Złączki do węży ogrodowych i uszczelki

Pokaż na stronie

437 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Ogród zazwyczaj, nawet jeśli porasta go tylko trawa, potrzebuje regularnego nawadniania. Najbardziej praktycznym rozwiązaniem są oczywiście węże ogrodowe, do których warto mieć dopasowane uszczelki i złączki. Dzięki nim praca węża będzie niezakłócona na przykład przez wcześniej niezauważone przecieki, które mogą w znaczący sposób zmniejszyć ciśnienie wody, co wpłynie na wydajność podlewania. Dopasowane uszczelki mogą też służyć do wymiany tych elementów, które po pewnym czasie naturalnie się zużywają.


Dla osób, które obsługują kilka działek albo ogródków, polecamy złączki do węży ogrodowych. Sprawiają one, że można podłączyć węża do dowolnego źródła wody. Specjalne reduktory i przyłącza pasują do większości popularnych kranów oraz instalacji, co przekłada się na ich funkcjonalność. Dzięki temu podlewanie można wykonać w dowolnym miejscu. Na stałe do ogrodu warto zainstalować nie tylko złączki do węży ogrodowych, ale też urządzenia kontrolne, na przykład związane z pomiarem przepływu wody.


Niezbędne akcesoria do węży ogrodowych – w co warto się wyposażyć?

Najpiękniejszą ozdobą każdego ogrodu są rośliny. Niezależnie od rodzaju i gatunku, jaki uprawiasz na swojej posesji, niezbędne jest odpowiednie nawadnianie roślin. Dostęp do wody to jeden z najważniejszych czynników zapewniających ich zdrowy i bujny wzrost. W jaki sposób zapewnić wodę roślinom w swoim ogrodzie? Oczywiście do ich podlewania wykorzystaj węże.


W sklepach znajdziesz różnego rodzaju węże przygotowane do transportu wody. Jednak każdy z nich wykonany jest z gumą i zakończony gładkim otworem. W jaki sposób podłączyć wąż ogrodowy do kranu, a także jak łączyć węże w bardziej rozbudowane systemy nawadniające? Do tego przydadzą Ci się złączki do węży ogrodowych.


W tej kategorii znajdziesz najróżniejsze złączki do węży ogrodowych. Wykonane są z trwałych i odpornych na wilgoć oraz warunki zewnętrzne materiałów. Za ich pomocą szybko i sprawnie przedłużysz swój wąż ogrodowy, aby dotrzeć z nim do najdalszych zakątków posesji. Szybko podłączysz go do kranu, a także do poszczególnych końcówek, które także znajdziesz w tej kategorii. Złączki te są niezbędnym wyposażeniem każdego ogrodnika. Za ich pomocą sprawnie zbudujesz efektywny system nawadniający do swoich roślin. Znacznie szybciej także uporasz się z podlewaniem rosnących na Twojej posesji roślin. Sprawdź, jakie złączki warto mieć w ogrodzie.


Przede wszystkim zapewnij szczelność swojej instalacji nawadniającej

Żaden wąż ogrodowy nie będzie skutecznym sposobem do podlewania roślin, jeśli będzie przeciekał. Jeśli zauważysz spadek ciśnienia i przeciek wody na wężu, może to oznaczać dziurę. W tym wypadku możesz spróbować naprawić wąż, przeciąć go na dwie części i połączyć ponownie za pomocą odpowiedniego elementu lub wymienić na nowy.


Nieco inaczej jest w przypadku, gdy nieszczelność zauważysz przy podłączeniu do kranu lub końcówki. To może oznaczać zużyte uszczelki. W tej kategorii znajdziesz praktyczne uszczelki do węży ogrodowych tzw. oringi. Wykonane są z elastycznego PCV, które jest odporne na nieustanny kontakt z wodą i inne warunki atmosferyczne.


W naszym sklepie uszczelki do węży ogrodowych dostępne są w wygodnych zestawach. W nich znajdziesz sztuki cechujące się różną średnicą. W ten sposób znacznie łatwiej dopasujesz odpowiednią uszczelkę do węża, kranu lub złączki i zabezpieczysz swój system nawadniający przed przeciekaniem.


Czym są szybkozłączki do węży ogrodowych?

Szybkozłączki do węży ogrodowych to niezwykle praktyczne akcesoria, które pozwolą Ci dowolnie łączyć węże ze sobą, podłączać je do ujścia wody czy wymieniać końcówki. Wykonane są z trwałego i solidnego tworzywa sztucznego odpornego na kontakt z wodą. Wyposażone są w pokrętło zaciskowe, które idealnie przylega do węża i je unieruchamia. Połączenie jest w pełni szczelne.


