Pojemniki i dozowniki do łazienki, na mydło, stojaki na papier

Pokaż na stronie

27 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość 6 cm
Długość 48 cm
Długość 46 cm
Długość 22 cm
Długość 23,5 cm
Długość 26 cm
Długość 11,2 cm
Długość 38 cm
Długość 25,7 cm
Długość 15,2 cm
Długość 15,2 cm
Długość 7,5 cm
Długość 18 cm
Długość 9,3 cm
Długość 9,3 cm
Długość 33,5 cm
Długość 7 cm
Długość 10 cm
Długość 31 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Funkcjonalna łazienka to również wiele akcesoriów, które umożliwiają wygodne korzystanie z niej. Dozowniki do mydła, tradycyjne mydelniczki czy uchwyty na szczoteczki do zębów to podstawowe dodatki, dzięki którym łazienka wygląda spójnie, estetycznie i jest praktyczna dla domowników. W naszym asortymencie zgromadziliśmy dozowniki do mydła wykonane z różnych materiałów oraz dostępne w bogatej gamie kolorów. Dzięki tej różnorodności możliwe jest dopasowanie do każdego gustu.


Niemniej ważne dla higieny są też szczotki WC, które umożliwiają bezkontaktowe, szybkie czyszczenie muszli. Wszystkie dostępne w ofercie szczotki WC zostały wykonane z trwałych, odpornych na działanie detergentów materiałów, przez co pozostają funkcjonalne przez długi czas. Szczotki mogą być stojące, a tam, gdzie brak na to miejsca - zawieszone na ścianie, na przykład niedaleko ubikacji. Jednocześnie, z uwagi na to, że mają często takie samo wzornictwo jak inne akcesoria łazienkowe, będą tworzyły spójną aranżację każdego wnętrza.


Akcesoria, których nie może zabraknąć w żadnej łazience

W łazience wykonujemy wiele zabiegów higienicznych. Do tego potrzebujemy nie tylko odpowiedniego wyposażenia i dostępu do bieżącej wody, ale także akcesoriów, które nam to ułatwią. Co powinno znaleźć się w każdej łazience?


Z pewnością na umywalce powinny stać pojemniki na mydło. W tej kategorii znajdziesz pojemniki na mydło wykonane z różnych materiałów. Dostępne są modele zarówno na mydło w kostce, jak i mydło w płynie. Ponadto wyposaż swoją łazienkę w wieszaki na papier toaletowy pojemniki do przechowywania szczoteczek czy kubek do płukania ust. Do zachowania czystości misy WC będziesz potrzebował specjalnej szczotki. Wszystkie te akcesoria znajdziesz w tej kategorii. Zwróć również uwagę na ich design i kolor, ponieważ oprócz funkcji praktycznych, spełniają także funkcje dekoracyjne i uzupełniają wystrój łazienki.


Przy umywalce postaw dozowniki mydła

Czym właściwie są dozowniki mydła? Są to niewielkie i praktyczne pojemniki na mydło w płynie. Za ich pomocą możesz przechowywać mydło, zachowując wysoką estetykę okolicy umywalki. Ponadto dozowniki mydła, jak sama nazwa wskazuje, pozwalają dozować mydło i użyć jedynie takiej jego ilości, jakiej potrzebujesz do umycia rąk. Dzięki temu oszczędzasz płyn, który starczy Ci na znacznie dłużej.


Tradycyjne mydelniczki mają za zadanie przede wszystkim odprowadzić nadmiar wilgoci i ochronić kostkę mydła od całkowitego rozpuszczenia. Stanowią również wygodny pojemnik na jego przechowywanie.


Niezależnie od modelu mydelniczki, jaki wybierzesz, akcesoria te spełniają także funkcję dekoracyjną. Warto wziąć pod uwagę ich walory estetyczne przy wyborze odpowiedniego modelu do swojej łazienki.


Rodzaje dozowników do mydła

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju dozowniki. Najpopularniejszym i najczęściej wybieranym modelem jest tradycyjny dozownik do mydła z pompką, który możesz postawić na blacie łazienkowym lub umywalce. Występuje w różnych kolorach, dzięki czemu możesz łatwo dopasować go do wystroju wnętrza. Najczęściej wykonany jest z ceramiki, stali nierdzewnej lub tworzywa sztucznego.


Obecnie bardzo popularne są blaty łazienkowe, na których ustawia się umywalki lub montowane są umywalki podblatowe. Rozwiązanie to pozwala także zamontować dozownik do mydła podblatowy. Wymaga on wykonania w blacie otworu. Cały pojemnik z mydłem znajduje się wówczas pod blatem i jest niewidoczny. Nad nim wystaje jedynie główka od pompki, którą należy nacisnąć, aby pobrać trochę mydła.


W tej kategorii znajdziesz także pojemniki na mydło do zawieszenia na ścianie. Te model również wyposażony jest w pompkę. Dodatkowo mają specjalny uchwyt, który montuje się na ścianie. Dzięki temu oszczędzasz miejsce wokół umywalki.


Nie należy jednak zapominać także o tradycyjnych mydelniczkach, które chronią mydło w kostce przed rozpuszczeniem. Mają one kształt estetycznych podkładek z ceramiki lub tworzywa sztucznego.


Czym kierować się przy wyborze podajników do mydła?

Podajniki mydła powinny być przede wszystkim dopasowane do rodzaju mydła. Wybierz zatem modele z pompką, jeśli używasz mydła w płynie. Jeśli wolisz ekologiczne mydło w kostkach – postaw na estetyczne mydelniczki o tradycyjnej budowie.


