Świetlówki i żarówki tradycyjne

Pokaż na stronie

9 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Kształt inny
Marka EMOS
Typ żarówka specjalistyczna
Kształt inny
Marka EMOS
Typ żarówka specjalistyczna
Kształt inny
Marka inny
Typ żarówka specjalistyczna
Kształt inny
Marka inny
Typ żarówka specjalistyczna
10 20 50 100 Ofert na stronie

W sklepie Bricomarche znajdziesz żarówki tradycyjne, pasujące do większości modeli lamp. Proponujemy między innymi najchętniej wybierany przez klientów typ żarówki – E27. Nasze żarówki dopasowane są do standardowego zasilania 230V/50Hz i oferują ciepłą lub zimną barwę światła. Żarówki tradycyjne, dostępne w Bricomarche, są energooszczędne i mają bardzo długą żywotność. Proponujemy też trochę mniej popularne żarówki reflektorowe oraz żarówki halogenowe, wykorzystywane najczęściej w oświetleniu w podwieszanych sufitach. Dodatkowo znajdziesz u nas praktyczne świetlówki o charakterystycznej, podłużnej budowie. Poza lampkami biurkowymi nie znajdują one większego zastosowania w domach. Powszechnie używa się ich jednak w biurach i wszelkich budynkach pożytku publicznego. Jeżeli nie wiesz dokładnie, jakiej żarówki i świetlówki szukasz, nasi pracownicy z pewnością udzielą Ci niezbędnej pomocy. Przynieś po prostu zużytą żarówkę, a my znajdziemy dla Ciebie nową. Zapraszamy do zakupu w sklepie Bricomarche.


Zanim rynek oświetleniowy został zdominowany przez żarówki LED, w każdym domu można było spotkać żarówki tradycyjne, które w wielu miejscach stosowane są do tej pory. Choć rzadziej stosuje się je w oświetleniu sufitowym, z pewnością nietrudno byłoby znaleźć gospodarstwo domowe, gdzie wciąż jednak korzysta się głównie z tego typu elementów.

W naszym sklepie wszystkie osoby zainteresowane mogą wybrać dla siebie świetlówki tradycyjne. Oferujemy między innymi żarówki do lodówek, czy piekarnika, choć nie brakuje także standardowych żarówek sufitowych. Każdego miłośnika tradycji oraz osoby, które cenią sobie ciepłe światło takich żarówek, zachęcamy do wyboru wysokiej jakości produktów z naszego asortymentu.


Jaką żarówkę tradycyjną wybrać?

Oferta aktualnego rynku oświetleniowego jest ogromna. Choć żarówki energooszczędne aktualnie wiodą prym z wiadomych względów, to tradycyjne oświetlenie w dalszym ciągu cieszy się sporym powodzeniem. Większość żarówek tradycyjnych wyróżnia się przezroczystą lub matowaną bańką. Te drugie wykazują zdolność lekkiego przyciemniana oświetlenia, dlatego sprawdzają się np. do otwartych opraw oświetleniowych, czyli takich, w których źródło światła jest widoczne. Są to elementy charakteryzujące się dużą uniwersalnością i przez wiele lat stosowane były w lampach sufitowych, lampach stojących ozdobnych, biurkowych oraz wielu innych elementach oświetleniowych, mających zapewniać rozjaśnienie całego pomieszczenia lub tylko określonego fragmentu.

W naszej ofercie mamy funkcjonalne żarówki, które mogą się przydać także w modernistycznych wnętrzach. U nas znajdziesz między innymi żarówki kryptonowe, jak również żarówki do lodówek czy pieca. Są to elementy, pozwalające na funkcjonalne wykorzystywanie urządzeń elektrycznych w naszym mieszkaniu. Stawiając na produkty tradycyjne, możemy cieszyć się funkcjonalnością oraz dokładnym oświetleniem konkretnej przestrzeni.


Żarówki tradycyjne a barwa światła

Wybierając żarówki zwykłe, powinniśmy zwrócić uwagę na barwę światła, która będzie istotna w zależności od tego, gdzie chcemy umieścić dany produkt i jaki obszar ma rozświetlać. Kupując taką część oświetlenia, należy więc sprawdzić jej temperaturę barwową. Oznaczenia na żarówkach podawane są zazwyczaj w zakresie od 2700K do 3000K i oznaczają światło o barwie żółtej. Ciągłość widma promieniowania żarówek tradycyjnych sprawia, że barwy przedmiotów oświetlonych są w 100% oddawane, nie zmieniają więc koloru. Żarówki zwykłe znane są z tego, że wytwarzają ciepłobiałe światło.


Kształt tradycyjnej żarówki

Chyba każdy z nas pamięta przezroczyste bańki żarówek, które modne były jeszcze kilka lat temu. Aktualnie zwykłe żarówki tworzy się już w nieco bardziej nowoczesny sposób i coraz częściej przypominają one diody LED i możliwe są do zastosowania w najpopularniejszych w dzisiejszych czasach rodzajach gwintu E27 i E14.


Moc tradycyjnej żarówki

Niegdyś kupowało się głównie żarówki o mocy 100W lub 75W. Są one w dalszym ciągu dostępne w sprzedaży, jednak wykorzystywane głównie w pomieszczeniach przemysłowych. Do użytku prywatnego możemy wybrać teraz ich pomniejszone odpowiedniki, charakteryzujące się też mniejsza mocą.

Zminiaturyzowane wersje żarówek standardowych, służą nam przede wszystkim do oświetlania piekarnika, lodówek czy innych urządzeń. W sprzedaży dostępne są także żarówki kryptonowe. Warto wiedzieć, że tego typu produkty często różnią się od dawnych żarówek tradycyjnych także kształtem. Aktualnie częściej znajdziemy modele o wydłużonej, walcowej budowie, które świetnie sprawdzają się w miniaturowych kloszach oraz jako oświetlenie domowego sprzętu AGD.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.