Blog

Skrzat ze starego swetra - DIY video

2017-11-30, Iza

(0)
Mimo że do świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu, myślimy już o prezentach dla najbliższych oraz o świątecznych ozdobach. Co ciekawe, coraz chętniej samodzielnie wykonujemy dekoracje. Jeśli masz w domu stare, niepotrzebne swetry i zastanawiasz się, jak można je wykorzystać, koniecznie sprawdź, co z nich wyczarowaliśmy
Świąteczne skrzaty

Skrzaty to, obok mikołajków, choinek i reniferów, jeden z najpopularniejszych świątecznych motywów. Tego typu dekoracje kojarzą się przede wszystkim ze skandynawskim designem. Zimowe skrzaty są wesołe, nieco nieporadne i niezwykle urocze – nic dziwnego, że podbiły nasze serca. Jak samodzielnie wykonać skrzata-ozdobę?

Diy – to prostsze, niż myślisz!

Do stworzenia tej dekoracji potrzebujesz: starych swetrów w dwóch kolorach, nożyczek, sznurka, igły i nitki, waty lub wypełniacza do zabawek, ryżu lub kaszy oraz pistoletu do klejenia na gorąco.

Ze swetra wytnij możliwie największy kawałek i uszyj z niego worek. Przekręć worek na drugą stronę, aby szwy nie były widoczne i wsyp na dno ryż lub kaszę, a następnie włóż wypełniacz lub watę i zawiąż worek. Z kawałka drugiego swetra uszyj czapkę i załóż ją na czubek worka. Z rękawa możesz wykonać szalik, którym przewiążesz worek tak, aby wyznaczyć głowę i tułów skrzata. Na koniec wytnij i przyklej oczy. Skrzata możesz dowolnie ozdobić, tak by pasował do aranżacji wnętrza. Oczy z guzików, futrzana broda, własnoręcznie zrobiona na drutach czapka – pomysłów jest naprawdę wiele, wystarczy odrobina kreatywności.

Aby dowiedzieć się, jak wykonać bazowy model, obejrzyj nasz filmik instruktażowy.

Komentarze (0)

Nie ma jeszcze komentarzy. Zaloguj się, aby dodać komentarz

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »