Folie ochronne, paroizolacyjne i budowalane

Pokaż na stronie

15 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Długość 25 m
Długość 50 m
Długość 25 m
Typ folia paroizolacyjna
Długość 50 m
Typ folia ochronna
Długość 0,2 m
Typ folia ochronna
Długość 0,33 m
Typ folia budowlana
Długość 0,2 m
Typ folia budowlana
Długość 0,25 m
Typ folia budowlana
Długość 0,25 m
Typ folia do izolacji poziomej
Długość 0,3 m
Typ folia do izolacji poziomej
Długość 30 m
Typ folia do izolacji poziomej
Długość 30 m
Typ folia paroizolacyjna
Długość 0,1 m
Typ folia paroizolacyjna
Długość 0,2 m
Typ folia do izolacji poziomej
Długość 30 m
10 20 50 100 Ofert na stronie

Wiele prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych wymaga zastosowania materiałów zabezpieczających. Czasami pełnią one jedynie tymczasową funkcję ochronną. Innym razem stanowią element konstrukcji. W naszej ofercie przygotowaliśmy profesjonalne folie, taśmy i kleje, z pomocą których można wykonać większość prac związanych z budową domu czy po prostu remontem. Wszystkie zgromadzone produkty pochodzą od cenionych producentów, dlatego masz pewność, że folie budowlane i ochronne cechuje wysoka jakość i trwałość.


Dla osób, które zaplanowały remont tylko jednego pomieszczenia w domu, polecamy folie ochronne, w tym również w formie kurtyn drzwiowych. Skutecznie chronią one wnętrza przed wnikaniem do nich pyłu czy kurzu będących produktami ubocznymi prowadzonych prac. Dobrze dopasowane folie ochronne znajdą zastosowanie również podczas zwykłego odświeżenia ścian, bo pozwolą na przykład zabezpieczyć meble czy stolarkę okienną. Bardziej profesjonalne folie budowlane służą zwykle do wykonywania izolacji chroniącej przed parą albo wilgocią. Niektóre rodzaje produktów można stosować już na etapie budowy fundamentów.


Praca na budowie nie należy do najlżejszych - to w rzeczywistości ciężki kawał chleba. To samo powiemy o czynnościach związanych z remontami i wykończeniem wnętrz. Potrzeba tu dużo siły, determinacji i odpowiedniego sprzętu, żeby efektywnie wykonać wszystkie czynności. Tak samo istotne są materiały zabezpieczające, które mogą po prostu pełnić tymczasową funkcję ochronną, ale też stanowić element konstrukcji. W ofercie Bricomarche.pl dostępne są profesjonalne folie zabezpieczające budowlane, taśmy i kleje, dzięki którym łatwo poradzimy sobie z większością prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych.


Wszystkie oferowane produkty pochodzą od cenionych producentów, co zapewnia, że folie budowlane i inne materiały zabezpieczające cechuje wysoka jakość, trwałość i maksymalna funkcjonalność. Niezależnie od tego, jakie prace zaplanowaliśmy, na pewno znajdziemy idealnie dopasowane produkty. Remontując tylko jedno pomieszczenie, doskonale sprawdzą się specjalne folie izolujące, występujące także w formie kurtyn drzwiowych. Dzięki nim nie ma ryzyka, że do innych pomieszczeń przedostanie się pył, kurz i inne zanieczyszczenia. Tego rodzaju folie są nieocenione również podczas zwykłego odświeżenia ścian, gdyż perfekcyjnie zabezpieczają futryny okienne, meble i inne cenne przedmioty. Bardziej profesjonalne folie budowlane, zwłaszcza folie paroizolacyjne są bardzo przydatne, by stworzyć izolację, która chroni przed parą lub wilgocią.


Uniwersalna folia ochronna - do jakich zadań się przydaje?

