Uszczelki krawędziowe, gumowe i inne

Pokaż na stronie

58 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM - Kauczuk etylenowo-propylenowo-dienowy
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM
Typ uszczelniająca
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Materiał EPDM
Typ uszczelniająca
Materiał poliuretan
Materiał poliuretan
Materiał guma
Typ inna
10 20 50 100 Ofert na stronie

Nadmierny hałas niosący się z klatki schodowej albo kurz, który wciska się przez szczeliny w oknach na wsi nie muszą być dłużej problemami. Wystarczy zastosować odpowiednie uszczelnienie. W ofercie naszego sklepu internetowego zgromadziliśmy folie, taśmy i kleje, a także szeroką ofertę uszczelek, które gwarantują zadowalający efekt. Nadają się one do okien oraz drzwi, a także wszystkich miejsc, przez które do wnętrz wpływa zbyt dużo hałasu czy zanieczyszczeń. Dodatkowo uszczelki krawędziowe chronią elementy, zwłaszcza metalowe, przed generowaniem dodatkowego hałasu.

Dlaczego warto stosować uszczelki?

Z wielu powodów warte zastosowania są uszczelki gumowe. Przede wszystkim chronią wnętrze przed nadmiernym wyziębieniem czy nagrzewaniem latem, gwarantując komfortowe warunki termiczne. Poprawiają też termoizolację, zmniejszając tym samym rachunki za prąd. Bardzo często uszczelki krawędziowe mogą poprawiać funkcjonalność rozwiązań zastosowanych przy budowie albo wykończeniu budynku. Podobnie jak tradycyjne uszczelki gumowe, w dużej mierze redukują dochodzący z zewnątrz hałas, gwarantując spokojny wypoczynek domownikom albo komfortowe warunki pracy pracownikom.

Uszczelki gumowe zapewnią Ci lepszą izolację termiczną i akustyczną

Stolarka okienna i drzwiowa, nawet ta najwyższej jakości, nigdy nie będzie idealnie dopasowana. W miejscach, w których framuga zbiega się ze skrzydłem okiennym i drzwiowym, będą znajdowały się szczeliny. Przez nie będzie uciekało ciepło z wnętrza domu. Aby temu zapobiec, należy zamontować w tych miejscach uszczelki gumowe lub z EPDM.

W tej kategorii znajdziesz uszczelki gumowe o różnych profilach. Doskonale nadają się do uszczelniania okien i drzwi o różnych rozmiarach. Dostępne są uszczelki o profilu U, T, D czy E. A może potrzebujesz uszczelek krawędziowych czy antyprzeciągowych? Te również dostępne są w naszym sklepie.

Dostępne uszczelki możesz kupić w odcinkach o konkretnej długości lub na metry. Wówczas kupujesz tylko tyle produktu, ile potrzebujesz. W tej kategorii znajdziesz także uszczelki wykonane z różnych materiałów. Wszystkie produkty są jednak bardzo łatwe w montażu. Wyposażone są w taśmę dwustronną, która doskonale przylega do każdej powierzchni. Wystarczy zdjąć zabezpieczenie z taśmy i przyłożyć uszczelkę w wybrane miejsce. Dotnij ją do pożądanej długości, a dokładnie wypełni szczelinę.

Z czego wykonane są uszczelki?

Uszczelki na metry przydadzą Ci się nie tylko podczas remontu czy budowy nowego domu. Każda uszczelka, niezależnie od tego, z jakiego materiału jest wykonana, z czasem zaczyna twardnieć i tracić swoje parametry techniczne. Co jakiś czas należy sprawdzać ich stan i w razie potrzeby zamienić na nowe. W takich sytuacjach doskonale sprawdzą się uszczelki na metry, których długość dopasujesz dokładnie do tego miejsca, w którym stara uszczelka już się wyrobiła.

W tej kategorii znajdziesz uszczelki wykonane z elastycznej gumy. W ich składzie znajdziesz kauczuk, dzięki któremu wyróżniają się dużą elastycznością. Doskonale uzupełniają szczeliny zarówno w oknach, jak i drzwiach.

Nieco bardziej wytrzymałe są uszczelki wykonane z EPDM. Cechują się dużą elastycznością niezależnie od temperatury. Doskonale spełniają swoje funkcje zarówno w wysokiej, jak i bardzo niskiej temperaturze.

