porady_Bricomarche

Dzbanek filtrujący wodę – czy to się opłaca?

Drukuj
dzbanek filtrujący wodę – jak to działa?

Coraz więcej osób zauważa zalety, jakie posiada  dzbanek filtrujący wodę. Naczynie to można znaleźć w wielu polskich domach. Jednak czy jego zakup, a także koszty związane z jego eksploatacją rzeczywiście się opłacają?


Dzbanek filtrujący wodę – jak to działa?


Dzbanek do filtrowania wody ma prostą budowę. Na pierwszy rzut oka wygląda jak zwykły dzbanek. Wyposażony jest jednak w dwie komory. Do jednej z nich nalewa się wody z kranu, a do następnej dostaje się woda przefiltrowana przez specjalny filtr węglowy. Przechylając dzbanek, do podstawionego naczynia dostaje się już woda pozbawiona chloru i innych substancji niekorzystnie wpływających na zdrowie człowieka, które zawiera woda nalana bezpośrednio z kranu.

jaki dzbanek filtrujący wybrać?


Sam dzbanek filtrujący wykonany jest z tworzywa sztucznego. Jego eksploatacja wymaga comiesięcznej wymiany filtrów węglowych. Ich koszt zależy od rodzaju i danej firmy. Świetnej jakości dzbanki filtrujące produkuje firma Aquaphor. Dzbanek tej marki może mieć różną pojemność i kształt. Najpopularniejsze są jednak dzbanki o klasycznej, płaskiej formie, które z łatwością postawisz na półce w lodówce. Niezwykle opłacalny jest np. zestaw dzbanek filtrujący Aquaphor Time 2,5 l + 3 wkłady B100-25 Maxfor. Zestaw obejmuje nie tylko dzbanek, ale i wymienne filtry.


Zalety korzystania z dzbanka filtrującego wodę


Substancje zawarte w wodzie kranowej mają niekorzystny wpływ na zdrowe człowieka. Zmieniają także smak zaparzonej na jej bazie herbaty czy kawy. O wiele zdrowsze jest picie wody przefiltrowanej. Warto również wybrać filtry magnezowe, które w swojej ofercie ma m.in. firma Aquaphor. Dzbanek wówczas nie tylko oczyszcza wodę z chloru i ołowiu, ale i uzupełniają ją o jony magnezowe. Doskonałym przykładem jest dzbanek filtrujący Onyx z wkładami magnezowymi.

Jeśli w mieszkaniu masz twardą wodę, szybko zauważysz również osadzający się na sprzęcie AGD kamień, który może skutecznie zniszczyć urządzenie, jeśli zaniedbasz regularne odkamienianie. Wygodnym rozwiązaniem tej sytuacji jest dzbanek do filtrowania wody. Wystarczy do żelazka, ekspresu do kawy czy czajnika będziesz wlewał przefiltrowaną wodę. Wówczas możesz zapomnieć o osadzającym się na ściankach urządzenia kamieniu.

zalety dzbanka filtrującego

Każdego dnia człowiek powinien wypijać przynajmniej 2 litry wody. Pozwala to utrzymać odpowiednie nawodnienie organizmu. W upalne dni powinno wypijać się jeszcze więcej płynów. Wyobraź teraz sobie, że każdego dnia wypijasz ponad jedną butelkę wody mineralnej, która kosztuje średnio 2,5 zł. Łatwo policzyć, że miesięczny koszt związany z kupnem wody butelkowanej wynosi ok. 75 zł.


Z kolei jeden filtr do dzbanka starcza na przefiltrowanie ok. 200 l wody. Kupisz go za około 10 zł. Dzięki temu miesięcznie jesteś w stanie za 10 zł zapewnić odpowiednią ilość wody do picia trzem osobom. Oczywiście należy doliczyć do tego koszt wody kranowej, jednak i tak jest to opcja o wiele bardziej opłacalna.


Nie należy zapomnieć także o korzyściach dla środowiska. Przy korzystaniu z dzbanka filtrującego generujesz o wiele mniej plastiku niż ma to miejsce w przypadku kupna zgrzewki wody butelkowanej.


Dzbanek filtrujący skutecznie oczyszcza wodę kranową z chloru czy kamienia. Dzięki temu jest zdatna do picia. Korzystanie z tego prostego w obsłudze naczynia wiąże się z wieloma oszczędnościami. Dzięki przefiltrowanej wodzie wydłużysz także żywotność swojego sprzętu AGD.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też