Nie musimy się przy tym martwić o konieczność posiadania wyspecjalizowanych narzędzi czy umiejętności. Wystarczy wybrać produkty dostosowane do danej powierzchni ściany i o odpowiednim udźwigu. W skład Systemu Inteligentnego Montażu tesa® wchodzą przede wszystkim:

  • gwoździe samoprzylepne,
  • śruby samoprzylepne,
  • haczyki samoprzylepne,


Proste i szybkie wieszane niewielkich elementów


Gwoździe samoprzylepne umożliwiają wieszanie przedmiotów o wadze aż do 4 kilogramów (na jeden gwóźdź), a więc np. półek lub obrazów. Bardzo łatwo przytwierdza się je do ściany przy użyciu dołączonych do zestawu samoprzylepnych plastrów montażowych z technologią Powerstrips®. Wystarczy przykleić plaster na oczyszczoną powierzchnię, docisnąć go przez kilka sekund na całej powierzchni a następnie nakleić gwóźdź, który także wymaga dociśnięcia. Dostępne są rozwiązania dedykowane powierzchniom lekko teksturowanym oraz delikatnym, takim jak tapeta oraz tynk, a także gładkim i stabilnym jak na przykład płytki czy metal. Dzięki zastosowanej technologii, gwoździe można łatwo zdjąć, nie pozostawiając żadnych śladów. Wystarczy rozciągnąć plaster, pociągając za jego końcówkę równolegle do powierzchni. Ponadto, niektóre modele wyposażone są system regulacji wysokości, dzięki czemu w dowolnym momencie możemy zmienić pozycję przedmiotu, który wieszamy. W ten sposób mamy pewność, że obrazy czy półki będą zawieszone w prostej linii..

W przypadku niektórych przedmiotów i dekoracji, lepiej sprawdzi się śruba samoprzylepna. To produkt, który pozwala na zamocowanie przedmiotów o wadze do nawet 10 kilogramów. W ofercie tesa® dostępne są śruby przeznaczone do różnych powierzchni, a ich działanie oparte jest na dwóch technologiach. Pierwsza, to mocowanie na wspomniane już plastry montażowe z technologią Powerstrips® - to rozwiązanie dla gładkich lub lekko teksturowanych i delikatnych powierzchni. Druga, to system montażu oparty na masie klejącej, którą wciska się w podstawę śruby. Umożliwia ona zamocowanie elementów na ścianie o różnych powierzchniach, także chropowatych, zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynku. Takie śruby bez problemu dostosują się do struktury nierównych powierzchni z cegły lub z kamienia. Są przy tym odporne na zmieniające się warunki atmosferyczne. Śrubę możemy usunąć z litych powierzchni bez pozostawiania śladów, poprzez jej przekręcenie i ściągnięcie resztek kleju.

Idealne rozwiązanie do montażu dekoracji na ścianach

Dekoracyjne haczyki samoprzylepne doskonale sprawdzą się z kolei przy montażu mniejszych i lżejszych przedmiotów oraz dekoracji. Przykładem mogą być ozdobne girlandy i lampki LED. W tym zakresie tesa® oferuje haczyki utrzymujące przedmioty o wadze do 1 kilograma, które można bezpiecznie stosować na gładkich i stabilnych podłożach. Dekoracyjne haczyki są przezroczyste, przez co po zamocowaniu są prawie niewidoczne i nie odwracają uwagi od zawieszanych ozdób. Specjalne wyprofilowanie pozwala na montaż haczyków pod różnym kątem, także na suficie, bez obaw. Ponadto, podobnie jak inne rozwiązania z Systemu Inteligentnego Montażu, nie pozostawiają one śladów po usunięciu.


Samoprzylepne rozwiązania do wielokrotnego użytku


Po zdjęciu samoprzylepnych gwoździ śrub i haczyków, możemy zawiesić je ponownie z użyciem nowych plastrów montażowych Powerstrips®. W zestawie jest kilka zapasowych plastrów, a gdy i te się skończą, wystarczy, że dokupimy paczkę nowych, odpowiadających naszym potrzebom w zakresie ciężaru i powierzchni. To rozwiązanie można też stosować samodzielnie, do bezpośredniego przyklejenia płaskich przedmiotów, na przykład plakatów. Atutem rozwiązań samoprzylepnych jest to, że można mocować z ich wykorzystaniem różne przedmioty bez zbędnego bałaganu (jedynym produktem ubocznym jest papierowa warstwa ochronna). Nie trzeba też posiadać żadnych dodatkowych narzędzi – wszystko znajduje się w opakowaniu.


Dlaczego warto stosować produkty TESA zamiast klasycznych gwoździ i śrub?


 Produkty tesa® ułatwiają mocowanie dekoracji, obrazów i innych elementów wyposażenia pomieszczeń, ponieważ ich użycie jest bardzo proste. Wystarczy przymocować je do ściany, dociskając przez kilka sekund. Oprócz tego, dzięki produktom składającym się na System Inteligentnego Montażu tesa® wyeliminowany zostaje problem wiercenia w ścianach. Jest to szczególnie ważne wtedy, gdy np. wynajmujemy mieszkanie. Nie potrzeba przy tym specjalnych, technicznych umiejętności, a całość prac związanych z montażem wyposażenia na ścianach wykona się solidnie i szybko, bez konieczności pomocy ze strony fachowcaPolecane artykuły


Może zainteresuje Cię też