Innym rodzajem są uszczelki antyprzeciągowe, które najczęściej wykonane są z pianki. Materiał ten chroni przed powiewami powietrza, ale jednocześnie nie utrudnia otwierania czy zamykania skrzydła drzwiowego i nie rysuje podłogi.

Najlepsze uszczelki do okien

Do uszczelniania okien najczęściej wykorzystuje się uszczelki wykonane z EPDM. Dzięki ich dużej wytrzymałości możesz uniknąć częstych wymian nawet w najbardziej użytkowanych skrzydłach okiennych.

Uszczelki do okien nie tylko szczelnie wypełniają szczeliny w stolarce okiennej i chronią przed zimnem z zewnątrz, ale także zatrzymują ciepłe powietrze wewnątrz domu. W ten sposób ograniczasz straty ciepła i oszczędzasz na rachunkach za ogrzewanie całego budynku.

To jednak jeszcze nie wszystko. Uszczelki do okien poprawiają nie tylko izolację cieplną budynku, ale także akustyczną. To od ich jakości zależy także to, jak bardzo hałas z zewnątrz dotrze do wnętrza pokoju. O wysokiej jakości uszczelki okienne powinny zadbać szczególnie te osoby, które mieszkają przy ruchliwej ulicy. Dzięki nim zaznasz spokój i ciszę wewnątrz swojego domu.

Pamiętaj, aby profil uszczelki dopasować do kształtu ramy okiennej i zamontowanych w nich profili W tej kategorii znajdziesz najpopularniejsze uszczelki o profilu D, P czy E. Źle dopasowana uszczelka nie będzie tak dobrze spełniać swojej funkcji, jak powinna.

Dlaczego warto wyposażyć drzwi w uszczelki?

Podobnie jak okna, także drzwi wymagają zastosowania uszczelek. W skrzydłach drzwiowych spełniają one dokładnie te same funkcje co w oknach. Chronią przed chłodem z zewnątrz, niwelują straty ciepła, a także zwiększają izolację akustyczną pokoju czy całego mieszkania.

Uszczelki do drzwi wykonane są z tego samego materiału co okienne. Najlepsze i najbardziej wytrzymałe są produkty wykonane z EPDM. O stan uszczelek należy przede wszystkim zadbać w skrzydle zewnętrznym. To właśnie przez te drzwi może uciekać najwięcej ciepła. Każde drzwi mają nieco inne wymiary, z tego powodu najlepsze są uszczelki do drzwi cięte z metra, dzięki którym dokładnie dopasujesz je do wymiarów swoich drzwi.

A jakie sprawdzą się w drzwiach wewnętrznych? Pomiędzy pokojami najważniejsza jest izolacja akustyczna. W ten sposób zapewniasz mieszkańcom prywatność, a także możliwość swobodnego spędzania czasu w pokoju bez obaw o to, że hałasy np. głośnej muzyki przeszkodzą w odpoczynku innym domownikom. W mieszkaniach wychodzących na dwie przeciwległe strony budynku warto zamontować także uszczelki antyprzeciągowe. Dzięki nim możesz swobodnie wietrzyć całe mieszkanie, bez obaw o zimne powietrze przedostające się przez szczelinę przy podłodze.

Uszczelki antyprzeciągowe są zazwyczaj sztywniejsze i dostępne w konkretnych rozmiarach. Jeśli masz węższe drzwi, zawsze możesz delikatnie przyciąć uszczelkę i dopasować ją do skrzydła.

Do czego przydadzą Ci się uszczelki krawędziowe?

Nieco inne zastosowanie mają uszczelki krawędziowe. Wykonane są najczęściej z twardej gumy lub EPDM. Za ich pomocą możesz zabezpieczyć ostre krawędzie blatów, blach czy innych materiałów, które mogłyby np. rozciąć skórę. Bardzo często wykorzystywane są w samochodach czy urządzeniach AGD.

Uszczelki krawędziowe nie tylko chronią przed zranieniem, ale także służą do pochłaniania drgań. Jest to szczególnie ważne w urządzeniach silnikowych, których praca generuje drgania. Niezabezpieczone elementy metalowe mogłyby przy tym generować dużo hałasu. Uszczelki krawędziowe skutecznie tłumią drgania i tym samym wyciszają całe urządzenie.
Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.