Szybkozłączki do węży ogrodowych warto zamontować na wszystkich końcówkach węży. W ten sposób nie będziesz musiał szukać dodatkowych uszczelek, złączek czy zacisków, aby szybko podłączyć wąż do np. kranu. Trwale przymocowane do węży pozwolą Ci szybko zmieniać końcówki i przełączać węże.


W tej kategorii znajdziesz całe zestawy szybkozłączek lub pojedyncze sztuki. Dostępne są modele od różnych producentów. Aby w pełni korzystać z wygody, jaką zapewniają te elementy, warto wybierać szybkozłączki i końcówki do węży od jednego producenta. Wówczas masz pewność, że wszystkie końcówki będą do siebie pasowały. Przy wyborze koniecznie zwróć uwagę także na średnicę swojego węża i dopasuj do niego konkretną szybkozłączkę. Występują one w rozmiarach najbardziej powszechnych węży ogrodowych.


Główny podział szybkozłączek ogrodowych

Szybkozłączki ogrodowe można podzielić przede wszystkim na dwa rodzaje. W tej kategorii znajdziesz praktyczne szybkozłączki przelotowe. Za ich pomocą przede wszystkim połączyć dwa fragmenty węża ogrodowego lub podłączysz je do ujścia wody. Możesz także zamontować je przy końcówce węża, choć w tym miejscu o wiele lepiej sprawdzi się drugi rodzaj szybkozłączki. Zapewniają niczym niezakłócony transport wody wężem ogrodowym.


Nieco inaczej zbudowane są szybkozłączki ogrodowe z funkcją stop. Wyposażone są w specjalną blokadę, która pozwala szybko zamknąć dopływ wody. W którym miejscu systemu nawadniającego sprawdzą się najlepiej? Oczywiście przy wylocie węży. Bezpośrednio do nich przykręca się końcówki węży ogrodowych. Tego rodzaju szybkozłączki pozwolą Ci zmieniać końcówki bez odcinania głównego dopływu wody przy kranie. Jeśli podlewasz rośliny na końcu swojej posesji i jedne z nich wymagają delikatnego oprysku, a inne możesz podlać silniejszym strumieniem, nie musisz każdorazowo chodzić do kranu. Sprawnie wymienisz końcówkę na miejscu i znacznie szybciej uporasz się z podlewaniem roślin.


Jak trwale połączyć węże ogrodowe?

W wielu sytuacjach specyficzne ukształtowanie terenu będzie wymagało od Ciebie użycia kilku fragmentów węży ogrodowych. Posiadanie w swoim ogrodzie węży o różnej długości jest także bardzo praktycznym rozwiązaniem. W przypadku podlewania roślin rosnących blisko ujścia wody możesz wykorzystać krótki wąż. Co jednak w sytuacji, kiedy musisz z wodą dojść na koniec posesji. Wówczas możesz połączyć kilka fragmentów węża. Do tego przydadzą Ci się złącza do węży.


Reparatory pozwalają na szybkie połączenie węży ogrodowych i ich przedłużenie. W tej kategorii znajdziesz te akcesoria cechujące się różną średnicą. Dostępne są także złącza do węży o dwóch różnych końcówkach, dzięki czemu możesz połączyć ze sobą węże o różnej średnicy. Znajdziesz także złącza kątowe, które umożliwiają połączenie węża pod kątem, dzięki czemu możesz łatwo ominąć przeszkody np. większe klomby, drzewa, czy studnię i dotrzeć z wężem do najbardziej oddalonych fragmentów swojego ogrodu. Akcesoria te nie są wyposażone w zawory czy inne funkcje umożliwiające zamknięcie dopływu wody.


Jak stworzyć rozgałęzioną sieć nawadniającą ogród?

W każdym ogrodzie znajduje się zazwyczaj jedno źródło wody. Nie oznacza to jednak, że nie możesz podlewać swoich roślin w kilku miejscach jednocześnie. Wystarczy, że rozdzielisz swoje węże na dwa lub trzy. Jak to zrobić?


Do tego przydadzą Ci się rozdzielacze ogrodowe. Dostępne są zarówno elementy wykonane z mosiądzu, które dopasowujesz do średnicy konkretnego węża, jak i rozdzielacze ogrodowe pasujące do szybkozłączek. Za ich pomocą szybko stworzysz rozgałęziony system nawadniający. Jeden wąż możesz doprowadzić do zraszacza umieszczonego wśród grządek warzywnych, a drugim możesz podlewać kwitnące krzewy.


Czym jest trójnik do węży ogrodowych?

