Gniazdka, przedłużacze, włączniki

Gniazdka, przedłużacze, włączniki - Elektryka - Bricomarche.pl

Gniazda, przedłużacze i włączniki to elementy instalacji elektrycznej, z którymi mamy bezpośredni kontakt. Będą widoczne we wnętrzu, warto zatem poświęcić chwilę na ich odpowiedni dobór. Gniazdka i włączniki poszczególnych producentów różnią się kolorem, wyglądem i kompozycją. Można zatem znaleźć takie, które najlepiej będą pasowały do ścian i dekoracji wnętrza.

Oferowane przez nas gniazda mogą być podwójne lub pojedyncze, do montażu pojedynczego lub w zbiorczych ramkach. Warto wcześniej dobrze przemyśleć ich ilość w domu czy mieszkaniu. Zwykle z czasem gniazdek zaczyna brakować, a dołożenie kolejnych wiąże się z niemałym remontem.

Włączniki również dzielą się na kilka rodzajów. Poza rozmaitymi kształtami i kolorami, ich podstawowe rodzaje to: pojedynczy, podwójny, zewnętrzny, wewnętrzny, włącznik dzwonek, schodowy lub światło. Podobnie jak w przypadku gniazd – warto przemyśleć ich lokalizację na etapie projektu i instalacji, by były praktyczne.

W kategorii tej znajdują się także przedłużacze, czyli sprzęt, który często ratuje z opresji. Przedłużacz pozwoli dostarczyć elektryczność w najdalsze zakątki, na przykład do ogrodu. W naszej ofercie znajdują się przedłużacze jedno- i wielogniazdowe o różnych długościach. Wyjątkowo praktyczne są przedłużacze na wtyczki płaskie i okrągłe, które dodatkowo mają zabezpieczenie przeciwprzepięciowe i włącznik.

Porady

Zobacz więcej porad