Pianki montażowe, masy, kleje

Pokaż na stronie

341 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Marka Bostik
Pojemność 0,29 l
35 99 op.
Cena za 1 l 124.10 zł
Marka GO/ON!
Pojemność 750 ml
17 79 szt.
Cena za 1 l 23.72 zł
Marka AMG
Pojemność 750 ml
Marka GO ON
Pojemność 0,3 l
Marka Bostik
Pojemność 700 ml
Marka Tytan
Pojemność 290 ml
Marka Den Braven
Pojemność 300 ml
Marka Den Braven
Pojemność 300 ml
Marka Den Braven
Pojemność 0,5 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,3 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,5 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,75 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,75 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,75 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,75 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,75 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,825 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,3 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,3 l
Marka Den Braven
Pojemność 0,3 l
10 20 50 100 Ofert na stronie

Montaż wielu elementów na etapie budowy albo wykończenia domu wymaga zastosowania odpowiednich materiałów. Powinny one ułatwiać montaż, ale przy okazji zapewniać szczelność, ochronę przed zimnem czy zanieczyszczeniami. Właściwie dobrane kleje, piany i silikony zazwyczaj spełniają te wszystkie funkcje, a dodatkowo można je dobrać stosownie do miejsca, w którym mają być użyte. W naszym sklepie przygotowaliśmy profesjonalne pianki montażowe, dzięki którym można szybciej i łatwiej dokonać montażu większych i mniejszych elementów podczas dowolnych prac remontowo-budowlanych.


Do małych, ale niekoniecznie lekkich materiałów proponujemy wykorzystanie klejów, które zwykle mają wygodną formę dozowania i aplikacji. W przypadku, gdy mowa o większych elementach, lepszym wyborem będą masy do montażu. Warto przy tym wcześniej sprawdzić, który produkt nadaje się do konkretnego zastosowania, bo nie wszystkie masy do montażu można używać w każdych okolicznościach, jak na przykład ma to miejsce z kitem szklarskim. Wygodnymi w aplikacji, a przy okazji skutecznymi produktami są również pianki montażowe o szerokim zakresie użytkowania.

Pianki poliuretanowe – produkty, które wykorzystasz podczas każdego remontu

Podczas remontu będziesz potrzebować wielu różnych produktów, które pozwolą Ci trwale zamontować elementy wyposażenia czy materiały wykończenia. Podczas remontu i budowy domu przydadzą Ci się także pianki poliuretanowe. Produkty te doskonale wypełniają szczeliny, zapewniając wysoką izolację termiczną i akustyczną. Ponadto służą do montażu różnego rodzaju wyposażenia, którego nie da się inaczej przykleić.

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju pianki poliuretanowe wysoko i niskosprężne. Ponadto dostępne są kleje do drewna, styropianu czy sekundowe lub elastyczne, a także różnego rodzaju spoiny typu akryl, które idealnie wykończą niektóre elementy wyposażenia i zabezpieczą szczeliny.

Pianki pistoletowe zapewniają wygodne dozowanie produktu

Pianki dostępne w tej kategorii różnią się nie tylko właściwościami i zastosowaniem, ale także sposobem nakładania. Możesz wybrać produkty w specjalnych puszkach wyposażonych w wężyk. Ten rodzaj opakowania pozwala na wielokrotne korzystanie z produktu. Możesz użyć jedynie trochę produktu, a resztę przechować w odpowiednich warunkach do momentu, aż ponownie będziesz ich potrzebować.

O wiele popularniejsze są jednak piany pistoletowe, które pozwalają na precyzyjniejsze dawkowanie substancji. Aby z nich korzystać, niezbędne są pistolety i wyciskacze. Tubkę z produktem umieszcza się w specjalnym pistolecie, następnie odcina końcówkę i zakłada dołączoną do opakowania końcówkę. Piany pistoletowe należy wykorzystać od razu całe. Reszta produktu pozostawionego w pistolecie po pewnym czasie nie będzie zdatna do użytku.

Do czego wykorzystasz pianki montażowe?

Pianki montażowe mają szereg zastosowań. Najczęściej jednak wykorzystuje się je do wstawiania stolarki drzwiowej i okiennej. Po wykonaniu otworu na ościeżnicę i wstawieniu ościeżnicy na specjalnych kołkach, pianki montażowe doskonale uzupełniają szczeliny pomiędzy ościeżnicą i murem. Po zaschnięciu tworzą trwałą spoinę i doskonale osadzają ościeżnicę w murze. Tak samo wykorzystuje się je w przypadku wstawiania okien.