Najczęściej używanym rozdzielaczem jest trójnik do węży ogrodowych. Za jego pomocą możesz jeden wąż podzielić na dwa. Akcesoria te wyposażone są w trzy wypustki pozwalające podłączyć do nich wąż z szybkozłączką. Na każdej wypustce znajduje się uszczelka, która zapewnia szczelność systemu nawadniającego. Trójnik do węży ogrodowych montuje się bezpośrednio do węży, zatem możesz rozdzielić je w na końcu jednego fragmentu węża.


Do budowy rozgałęzionych systemów nawadniających przyda Ci się jeszcze rozdzielacz, który montuje się bezpośrednio do kranu. Może mieć miejsce na podpięcie trzech lub nawet czterech węży. Każde ujście wyposażone jest w osobny zawór zamykający dopływ wody do konkretnego węża. To pozwala na pełną kontrolę systemu nawadniającego. Za jego pomocą możesz podłączyć węże zraszające trawnik, grządki warzywne i jednocześnie zachować jeden wąż do użytku własnego i podlewania ręcznego.


Jakie akcesoria przydadzą Ci się jeszcze do węży ogrodowych?

Szybkozłączki to nie jedynie akcesoria, które przydadzą Ci się do obsługi węży. Za ich pomocą jedynie połączysz węże ogrodowe. Aby wygodnie podlewać swoje rośliny, koniecznie wyposaż się także w końcówki do węży ciśnieniowych. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju końcówki dostępne jako pojedyncze sztuki lub całe zestawy. W skład takiego zestawu znajdziesz najpopularniejsze końcówki i reparatory do przedłużania węży.


Przy wyborze końcówki do węży ciśnieniowych koniecznie sprawdź kompatybilność ze swoimi szybkozłączkami lub innymi złączami do węży. Ponadto zwróć uwagę, z jakiego materiału są wykonane. Wybieraj produkty wykonane z najwyższej jakości materiałów odpornych na kontakt z wodą i promieniowanie UV.


Każda końcówka powinna być wyposażona w przycisk zwalniający dopływ wody. Za jego pomocą będziesz mieć pełną kontrolę nad ilością zużywanej wody. Ponadto końcówki powinny mieć ergonomiczny kształt i antypoślizgową rączkę, dzięki której kontrolna nad wężem będzie znacznie bezpieczniejsza i komfortowa.


Rodzaje końcówek do węży ogrodowych

Każda roślina ma własne wymagania co do podłoża, stanowiska i nawożenia. Podobne wymagania dotyczą nawadniania. Warto zwrócić uwagę nie tylko na ilość wody, którą potrzebuje dana roślina, ale także na sposób jej podlewania. Niektóre gatunki – szczególnie te o delikatnych liściach, lepiej nawadniać rozproszonym i delikatnym strumieniem. Inne rośliny źle reagują na zmoczenie liści, które mogą być szybko poparzone przez słońce skupiające się w kropelkach wody. Wówczas lepiej podlewać je od dołu, silniejszym, ale mniej rozproszonym strumieniem.


Nic więc dziwnego, że producenci sprzętu ogrodowego zapewniają szeroki wybór końcówek do węży, które pozwolą Ci odpowiedzieć na potrzeby Twoich roślin. Jakie końcówki do węży ogrodowych znajdziesz w tej kategorii?


Dostępne są przede wszystkim dwa rodzaje końcówek do węży ogrodowych. Jedne zapewniają silny i mocno skupiony strumień wody, który wypuszczany jest pod dużym ciśnieniem. Dzięki temu jesteś w stanie podlać rośliny znacznie oddalone od Ciebie. Częściej jednak stosuje się delikatniejszą deszczownicę do podlewania roślin od góry. Deszczownica nie zniszczy roślin, zmoczy glebę i jednocześnie zapewni odpowiednią wilgotność powietrza wokół wody. Najpopularniejszym rodzajem końcówek są jednak modele regulowane, które łączą funkcje obu. Za pomocą pokrętła możesz regulować siłę i stopień rozproszenia strumienia wody.


Jeśli końcówka nie spełnia Twoich wymagań, koniecznie sięgnij po zraszacze ogrodowe, które świetnie uzupełnią Twój system nawadniający.


O jakich akcesoriach jeszcze warto pomyśleć?

W tej kategorii znajdziesz także praktyczne krany ogrodowe wyposażone w zawór. Oprócz nich dostępne są krany do beczki z deszczówką, które pozwolą Ci podpiąć do niej węża i wykorzystać tę wodę do podlewania roślin. Jeśli chcesz wykorzystać wodę z oczka wodnego, koniecznie podłącz wąż za pomocą złączki z filtrem, dzięki któremu oddzielisz większe zanieczyszczenia zalegające w otwartym zbiorniku wodnym i zmniejszysz ryzyko uszkodzenia lub zapchania węża.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.