Ładowarki do baterii i akumulatorków

Pokaż na stronie

1 produkt w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Napięcie 12 V
10 20 50 100 Ofert na stronie

Baterie w telefonach, akumulatory w urządzeniach elektrycznych - wszystkie te sposoby zasilania wymagają regularnego ładowania. W większości przypadków do tego zadania nadają się tylko profesjonalne ładowarki do baterii. Parametrem, na którym warto zwrócić uwagę, jest moc ładowarki - powinna być odpowiednia do potrzeb danego sprzętu. Zazwyczaj producent określa to w instrukcji. W naszym sklepie oferujemy różnorodne ładowarki do baterii; wszystkie modele są zgodne ze współczesnymi standardami.


Wśród ładowarek dostępne są modele, które można podłączyć do gniazda zasilania sieciowego, jak i te odpowiednie do gniazd samochodowych. Część urządzeń ma odpinane kable, co ułatwia ich przechowywanie i przenoszenie. Baterie, ładowarki i latarki można kupić również w zestawie. Nie brak modeli, które dostosowane są do ładowania standardowych baterii AA lub AAA. Dostępne są jednak również zasilacze impulsowe albo modele z gniazdami na USB. Dzięki bogatemu asortymentowi można wybrać dokładnie taką wersję ładowarki, która sprawdza się najlepiej.


Czym właściwie są ładowarki do baterii?

Obecnie wiele drobnego sprzętu domowego czy zabawek dla dzieci zasilanych jest bateriami. Pozwala to wydłużyć żywotność sprzętu, ponieważ po wyczerpaniu baterii wystarczy je wymienić na nowe, aby cieszyć się dalej funkcjami danego przedmiotu. Zakup baterii alkalicznych wiąże się jednak ze sporym wydatkiem, co może być mało opłacalne w przypadku przedmiotów mocno eksploatowanych lub potrzebujących dużej ilości mocy. Ponadto w dzisiejszych czasach promuje się zachowania ekologiczne, a takim jest wybór właśnie akumulatorów, zamiast jednorazowych baterii, które są trudne w utylizacji.


Do korzystania z akumulatorów będziesz jednak potrzebował także ładowarki do baterii. To niewielkie urządzenie pozwoli Ci za pomocą domowej sieci przywrócić moc w wyczerpanych bateriach. W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju ładowarki do baterii różniące się funkcjami, możliwością ładowania różnych baterii, a także wielkością. Sprawdź, na jakie ładowarki warto postawić.


Dlaczego warto postawić na ładowarki do akumulatorów?

Ładowarki do akumulatorów są urządzeniami bardzo łatwymi w obsłudze. Pozwolą Ci w kilka godzin naładować baterie i dalej korzystać z potrzebnego sprzętu. Wystarczy, że włożysz baterie do ładowarki, a urządzenie podłączysz do kontaktu w sieci. Ładowarki mogą działać w sieci o napięciu od 100 do 240 V, tym samym możesz ich używać nie tylko w sieci domowej. Są urządzeniami niewielkimi, dlatego doskonale sprawdzą się także podczas podróży.


Ładowarki do akumulatorów przede wszystkim pozwolą Ci zaoszczędzić pieniądze na kupno nowych baterii. Większość zabawek dziecięcych jest zasilana bateriami, co sprawia, że potrzeba na te produkty jest bardzo duża. To z kolei rodzi kolejne koszty, które możesz zminimalizować za pomocą akumulatorów.


Ponadto akumulatorki i ładowarki do niej pozwolą ograniczyć ilość zużytych baterii, które są trudne w składowaniu i mogą być niebezpieczne dla środowiska. W dzisiejszych czasach, w których zachowania ekologiczne są niezwykle ważne, jest to istotny argument za wymianą zwykłych baterii na wielorazowe akumulatory.


Najpopularniejsze i najprostsze ładowarki do baterii AA – kiedy się sprawdzą?

Najczęstszymi bateriami zasilającymi niewielkie elektroniczne urządzenia są baterie AA. W tej kategorii znajdziesz proste i mało skomplikowane ładowarki do baterii AA, które przydadzą się w każdym domu. Możesz wybierać spośród modeli wyposażonych w dwa lub cztery gniazda umożliwiające jednoczesne ładowanie dwóch lub czterech baterii AA.


W ofercie sklepu Bricomarché znajdziesz także bardzo praktyczne i wygodne zestawy, w których skład wchodzi ładowarka i zestaw akumulatorów. Nie musisz zatem kupować tych przedmiotów osobno. Masz także pewność, że elementy zestawu będą do siebie pasowały.


Ładowarki do baterii AA mogą mieć różny czas ładowania baterii alkalicznych czy baterii litowo-jonowych. Czas ładowania baterii AA może wynosić od 5 do nawet 13 h.


Uniwersalne ładowarki AAA z możliwością ładowania baterii AA

W domach równie często co z baterii AA korzysta się z baterii AAA. Są to tak zwane cienkie paluszki, które zasilają np. pilot od telewizora. W domach zatem lepszym wyborem mogą okazać się ładowarki do baterii AAA, w których jednocześnie możesz naładować także baterie AA. W ten sposób ograniczysz kupowanie dwóch rodzajów baterii zasilających różne sprzęty.


W tej kategorii znajdziesz ładowarki do baterii AAA z dwoma lub czterema gniazdami. Ponadto dostępne są bardziej zaawansowane ładowarki, które oprócz paluszków pozwolą Ci naładować także baterie: C, D, 9 V. Są to kolejne rodzaje popularnych baterii, warto więc postawić na uniwersalną ładowarkę, która pozwoli Ci naładować większą liczbę różnych baterii.


Na co zwracać uwagę przy wyborze ładowarki akumulatorków?

Wybór ładowarki akumulatorów uzależnij przede wszystkim od swoich potrzeb. Dopasuj ją do najczęściej używanych typów baterii. Jeśli w swoim domu masz jedynie sprzęt zasilany bateriami AA, bardziej zaawansowane ładowarki nie są Ci potrzebne.


Koniecznie zwróć uwagę także na ilość gniazd i możliwość ładowania różnych rodzajów baterii. Najczęściej ładowarki pozwalają jednocześnie ładować dwie lub cztery baterie tego samego typu. Bardziej zaawansowane modele mogą być jednak wyposażone w przełączniki do każdego gniazda, co pozwala na ładowanie dowolnej ilości baterii różnego typu.


Dobre ładowarki akumulatorów wyposażone są w zabezpieczenie przed przeładowaniem. Dzięki temu nie musisz pilnować czasu ładowania baterii. Urządzenie podpięte do kontaktu nie będzie dalej ładowało pełnych akumulatorów, co przedłuży ich żywotność. Niektóre modele mają funkcję automatycznego wyłączenia się po naładowaniu.


Bardzo przydatną funkcją jest także wskaźnik naładowania baterii. Wówczas możesz sprawdzić, ile czasu jeszcze zajmie ładowanie Twoich baterii. Jeśli zależy Ci na krótkim czasie ładowania akumulatorów koniecznie wybieraj sprzęt z funkcją Quick Charge. Wówczas ładowanie kilku baterii nie zajmie Ci więcej niż jedną godzinę.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.