Jesień 2018 – poznaj najnowsze trendy w urządzaniu wnętrz

Drukuj

Choć wciąż jeszcze możemy cieszyć się dniami pełnymi słońca, nie ulega wątpliwości, że jesień zbliża się wielkimi krokami. Pomimo tego, że kochamy lato musimy pamiętać, że jesień też ma w sobie wiele uroku, który warto przemycić do własnych wnętrz, odkrywając go na nowo. Jak każdego sezonu, trendy w urządzaniu wnętrz przynoszą wiele nowości. Nie inaczej jest w tym roku. Co się zmieniło? Jaki styl będzie dominował tegorocznej jesieni? Przekonajmy się.


Jesienny wieczór w różanym ogrodzie – ciesz się nim we własnym salonie!

Kwiaty zazwyczaj kojarzą nam się z wiosną i latem. Tymczasem – jak się okazuje – tego roku pozostaną z nami na dłużej. Kwiatowe motywy na dobre zdominowały tegoroczne trendy i nic nie wskazuje na to, by miały zniknąć jesienią i zimą, a wręcz przeciwnie. Tegoroczna jesień ma być wyrazista i mocno kwiatowa. Pojawiające się w formie tapet lub dodatków kwiaty powinny być duże i mocno wyeksponowane. Najlepiej umieszczone na ciemnym tle, które wydobędzie z nich moc koloru. Ten wzór z powodzeniem możemy wykorzystać w salonie lub sypialni.

W każdym przypadku, poza kolorami, kwiatowy deseń wniesie do wnętrza także odrobinę subtelnej elegancji. Możemy zastosować go na całej ścianie (w postaci kolorowej tapety) lub wyłącznie na jej fragmencie, pozostawiając resztę w stonowanej kolorystyce. Jeżeli wystarczy nam odwagi, florystyczną tapetę możemy uzupełnić o dodatki utrzymane w tym samym stylu. Mogą to być na przykład poszewki na poduszki, które – rozrzucone na sofie lub kanapie – staną się świetnym uzupełnieniem różanego ogrodu na ścianie


Jesień w barwach skąpana – nie bój się koloru!

Jesień 2018 nie boi się koloru. Szarość za oknem ma zostać zdominowana siłą koloru we wnętrzu. Jakie odcienie będą najmodniejsze? W tym sezonie prym wiodą przede wszystkim: róż, złoto, granat i czerń. Każda z tych barw powinna przyjąć we wnętrzu określoną rolę. Czerń i złoto zarezerwowane są dla dodatków. Mogą pojawiać się wyłącznie w formie niewielkich, aczkolwiek wyrazistych detali, takich jak choćby uchwyty mebli. Natomiast róż i granat mogą zaistnieć w większym formacie, na przykład jako podstawowy odcień różnego rodzaju tekstyliów. W bardziej odważnej wersji możemy zdecydować się na róż na ścianie. Jeśli wyciszymy go stonowanymi odcieniami zastosowanymi na pozostałych elementach aranżacji, z całą pewnością unikniemy efektu przesytu. 

Biel i nowoczesność zawsze w modzie, czyli pomysł na modny jesienny wystrój

Mamy dobrą wiadomość dla miłośników nowoczesnego minimalizmu – tegorocznej jesieni nadal będzie modny. Wnętrza urządzone w tym stylu cieszą się dużą popularnością już od wielu sezonów i jak na razie nic zapowiada tego, że miałoby się to zmienić. Nowoczesność połączona z minimalizmem bardzo dobrze prezentuje się zarówno w dużych pomieszczeniach, jak i tych o mniejszej powierzchni, zapewniając im wrażenie przestronności, ładu i porządku, a przy tym – dzięki naturalnym dodatkom, często będącym dopełnieniem aranżacji utrzymanych w tym stylu – także przytulności i kameralności.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też