Do czego jeszcze wykorzystasz pianki do montażu? Wykorzystaj je np. do montowania kratek wentylacyjnych. Ponadto pianki do montażu doskonale wytłumiają dźwięki i izolują, dlatego stosuje się do zakładania izolacji cieplnej budynku. Posłużą Ci także do montażu różnego rodzaju instalacji w domu.

Pianki wysoko i niskoprężne – różnice w zastosowaniach

W tej kategorii możesz znaleźć różnego rodzaju pianki budowlane. Produkty te różnią się od siebie właściwościami i zastosowaniem. Warto jednak wiedzieć, że pianki budowlane dzieli się na dwa rodzaje jednoskładnikowe i dwuskładnikowe.

Pianki jednoskładnikowe, czyli inaczej pianki niskoprężne zastygają pod wpływem wilgoci znajdującej się w powietrzu. Wilgoć powinna wynosić ponad 35%. Doskonale nadają się do użytku zewnętrznego. Pianki niskoprężne powiększają swoją objętość o ok. 50%. Wykorzystuje się je zatem do montażu elementów, które mogą się zniekształcić.

Do twardych materiałów i elementów wykorzystuje się pianki dwuskładnikowe, które działają po zmieszaniu dwóch składników znajdujących się w opakowaniu. Ich działanie jest niezależne od wilgotności powietrza. Swoją objętość zwiększają o 70% czy nawet 100%

Jakie są najlepsze pianki uszczelniające?

Pianki uszczelniające stanowią doskonałe uzupełnienie izolacji termicznej i akustycznej domu. To, jaki produkt wybrać, zależy od tego, gdzie chcesz jej użyć i do jakich materiałów. Warto także przyjrzeć się strukturze, jaką mają poszczególne pianki uszczelniające. Wymienia się pianki otwartokomórkowe – czyli o zwiększonej liczbie pęcherzyków powietrza i zamkniętokomórkowe.

Pianki otwartokomórkowe bardziej zwiększają swoją objętość, przez to docierają nawet do trudnodostępnych miejsc. Zawarte w niej powietrze sprawia, że jest lekka. Stanowi także doskonały izolator cieplny i akustyczny. Z tego powodu najczęściej stosuje się ją do izolacji poddasza. Dzięki niej zlikwidujesz ewentualne mostki termiczne.

Z kolei pianki zamkniętokomórkowe są cięższe, ale jednocześnie bardziej wytrzymałe na ściskanie. Również mają doskonałe parametry izolacyjne. Możesz je wykorzystać do uszczelniania fundamentów, basenów czy rur.

Kiedy warto sięgnąć po kleje montażowe?

Kleje montażowe wykazują doskonałe właściwości wiążące. Z tego względu znajdą wiele zastosowań podczas remontu. Najczęściej dostępne są w praktycznych opakowaniach przeznaczonych do pistoletu. Dzięki nim precyzyjnie dozujesz ilość produktu.

Do czego przydadzą Ci się kleje montażowe? Za ich pomocą możesz przykleić np. elementy sztukaterii. Szybko i sprawnie zamontujesz listwy przypodłogowe, przysufitowe czy ścienne. Ponadto przykleisz za jego pomocą także cięższe przedmioty. Niektóre kleje mają wytrzymałość nawet do 22 kg. Ponadto świetnie przylegają nawet do chropowatych powierzchni.

Idealne wykończenie zapewnią Ci akryle

Podczas remontu przydadzą Ci się także akryle. Są to produkty powstałe na bazie wodnej dyspersji akrylowej. Dzięki temu cechują się dużą elastycznością i szczelnością. Posłużą Ci przykładowo do uszczelniania wszelkiego rodzaju rys, pęknięć w sufitach i ścianach czy uzupełniania szczelin przy listwach przypodłogowych w miejscach, w których np. ściana jest nierówna. Produkty o zwiększonej odporności na wilgoć i promieniowanie UV bez problemu możesz wykorzystywać także na zewnątrz. Niektóre produkty wykazują zwiększoną przyczepność do gipsu, więc doskonale nadają się do spoinowania płyt gipsowo-kartonowych.

Akryle podobnie jak piany czy kleje dostępne są w opakowaniach do pistoletu. Dzięki temu precyzyjnie nałożysz produkt w wybranym miejscu. Jego nadmiar zbierzesz specjalnym kątownikiem.

W tej kategorii znajdziesz akryle w różnych odcieniach. Najczęściej stosuje się białe. Ich powierzchnię możesz spokojnie pokryć farbą. Jednak równie dobrze możesz wybrać produkt w zbliżonej barwie do naprawianej powierzchni. Dzięki temu dalsze wykończenie jest niepotrzebne, a sama spoina będzie mało widoczna.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.