Ogrodzenie nowoczesne i klasyczne

Ogrodzenie nowoczesne czy klasyczne?

Drukuj
Ogrodzenia nowoczesne i klasyczne

Ogrodzenie wybieramy raz na kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Podejmując decyzję dziś, chcemy, by prezentowało się ono świetnie zarówno za rok, jak i za 10 czy 15 lat. Zdając sobie sprawę z tego, że w tym czasie nasz dom z zewnątrz i nasza posesja będą się zmieniać, chcemy, by ogrodzenie zawsze do nich pasowało. I tu pojawia się pytanie, czy zatem lepsze będzie ogrodzenie klasyczne czy nowoczesne? Które z nich wybrać?


Dobranie ogrodzenia do stylistyki domu


Wybór ogrodzenia do posesji powinien był połączony z wyglądem domu, który na niej stoi lub stanie. Odrestaurowane stare budownictwo czy poniemieckie wille z pewnością świetnie skomponują się z klasycznymi ogrodzeniami. Proste formy pozwolą wybrzmiewać budynkowi, który stanowi serce działki. Nowopowstałe domy mają większe pole do popisu, gdyż już podczas projektowania przestrzeni można zestawiać różne typy ogrodzeń z wizualizacją budynku. Częściej wybierane są więc nowoczesne ogrodzenia, współgrające z otoczeniem. Na przestrzeni lat być może zmieni się kolor elewacji, wymienisz schodki czy stworzysz skalniak, jednak to kształt budynku i ogólny charakter będą współgrać z ogrodzeniem.

Nowoczesne ogrodzenie Polbram

Minimalistyczne nowoczesne ogrodzenia


Nowoczesne budownictwo coraz chętniej stawia na przestronność, wyraźnie uwypukloną geometrię i dużą ilość światła słonecznego. Do takiej koncepcji idealnie pasują nowoczesne ogrodzenia Polbram, które reprezentują zamiłowanie do symetrii i nie blokują światła. Przęsła palisadowe mają dużo prostych linii, równo ułożonych względem siebie. Nie ma tutaj miejsca na fikuśne ozdobniki i dekoracje. W nowoczesności minimalizm i prostota są w modzie.


Klasyczne ogrodzenia


Klasyczne ogrodzenia Polbram pasują do wystawnych posiadłości, które już z drogi mają wzbudzać podziw. To także opcja dla małych domków, które chcą się wyróżniać wśród sąsiadów. Łatwo je dopasować do stylistyki retro, dworkowej czy rustykalnej. Niewielkie dekory to nie tylko efektowna wartość dodana, ale też silny akcent na charakter posesji. Warto pamiętać, że w gamie klasycznych ogrodzeń także są te przesuwne, które są wyjątkowo funkcjonalne.


Klasyczne ogrodzenie Polbram

Dlaczego warto wybrać ogrodzenia kute Polbram?


Jakość, która pozwala utrzymać się marce na rynku od ponad 30 lat, jest niepodważalna. Wszystkie ogrodzenia – zarówno te nowoczesne, jak i klasyczne – projektowane i tworzone są z myślą o użytkowaniu ich przez lata. Stylistyka zawsze jest na swój sposób uniwersalna. Klasyczny design pasuje do wszystkich odrestaurowywanych lub stylizowanych na konkretne lata budynków. Z kolei nowoczesne ogrodzenia nigdy nie wyjdą z mody. Cynkowanie i proszkowe malowanie to zabiegi, które nadają prętom odpowiednio: zabezpieczenie i elegancki wygląd przez wiele kolejnych lat.Polecane artykuły


Może zainteresuje Cię też