Trampoliny dla dzieci

Pokaż na stronie

8 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stal galwanizowana, PP
Średnica 305 cm
Maks. obciążenie 150 kg
Średnica 366 cm
Maks. obciążenie 150 kg
Materiał stal galwanizowana, mata: polipropylen
Średnica 366 cm
Maks. obciążenie 150 kg
Materiał stal galwanizowana
Średnica 305 cm
Maks. obciążenie 150 kg
Materiał galwanizowane rurki, mata PP, siatka bezpieczeństwa
Średnica 244 cm
Maks. obciążenie 100 kg
Materiał galwanizowane rurki, mata PP, siatka bezpieczeństwa
Średnica 427 cm
Maks. obciążenie 150 kg
Materiał stal galwanizowana, PP, PVC, PE, pianka EVA
Średnica 251 cm
Maks. obciążenie 80 kg
Materiał stal, tworzywo sztuczne
Średnica 33,5 cm
10 20 50 100 Ofert na stronie

Przydomowy plac zabaw powinien zachęcać do spędzania czasu na świeżym powietrzu i stanowić atrakcyjną alternatywę dla gier komputerowych i emitowanych w telewizji bajek. Właśnie dlatego nie może w nim zabraknąć trampoliny dla dzieci, która zarówno wśród najmłodszych pociech, jak i tych nieco starszych cieszy się ogromną popularnością. Skakanie na trampolinie jest nie tylko świetną zabawą, ale również doskonałym ćwiczeniem. Zapewnia dzieciom odpowiednią dawkę ruchu i pozwala spalić nadmiar energii. Nieco starszym pociechom pomaga utrzymać dobrą formą i smukłą sylwetkę. Przy odpowiedniej intensywności ćwiczeń pozwala pozbyć się dużej liczby kalorii w krótkim czasie.


Szukając odpowiedniej trampoliny dla dziecka, warto zwrócić uwagę na jej jakość, od której będzie zależała trwałość produktu oraz bezpieczeństwo użytkowników. Należy przy tym pamiętać, że bardzo istotne jest właściwe użytkowanie trampoliny dla dziecka i przestrzeganie zaleceń producenta. Pozwala to zminimalizować ryzyko niebezpiecznych wypadków oraz kontuzji.


Domowy ogród może stać się doskonałym miejscem zabawy dla naszych dzieci. Wielu rodziców montuje tam piaskownice dla dzieci, które od wielu lat stanowią jedną z ulubionych dziecięcych zabawek. W ostatnim czasie popularność zyskały jednak produkty innowacyjne, a dokładniej trampoliny dla dzieci, które aktualnie pojawiają się w coraz większej ilości ogrodów.

Skakanie na trampolinie to coś, o czym dzieci lat 90’ i 2000’ w większości mogły tylko pomarzyć. Później pojawiły się parki trampolin, które skupiały na wspaniałej zabawie całe rodziny. Teraz każdy może kupić trampolinę do skakania dla dzieci i umieścić ją w  przydomowym ogrodzie, zapewniając swoim pociechom nie tylko świetną zabawę, ale też odpowiedni rozwój psychoruchowy.

W sklepie internetowym Bricomarche można kupić wysokiej jakości trampoliny dla dzieci z obciążeniem nawet do 150 kg. W ofercie znajdują się produkty znanych i renomowanych producentów, charakteryzujące się wysoką klasą wykonania i wyjątkową wytrzymałością, a przy tym prostotą montażu. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do przeglądania asortymentu marketu i wyboru trampoliny, która będzie odpowiednia dla dzieci, a jednocześnie świetnie zaprezentuje się w ogrodzie.


Trampolina ogrodowa dla dzieci a zasady bezpieczeństwa

Trampoliny dziecięce zdobyły dużą popularność przede wszystkim u najmłodszych, dla których możliwość swobodnego skakania stała się dużą rozrywką. Każdy rodzic, który decyduje się na taki zakup, musi pamiętać o tym, aby wybrać model, zapewniający najwyższe standardy bezpieczeństwa. Przede wszystkim musimy zadbać o to, aby znaleźć odpowiednie miejsce na taką konstrukcję. Teren pod trampolinę powinien być w miarę równy, aby podczas skakania cała konfiguracja była stabilna i nie chwiała się na boki. Należy Zwrócić uwagę czy wybrany przez nas model posiada siatkę zabezpieczającą, stanowiącą główny element zabezpieczenia maluchów podczas zabawy. Warto sprawdzić wytrzymałość takiej siatki. Zazwyczaj wykonana jest ona z syntetycznego materiału.

Oczywiście nie wolno zapominać o tym, aby zwrócić uwagę na jakość całej konstrukcji. Oprócz obecności siatki zabezpieczającej ważne jest, aby przyjrzeć się wykonaniu także innych elementów trampoliny, gdyż tylko naprawdę dobrze skonstruowany sprzęt zapewni maluchom pełne standardy bezpieczeństwa.


Na co zwrócić uwagę podczas zakupu trampoliny ogrodowej?

Kupując trampolinę dla dzieci, trzeba zwrócić uwagę na ważne parametry, które świadczyć będą o jakości produktu oraz poziomie bezpieczeństwa, jaki zapewnia.


Stelaż trampoliny

Stelaż stanowi jeden z najważniejszych elementów całej trampoliny dziecięcej. Odpowiada za stabilność całej konstrukcji, a co za tym idzie, ma duże znaczenie dla jakości produktu i świadczy o tym, jak długo posłuży maluchom do zabawy.

