Blog

Pastelowy lampion ze starych ramek na zdjęcia - DIY

2018-04-30, Iza

(0)
Wiosna i maj to czas grillowania, biesiad w ogrodzie, korzystania z uroków coraz cieplejszych dni i wieczorów. Wtedy rozpoczynamy też sezon leżakowania i plenerowych posiłków. 

Dziś pokażemy Ci tutorial krok po kroku, jak z wykorzystaniem starych ramek na zdjęcia, wykonać lampion osłaniający na świece. Taki lampion przyda Ci się na pewno do tworzenia nastroju w piękne majowe wieczory na balkonie albo w ogrodzie. Można go też wykorzystać podczas nakrywania stołu.

Do wykonania lampionu potrzebujesz:

• 4 identycznych ramek na zdjęcia, koniecznie z szybkami, a nie pleksi
• Pistoletu z klejem na gorąco
• Farb akrylowych lub kredowych do pomalowania ramek
• Opcjonalnie: lakieru bezbarwnego lub wosku do drewnaPorada: najlepsze będą ramki o prostych krawędziach, takie które dokładnie do siebie przylegają. Brzegi ramki nie mogą być za cienkie, bo wtedy przyklejenie ich do siebie nie będzie możliwe.


Krok 1.

Zdemontowanie ramek

Rozbierz ramki na części pierwsze. Pozostaw szybki i drewnianą ramkę. Spód nie będzie Ci już potrzebny. 
Krok 2.
Matowienie ramek


Drewniane ramki trzeba zmatowić, wtedy farba będzie lepiej przylegać do powierzchni. Wystarczy kilka razy przetrzeć je papierem ściernym ze wszystkich stron, a potem strzepać pył.Krok 3.
Malowanie ramek

Do malowania ramek używamy farby akrylowej lub kredowej. Ta druga nie wymaga przygotowania powierzchni. Ramki malujemy z dwóch stron, nawet do trzech razy – wszystko zależy od efektu, jaki chcesz uzyskać.

Jeśli chcesz lepiej zabezpieczyć ramki przed deszczem i czynnikami zewnętrznymi - polakieruj je dodatkowo lakierem bezbarwnym lub wetrzyj w nie wosk do drewna.

Krok 4.
Przyklejnie szyb

Po wyschnięciu, do pomalowanych (i polakierowanych)  ramek przyklejamy wymyte i wysuszone szybki. Używamy do tego kleju na gorąco. Szybę przyklejamy w rogach i mocno dociskamy.

Krok 5.
Przyklejenie ramion

Ostatnim krokiem jest dokładne sklejenie ramion ze sobą. Najpierw kleimy dwie ramki do siebie, wzdłuż najdłuższych boków. Potem doklejamy jeszcze jedną, jakbyśmy tworzyli pudełko. Ostatnią ramkę wsuwamy bardzo dokładnie i równo przyklejamy.

 Kiedy osłona jest gotowa, wkładamy do środka świecę. Możesz ją postawić na talerzyku, podstawce na świece, tak aby lampion stabilnie przy tym stał. Nie stawiaj świec na łatwopalnych powierzchniach typu karton czy drewno.

Tak przygotowane osłonki sprawdzą się na tarasie lub balkonie. Mogą też stać przed drzwiami wejściowymi lub w mieszkaniu. Kiedy stworzysz kilka takich samych osłon, możesz je wykorzystywać na wiele sposobów, także podczas przyjęcia w plenerze.


Ostatnie artykuły:

Czym skutecznie oczyścisz nagrobki?

1 listopada zbliża się wielkimi krokami, a z nim Święto Zmarłych. Jest...

Organizer na biżuterię - DIY

Ramki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne w domu. Dziś pobawimy...

Zobacz także:

Organizer na biżuterię - DIY

Ramki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne w domu. Dziś pobawimy się starą, nikomu już niepotrzebną ramką. Jedynym jej wyróżnikiem jest ciekawa faktura drewna, dlatego żal nam...
Dowiedz się więcej

Najbardziej kreatywne sposoby na oświetlenie wnętrz

Oświetlenie w każdym wnętrzu odgrywa niezwykle istotną rolę. Dotyczy ona nie tylko aspektu praktycznego ale też wkładu w budowanie atmosfery panującej w pomieszczeniu oraz jego...
Dowiedz się więcej

Wieszak ze słoikiem na drobniaki - DIY

Motywów zbierania drobniaków w naczyniach jest bardzo dużo. Od wyrabiania w sobie nawyku odkładania pieniędzy, po pozbywanie się ciężaru z portfela, edukację finansową dzieci lub inne....
Dowiedz się więcej
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »