Zlewozmywaki 1- i 2- komorowe

Pokaż na stronie

273 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Estetyczny, funkcjonalny zlewozmywak granitowy to dla wielu osób idealny wybór do kuchni. Nie zawsze jednak się sprawdzi - wymaga osobnego, robionego na zamówienie mebla, który go utrzyma. Alternatywą są wygodne i łatwe w konserwacji zlewozmywaki kuchenne wykonane na przykład z konglomeratu, doskonale imitujące granitowe wzornictwo. Bogaty wybór stanowią zawsze też zlewy kuchenne przygotowane z trwałej stali nierdzewnej i innych materiałów o dużej wytrzymałości i niewielkiej wadze. Wszystkie nadają się do gotowych szafek.

 

Dostępne w sklepie Bricomarche.pl zlewy kuchenne to rozwiązania przeznaczone do mycia naczyń, czyszczenia żywności oraz wielu innych zadań związanych z gotowaniem i przygotowywaniem posiłków. Zlewozmywaki kuchenne mogą mieć jedną albo dwie, a nawet dwie i pół komory. Zostały przygotowane z materiałów odpornych na działanie wysokich temperatur. Zlewozmywaki są dostępne w różnych wersjach, jeśli chodzi o rozmiary, głębokość, a nawet materiał wykonania - bez trudu można dobrać odpowiedni produkt do aranżacji kuchni.

 

Remontujesz kuchnię? Poznaj najlepsze zlewy kuchenne

Kuchnia jest jednym z tych pomieszczeń, których aranżacja jest bardzo trudna. W blokach wielorodzinnych wynika to z małej jej powierzchni. Często spotyka się długie, ale wąskie kuchnie, które również nie należą do najłatwiejszych w aranżacji.

 

Drugim powodem tych trudności jest duża ilość niezbędnego sprzętu i wyposażenia, bez którego kuchnia nie będzie funkcjonalna. Z pewnością należą do nich sprzęty AGD, ale także takie wyposażenie jak blaty kuchenne czy zlewy kuchenne.

 

W każdej kuchni jest dostęp do bieżącej wody. To pozwala bez przeszkód gotować i myć składniki na obiad czy brudne naczynia. Aby zapewnić sobie wygodne korzystanie z wody, potrzebne Ci będą zlewy kuchenne.

 

W tej kategorii znajdziesz różne modele zlewów jedno i dwukomorowych. Różnią się od siebie nie tylko wielkością, ale także obecnością okapnika i przede wszystkim materiałem wykonania. Zobacz, jakie zlewy kuchenne warto kupić, aby cieszyć się nie tylko ich funkcjonalnością, ale także wysoką estetyką.

 

Jakie powinny być zlewozmywaki?

Niezależnie od materiału wykonania czy wyglądu zlewozmywaki powinny być głębokie. Dzięki temu woda z kranu się nie rozchlapuje. Jesteś także w stanie wygodnie umyć nawet duże garnki i szybko uporać się ze stertą brudnych naczyń.

 

Ponadto zlewozmywaki powinny być dopasowane do szerokości blatu. Pamiętaj, że każdy zlew jest wpuszczany w blat, dlatego koniecznie zapewnij mu z każdej strony stabilną podstawę w formie blatu, na którym będzie się opierał zlew.

 

Zlewozmywaki mogą być dodatkowo wyposażone już w gotowe otwory na baterię i dozownik płynu do naczyń. Takie modele znacznie ułatwiają ich montaż. Nie musisz specjalnie wycinać w zlewie otworów, co w przypadku granitowych modeli może być bardzo trudne.

 

Ponadto, jeśli wyposażasz małą kuchnię, w której nie masz już miejsca na suszarkę do naczyń w szafce, koniecznie wybierz model z okapnikiem. Dzięki temu pojedyncze naczynia możesz suszyć na okapniku, zanim schowasz je do półki czy szuflady. Takie rozwiązanie jest doskonałe do kawalerek z aneksem kuchennym, w których nie ma dostatecznie dużo miejsca w szafkach i na blacie na osobną suszarkę do naczyń.

 

Komu przydadzą się zlewy jednokomorowe?

Zlewozmywaki jednokomorowe są bardzo kompaktowymi i estetycznymi modelami. Nie zajmują dużo miejsca na blacie, więc są dobrym wyborem do mniejszych kuchni. Świetnie sprawdzają się zarówno w kawalerkach, jak i domach większych rodzin.

 

Jedna komora w zupełności wystarczy, aby wygodnie przygotować składniki na obiad, a po posiłku umyć brudne naczynia. Dla osób, które często gotują dużą ilość jedzenia, np. dla wieloosobowej rodziny mogą być za małe. Kulinarni amatorzy, którzy lubią gotować dwudaniowe obiady i jednocześnie przygotowywać deser, powinni wybrać modele z dwoma komorami.

 

Zlewozmywaki jednokomorowe występują w różnych rozmiarach. Mogą być wykonane ze stali lub z granitu. Spokojnie dopasujesz je do aranżacji swojej kuchni.