Warto wiedzieć, że w trampolinie praktycznie wszystkie zewnętrzne elementy można wymienić, tymczasem stelaż cały czas pozostaje ten sam. Powinien więc być wykonany wyjątkowo solidnie z materiałów, odpornych na warunki atmosferyczne. Dużą wagę należy przywiązać do grubości poszczególnych elementów. Stelaż na zbyt cienkich nogach może nie być stabilny i przechylać się na jedną stronę podczas skakania. Zbyt słaba konstrukcja może ulec złamaniu w trakcie zabawy. Niektóre modele rurki stelaża mają zabezpieczone miękką pianką, która amortyzuje ewentualne uderzenia o konstrukcję w trakcie skakania.


Maksymalne obciążenie

Większość trampolin wyróżnia się maksymalnym obciążeniem ok. 150 kg. Oczywiście żadne dziecko nie jest aż tak ciężkie, trzeba jednak wziąć pod uwagę, że nasza pociecha może zaprosić do domu znajomych, którzy również będą chcieli poskakać. Co więcej, jeżeli chcemy, aby trampolina posłużyła dzieciakom przez kilka lat, trzeba wziąć pod uwagę ich szybki wzrost oraz to, że z roku na rok będą cięższe. Maksymalne obciążenie trampoliny dziecięcej to bardzo ważny parametr, ponieważ przy zbyt dużym obciążeniu stelaż produktu może nie wytrzymać i ulec uszkodzeniu.


Sprężyny w trampolinie

Zadaniem sprężyn jest utrzymanie stabilności maty trampoliny, czyli powierzchni, przeznaczonej do skakania. Wykonanie sprężyn musi być solidne, a ich mocowanie do stelaża oraz maty pewne i stabilne.


Rozmiar trampoliny

Wymiary trampoliny do skakania dla dzieci powinny być wybierane przede wszystkim pod kątem powierzchni, jaką możemy udostępnić na ustawienie konstrukcji. Drugim aspektem, jaki należy wziąć pod uwagę, jest ilość osób, która może korzystać z produktu w jednym czasie. Wybór trampoliny jednoosobowej dla rodzeństwa nie będzie dobrym pomysłem, jeżeli nie chcemy narażać się na ciągłe kłótnie między dzieciakami, kto powinien skakać w danej chwili.


Mata trampoliny

Mata do skakania jest elementem wymiennym, a więc kiedy stanie się za mało elastyczna, możemy zmienić ją na nową. Mimo wszystko warto zwrócić uwagę na jej jakość, ponieważ, im będzie solidniejsza, tym dłużej wytrzyma. Mata do trampoliny dziecięcej powinna być wykonana z materiału odpornego na rozdarcia i warunki atmosferyczne. Oczywiście powierzchnia skakania musi być też odpowiednio sprężysta, aby zapewniać dzieciom wspaniałą zabawę.


Siatka ochronna do trampoliny

Największą popularnością cieszą się trampoliny z siatką dla dzieci, ponieważ korzystanie z takich produktów charakteryzuje się najwyższym poziomem bezpieczeństwa. To właśnie ten element w dużym stopniu chroni malucha przed wypadnięciem z trampoliny. Siatka powinna mieć odpowiednią wysokość, wyższą od wzrostu dziecka, aby zapewniała zabezpieczenie podczas wysokich skoków. Trzeba również zwrócić uwagę na to, aby materiał, z którego jest wykonana, był wytrzymały, ponieważ dziecko może uderzyć w siatkę z dość dużą siłą.


Drabinka

Drabinka to dodatek w trampolinie dla małych dzieci. Ten element ma pomóc maluchom wspiąć się na konstrukcję. Drabinka powinna być solidna, a jej mocowanie do trampoliny stabilne na tyle, aby dziecko nie przewróciło się podczas wchodzenia.


Dlaczego warto kupić trampolinę dla dzieci?

Zakup trampoliny to świetna opcja na zapewnienie maluchom beztroskiej zabawy przez długi czas. Co ciekawe, jest to forma zabawki dla osób w różnym wieku. W sprzedaży znajdziemy już trampoliny dla małych dzieci, umożliwiające zabawę najmłodszym. Jednak stawiając na większe rozmiary, zapewniamy możliwość wyładowania fizycznego dzieciom starszym, a także … osobom dorosłym.

Trampoliny do skakania dla dzieci pełnią funkcję rozrywkową, to oczywiste, ale nie tylko. Możliwość skakania na określonej przestrzeni wpływa także na prawidłowy rozwój psychoruchowy dziecka i zapewnia mu odpowiednią dawkę aktywności fizycznej. Warto na to zwrócić uwagę i przyzwyczajać malucha do zdrowych nawyków poprzez zabawę. A zakup trampoliny może stanowić dla dzieci świetną zachętę do tego, aby więcej się ruszać i zainteresować sportem. Warto więc zaproponować mu taką właśnie formę spędzania czasu.

W naszym sklepie posiadamy solidne trampoliny dziecięce o różnych wymiarach. Warto zajrzeć w naszą ofertę i dobrać produkt, który zapewni maluchom świetną rozrywkę przy jednoczesnym wsparciu rozwoju ich sprawności fizycznej.

Powiadom o dostępności