Emalie i farby specjalistyczne

Emalie i farby specjalistyczne w ofercie Bricomarche.pl

Emalie i farby specjalistyczne to dział, w którym znajdują się preparaty przydatne do dekorowania, zabezpieczania powierzchni przed korozją i innymi zniszczeniami, malowania rynien i dachów, odnawiania kaloryferów, drzwi i okien oraz szeregu innych czynności związanych z zabezpieczaniem i renowacją powierzchni. Dla łatwiejszej nawigacji podzieliliśmy ten dział na cztery kategorie: farby antykorozyjne, emalie, spraye oraz farby specjalistyczne. W każdej z nich znajdują się wysokiej jakości artykuły różnych producentów, które dostępne są w szerokiej gamie kolorów i opakowaniach o różnej pojemności.

 

Farby antykorozyjne to rodzaj farb stosowanych do zabezpieczenia powierzchni przed rdzą. Powstawaniu ogniw korozji sprzyja wysoka wilgotność, dlatego głównym zadaniem tych farb jest stworzenie szczelnej warstwy na powierzchni malowanych przedmiotów. Farbę antykorozyjną warto zastosować przed nadejściem jesieni i zimy, kiedy to czynniki atmosferyczne są wyjątkowo niekorzystne dla metalowych elementów.

 

Przed zastosowaniem farb specjalistycznych warto poznać trzy uniwersalne zasady, które pozwolą dobrze przygotować powierzchnię do malowania:

•    zmatowienie – szlifowanie błyszczących powierzchni sprawi, że zyskają one właściwą przyczepność, a pył po korozji zostanie usunięty,

•    oczyszczenie – trzeba dokręcić śruby, wbić wystające nity, a następnie starannie umyć przedmiot,

•    odtłuszczenie – konieczne jest odtłuszczenie powierzchni, na przykład benzyną ekstrakcyjną.Porady

Zobacz więcej porad