 

Zlewozmywaki dwukomorowe dla wymagających kucharzy

Jeśli spędzasz dużo czasu w kuchni na przygotowywaniu posiłków dla całej rodziny, lepszym wyborem będą dla Ciebie zlewozmywaki dwukomorowe. Te modele są o wiele większe. Często wyposażone są w dodatkowy okapnik. Zlewozmywaki dwukomorowe mogą składać się z dwóch komór w tych samych rozmiarach lub jedna komora może być o połowę mniejsza. Wówczas przeznaczona jest głównie do mycia składników lub odkładania brudnych akcesoriów kuchennych. Takie rozwiązanie zajmuje mniej miejsca, jednak również wymaga zastosowania podwójnego syfonu.

 

W tej kategorii znajdziesz zlewozmywaki dwukomorowe wykonane ze stali nierdzewnej lub granitowe. Oba rodzaje doskonale sprawdzają się w kuchniach wieloosobowej rodziny.

 

Ekonomiczne stalowe zlewozmywaki kuchenne

Niegdyś zlewozmywaki kuchenne wykonane były najczęściej ze stali. Dziś również są częstym wyborem osób poszukujących ekonomicznych rozwiązań. Są to modele najtańsze, występujące w jednym srebrnym kolorze. W tej kategorii znajdziesz zlewozmywaki kuchenne stalowe kwadratowe i okrągłe. Dostępne są modele jednokomorowe i dwukomorowe z okapnikiem.

 

Zlewozmywaki te są odporne na uszkodzenia, choć ostry nóż czy ciężki garnek gwałtownie włożony do zlewu może go delikatnie wygiąć. Należy również uważać z wlewaniem bardzo gorących cieczy, co może delikatnie wygiąć stalowe dno zlewozmywaka. Dużą zaletą jest pełna odporność na rdzę. Z łatwością wytniesz w takim zlewie wszystkie niezbędne otwory na baterię czy dozownik płynu do naczyń.

 

Popularne zlewozmywaki granitowe

Ostatnio bardzo popularne stały się zlewozmywaki granitowe. Są to modele, które cechują się świetnym stosunkiem jakości do ceny. Co prawda są nieco droższe od stalowych zlewów, jednak ich estetyka jest nieporównywalnie wyższa.

 

Wykonane są z kruszywa i żywic, co sprawia, że są odporne na wysoką temperaturę, uszkodzenia mechaniczne i rdzę. Wycinanie w nich otworów lepiej zlecić specjaliście.

 

W tej kategorii znajdziesz zlewozmywaki granitowe jedno i dwukomorowe. Najczęściej mają one kwadratowy kształt pasujący do nowoczesnych aranżacji, choć znajdziesz w naszej ofercie także modele okrągłe. Występują w najróżniejszych kolorach, od czarnego, przez piaskowy po białe. Warto jednak uważać na ostre krawędzie noży wkładanych do zlewu. Źle położony może uszkodzić delikatną powłokę i pozostawić ślad.

 

Czy warto postawić na zlewozmywaki ceramiczne?

Ceramika w Polsce najczęściej kojarzy się z łazienką. Rzadko kiedy można ją zobaczyć w kuchni w postaci ceramicznego zlewu. W Stanach jest to jednak widok codzienny. Czy warto postawić na zlewozmywaki ceramiczne? Czym właściwie wyróżniają się te modele?

 

Zlewozmywaki ceramiczne wykonane są wysokiej jakości krzemionki, którą wypala się w piecach – podobnie jak umywalki. Są to modele niezwykle łatwe do utrzymania w higienicznej czystości. Ani rdza, ani kamień nie osiadają się na ściankach. Ponadto są odporne na uszkodzenia mechaniczne i zarysowania, czego z pewnością nie można powiedzieć o modelach stalowych czy nawet granitowych. Spokojnie możesz wkładać do ich wnętrza rozgrzane garnki i polewać zimną wodą. Tak duża różnica temperatur nie wpłynie na ich stan i nie spowoduje pękania powłoki zewnętrznej.

 

Minusem tego rodzaju zlewozmywaków jest wysoka cena, na którą nie każdy może sobie pozwolić.

 

Elementy niezbędne do montażu zlewozmywaków

Jeśli wybrałeś już odpowiedni model zlewozmywaka, koniecznie wyposaż go w odpowiednią baterię. Zlewozmywaki do kuchni mają być przede wszystkim funkcjonalne, tym także powinny cechować się baterie kuchenne. Najwygodniejsze są modele wysokie z wysuwaną wylewką. Spokojnie zmieścisz pod nie nawet głęboki garnek.

 

Wysokość baterii zależy także od głębokości, jaką mają zlewozmywaki do kuchni. Przy głębokich modelach, możesz pozwolić sobie na nieco niższą baterię. Akcesoria te także wpływają na charakter całego zlewozmywaka. Występują w najróżniejszych stylach i designie, co wpływa na estetyczny odbiór całego zlewu. Koniecznie dobierz do zlewozmywaka także pasujący syfon i ewentualny dozownik na płyn.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.