Choć najzwyklejsza folia ochronna prezentuje się niepozornie, to tak naprawdę można ją użyć do wielu różnych zadań, zwłaszcza podczas remontu mieszkania, domu czy jednego z pokoi. Folie są niezbędne, gdy zamierzamy malować ściany, płytki, meble i inne większe oraz mniejsze przedmioty. Równie przydatne są podczas odnawiania powierzchni, w szczególności szlifowania, zarówno gdy mowa o wygładzaniu ścian, obrabianiu mebli, jak i cyklinowaniu drewnianych podłóg. Jak wiadomo, ubocznym skutkiem szlifowania jest bardzo duże zapylenie i zakurzenie całej przestrzeni. Uniwersalna folia ochronna wystarczy też w zupełności do prac monterskich, zwłaszcza jak musimy wiercić i wykonać tego rodzaju inne czynności. W takich sytuacjach warto rozłożyć folie na podłodze, zapewniając, że podczas przesuwania różnych elementów nie porysujemy jej powierzchni. Pisaliśmy już o tym, ale przypomnijmy - folia ochronna jest niezbędna, by oddzielić remontowane pomieszczenia od reszty mieszkania. Rozkładając ją na futrynie, zyskujemy szczelną kurtynę, przez jaką żaden kurz i inne zabrudzenia się nie przedostaną. Jak widać, zwykła folia ochronna przydaje się w niejednej sytuacji. Żeby jednak tak było, powinniśmy dobrać jej odpowiedni rozmiar. Do prac bardziej zaawansowanych należy sięgnąć po folię grubszą lub w filcowym podkładem.


Folie izolacyjne - jakie mają zastosowanie?

Dowiedzieliśmy się już najważniejszych informacji na temat uniwersalnych folii ochronnych, które będą jak znalazł do prac budowlanych, remontowych i wykończeniowych. Można ich używać przy małych inwestycjach, jak i podczas generalnego remontu, dlatego też są tak uniwersalne. Jak jednak wspomnieliśmy już wcześniej, dostępne są też inne rodzaje folii budowlanych, bardziej specjalistyczne o konkretnym rodzaju zastosowania - folie izolujące, które jak nazwa wskazuje - zabezpieczają i chronią podłogi, posadzki, ściany, wylewki i fundamenty przed wilgocią. Stosowane, by oddzielić materiał termoizolacyjny od bezpośredniego kontaktu z podłożem. Czasem też wykorzystywane do krótkotrwałego zabezpieczenia połaci dachowych, elewacji czy innych robót budowlanych, gdy pogoda nie dopisuje - pada i wieje. Folie budowlane izolacyjne są gładkie, ale podobnie jak uniwersalne - dostępne o zróżnicowanej grubości, przeważnie koloru czarnego.


Cechuje je paroprzepuszczalność. Już na samym początku, gdy buduje się dom, używa się tego rodzaju folii do izolacji fundamentów. Jak widać, ciężko sobie wyobrazić prace budowlane bez tej folii. Ma takie właściwości, ponieważ jest wykonana z takich materiałów jak PVC (polichlorek winylu), FPO (elastomery poliolefinowe) PP (polipropylen) oraz EPDM (na bazie kauczuku). Warto pamiętać, że tego rodzaju folia budowlana do izolacji musi pokrywać całą powierzchnię - nie tylko ścian od strony gruntu, ale też od strony wewnętrznej budynku. Powinna też mieć odpowiednią grubość, minimum 1-1,5 mm. Jeśli mowa o zabezpieczeniu wylewki lub podłogi na gruncie, to zdecydowanie najchętniej wybieraną jest folia budowlana PE (polietylenowa). Często też korzysta się z folii LDPE, tworzona za pomocą metody rozdmuchu polietylenu niskiej gęstości. Decydując się na taki rodzaj folii posadzkowej, mamy pewność, że są maksymalnie elastyczne i odporne zarówno na uszkodzenia, jak i niskie temperatury. Nie ma więc ryzyka, że przepuszczą parę wodną czy wilgoć.


Podczas wyboru odpowiedniej folii oceńmy jej grubość, bo ten czynnik decyduje o jej wodochronności. Im grubsza, tym lepiej. Przeważnie stosowane są folie o grubości 0,2-0,3 mm, co w zupełności wystarcza dla ochrony pod styropianem, niemniej pod wylewkę potrzeba grubszego egzemplarza. Jeszcze inną potrzeba folię pod posadzkę w przypadku ogrzewania podłogowego. Tutaj zdecydowanie najlepiej sprawdzi się budowlana folia aluminiowa. Jest nie tylko termoizolacyjna, ale i dzięki temu, że wykonana z laminowanej folii polipropylenowej metalizowanej, skutecznie zabezpiecza styropian przed wilgocią, gdy ten zostanie pokryty betonem chudym, tzw. chudziakiem. Ale to nie wszystko, co zapewnia ten rodzaj folii - metalizowana powierzchnia działa jak ekran, który odbija ciepło, wpływając na efektywność ogrzewania podłogowego. W ofercie są też folie budowlane w płynie. Sprawdzają się w sam raz do wykonania niewidocznych hydroizolacji w pomieszczeniach mokrych, jak łazienka czy kuchnia. Z tych samych powodów folia w płynie używana jest, by zabezpieczyć tarasy i balkony. W tym ostatnim przypadku można też skorzystać z folii polietylenowej o wysokiej gęstości (HDPE).