Zwróć uwagę także na materiał wykonania tych akcesoriów. Przede wszystkim musi być odporny na wilgoć i kontakt z wodą. Wybieraj podajniki mydła, które możesz łatwo myć i utrzymać w czystości. Najlżejsze są mydelniczki z tworzywa sztucznego. Wykazują także znaczną odporność na uszkodzenia mechaniczne. Bardziej estetyczne z kolei są mydelniczki z ceramiki. Te jednak po upadku z umywalki mogą pęknąć. Alternatywą łączącą estetykę z dużą wytrzymałością na uszkodzenia mechaniczne jest mydelniczka ze stali nierdzewnej.


Na sam koniec weź pod uwagę kształt, kolor i ewentualne wzory umieszczone na mydelniczce. W tradycyjnych łazienkach ładnie będą prezentować się mydelniczki ze wzorem kwiatowym czy etnicznym. W nowoczesnych łazienkach lepiej będą wyglądać jednokolorowe akcesoria z drewnianymi dodatkami. Z kolei do łazienek glamour, wybieraj modele błyszczące i bogato zdobione.


Jak przechowywać szczoteczkę do zębów?

Przy umywalce bardzo często przechowuje się także szczoteczki do zębów. Warto utrzymywać je w czystości, aby nie dopuścić do przenoszenia bakterii do jamy ustnej. Koniecznie zabezpiecz je przed zabrudzeniami, które mogą znajdować się przy umywalce.


W tej kategorii znajdziesz pojemniki na szczoteczki, które pozwolą Ci szczelnie zamknąć je i osłonić od zabrudzeń. Akcesoria takie możesz przechowywać w koszyku przy umywalce lub schować do szafki. Pojemniki na szczoteczki możesz także zawiesić na ścianie. Dostępne są modele na podwójne szczoteczki. Często funkcję pojemników spełniają kubki z odpowiednimi przegródkami.


Kompleksowa higiena jamy ustnej i dekoracja łazienki w jednym?

Wygodnym akcesorium są także kubki łazienkowe. Mają one kształt zwykłych kubków bez ucha. Wykonane są najczęściej z ceramiki, szkła lub tworzywa sztucznego. Za ich pomocą możesz wygodnie wypłukać usta po szczotkowaniu. Jednak kubki łazienkowe często służą także do przechowywania drobnych akcesoriów np. szczoteczek do zębów, produktów do makijażu czy patyczków do uszu.


Kubki tak samo jak maty łazienkowe czy wieszaki łazienkowe spełniają funkcje praktyczne i dekoracyjne. Koniecznie weź pod uwagę ich wygląd. Najlepszym wyborem są całe zestawy akcesoriów, w skład których znajdziesz kubek mydelniczkę i szczotkę do WC. Wówczas masz pewność, że każdy z tych elementów cechuje się tym samym wyglądem i razem tworzą spójny wygląd. Tak wyposażona łazienka z pewnością będzie odznaczać się wysokimi walorami estetycznymi.


Jeśli szukasz kubka głównie do przechowywania akcesoriów, możesz wybrać model w jaskrawym i żywym kolorze. Doskonale przełamie on monotonną aranżację łazienki i doda jej energii. W minimalistycznych łazienkach możesz z kolei postawić na białe kubki, które na tle białej ceramiki nie będą się wyraźnie odznaczały.


Zadbaj o czystość toalety i wybierz szczotki WC

W łazienkach często znajduje się także toaleta. W tych pomieszczeniach należy szczególnie zadbać o czystość okolic WC. Do mycia samej misy wykorzystaj szczotki WC.


Cechują się one długim drążkiem, dzięki któremu możesz sięgnąć głęboko do syfonu muszli klozetowej. Na końcu szczotek znajduje się zaokrąglona główka o gęstym i sztywnym włosiu. Za jej pomocą z pewnością usuniesz wszystkie nieczystości. Ponadto do każdej szczotki dodawany jest pojemnik na jej przechowywanie, który ustawia się tuż obok toalety. Może być on wykonany z tworzywa sztucznego lub ceramiki.


W tej kategorii znajdziesz całe szczotki WC lub same końcówki do szczotek, które najszybciej ulegają zużyciu. Dzięki tym elementom możesz wymienić końcówkę bez kupowania nowej szczotki do WC.


Rodzaje szczotek toaletowych

Szczotki toaletowe cechują się podobną budową. Jedyne co odróżnia jeden model od drugiego to pojemnik na szczotkę. W tej kategorii znajdziesz szczotki toaletowe będące częścią całego zestawu akcesoriów łazienkowych. Możesz zatem wybrać model estetycznie pasujący do wieszaka na papier, kubka czy mydelniczki.


Zwróć uwagę, z jakich materiałów wykonany jest pojemnik na szczotkę. Bardzo dobrym rozwiązaniem są szczotki z ceramicznym pojemnikiem, który zapewnia jej dużą estetykę. Pojemniki te są także ciężkie, dzięki czemu niwelują ryzyko przewrócenia się szczotki.


Dostępne są także stojaki na papier toaletowy i szczotkę WC. Produkty te cechują się znacznie większym rozmiarem. Stanowią integralną całość, którą stawia się obok toalety. Możesz wybrać stojaki z możliwością zawieszenia używanej rolki papieru lub jedynie zapasu rolek papieru toaletowego. Oba rozwiązania są doskonałym pomysłem zarówno w domach prywatnych, jak i miejscach publicznych.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.