Nie tylko ochronne i izolacyjne - poznaj inne folie budowlane!

Poznaliśmy już bardzo często stosowane uniwersalne folie budowlane, dowiedzieliśmy się również wszystkiego, co istotne o foliach izolacyjnych. To jednak nie wszystkie rodzaje folii stosowane w pracach budowlanych. Mniej znane, ale niezwykle wartościowe są folie wiatroizolacyjne, dzięki którym osłonimy ściany zewnętrzne przed przewiewaniem, wnikaniem wody oraz wilgoci, co ma szczególne znaczenie w budynkach drewnianych, stalowych, jak i wykonanych metodą szkieletową. Są tak skonstruowane, aby zabezpieczać ściany, a jednocześnie przepuszczać na zewnątrz parę wodną, jaka pochodzi z wnętrza domu. Wiatroizolacja powinna cechować się wysoką przepuszczalnością w jedną stronę - od 1000 do 3000 g/m²/24 h. Folie tego typu zrobione są najczęściej z włókniny polipropylenowej lub polietylenowej. Mogą być też wykonane z poliolefinu. Odznaczają się dużą wytrzymałością, są mocne, a co równie istotne -nie zmieniają swoich właściwości w skrajnym przedziale temperatur, od -30 do +80 stopni Celsjusza. Ich grubość waha się od 0,2 do 0,5 mm.


Folie budowlane to również folie dachowe, ale nim ją użyjemy, powinniśmy wiedzieć, że pod pokryciem dachowym musi najpierw znaleźć się folia paroprzepuszczalna (wstępnego krycia). Układamy ją od strony poddasza. Jej zadaniem jest ochrona warstwy ocieplania przed wilgocią z wewnątrz. Folie paroizolacyjne są łatwe do rozpoznania po kolorze, najczęściej są żółte (czasem bywają białe, niebieskie lub zielone). Kiedy już to zrobimy, możemy założyć folię wysokoprzepuszczalną (membrany wstępnego krycia - MWK). Z wyglądu łudząco przypominają papier lub tkaninę, lecz warto je założyć, gdyż znacząco ułatwia odprowadzenie pary wodnej. Dostępne są też folie niskoprzepuszczalne, ale zastosowanie znajdują raczej na garażach i budynkach magazynowych, nie na domach jednorodzinnych. Jeśli chcemy dodatkowo zwiększyć termoizolacyjność dachu, warto kupić folię paroprzepuszczalną na dach z powłoką refleksyjną, może być aluminiowa lub poliuretanowa.


Folia budowlana w ogrodzie - czemu nie?

Jak się okazuje, folia budowlana przydaje się też w innych obszarach. Jednym z nich ogród, a mianowicie oczko wodne. Folia budowlana jest tu jak znalazł, żeby je uszczelnić, ale jeśli chcemy dobrze to zrobić, musimy zastosować odpowiedni rodzaj. Do tego celu przeznaczone są folie z polietylenu (PE), polichlorku winylu (PVC) oraz membrany z dum syntetycznych. Pierwsze w wymienionych są, co prawda, dość tanie, ale niezbyt trwałe, przez co zimą zamarznięta folia na dnie zbiornika może popękać. Źle też na nią wpływają promienie słoneczne, zwłaszcza jak jest wywinięta na brzegu. Zdecydowanie lepiej wybrać mocniejsze i wytrzymalsze folie PVC. Dostępne są w różnych kolorach - niebieskie, czarne, zielone, a nawet z nadrukiem. Najtrwalszym materiałem są zdecydowanie membrany EPDM. Potrafią wytrzymać w dobrym stanie od 30 do 50 lat.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.