Blog

Pomysły na prosty kalendarz adwentowy

2017-11-15, Iza

(0)
Kalendarz adwentowy to kalendarz dość nietypowy. Ma umownie 24 dni i służy do odliczania czasu od pierwszego dnia grudnia do Wigilii. Kalendarz posiada małe kieszonki lub otwory, z których codziennie wyciągamy niespodziankę. Według tradycji dni w kalendarzu było więcej – od pierwszego dnia adwentu. Jednak najbardziej popularne wersje kalendarza mają właśnie 24.

Taki kalendarz nie jest przeznaczony wyłącznie dla dzieci. Odkrywanie niespodzianek cieszy tak samo dorosłych, jak maluchy. Dzięki niemu można codziennie robić niespodziankę np. chłopakowi, żonie czy koleżankom w pracy. To równie sympatyczny gest, jak karteczki na lodówce, cukierek zostawiony komuś na biurku albo miły sms.


Kalendarz nie musi zawierać tylko słodyczy. Niektórzy wkładają do kieszonek malutkie prezenty takie jak kredki i zabawki, by dzieci mogły potem bawić się tymi fantami razem. Znam ludzi, którzy piszą swoim najbliższym listy. Ważne, aby osoba obdarowana znalazła coś przyjemnego.


Zrobienie takiego kalendarza nie jest trudne. Nie potrzebujesz do tego igły, nitki i talentu krawieckiego. Kalendarz adwentowym możesz przygotować nawet w godzinę. Oczywiście da się też szykować go przez tydzień. Znane są piękne, szyte kalendarze, które wiele zim zdobią wnętrze i sprawiają radość domownikom.


Klamerki, sznurek, szary papier, zużyte rolki po papierze toaletowym, pudełka po zapałkach, a nawet koperta – tak, to wystarczy. Nie wierzysz? Poznaj nasze propozycje!


Kalendarz z rolek po papierze toaletowym

Zachowaj 24 rolki po papierze toaletowym. Posklejaj je ze sobą bocznymi krawędziami, tworząc kształt choinki lub inną, wybraną formę. Wewnątrz rolek umieść drobne prezenty. Przód i tył zaklej papierem ozdobnym, po jednej stronie pisząc cyfry – na kolejne dni grudnia. Otwieranie takiego kalendarza polega na dziurawieniu papieru ozdobnego i odkrywaniu przygotowanych prezentów.Kalendarz z drewnianych klamerek


Do deski przymocuj 24 drewniane klamerki. Na klamerkach zawieś ponumerowane mini torebki papierowe. Oczywiście z drobnymi upominkami wewnątrz. Jeśli nie chcesz montować konstrukcji z deski, możesz zawiesić klamerki na sznurku lub tasiemce. Codziennie odpinamy jedną torebkę.


Kalendarz z wieszaka ubraniowego


Do wieszaka ubraniowego przywiązujemy kilka żyłek lub sznurków, a do nich przymocowujemy lekkie pakunki z upominkami. Torebek musi być 24, umieszczamy je na różnych wysokościach oraz oznaczamy cyframi. Zamiast wieszaka możesz użyć grubszego patyka, znalezionego na spacerze w lesie lub parku.


Kalendarz z pudełek po zapałkach


24 pudełka po zapałkach oklejamy kolorowym papierem. Oznaczamy cyframi. Pudełka naklejamy na karton lub deseczkę, a w środku umieszczamy drobne prezenty lub słodycze. Pudełka ozdabiamy w kreatywny sposób. Można to oczywiście zrobić z dziećmi.

Kalendarz w słoiku

W wielkim słoju umieszczamy 24 zapakowane upominki. Nie musimy ich numerować, tylko losowo wybieramy jedną paczuszkę przez kolejne dni grudnia.

Kolorowe karty

Na kolorowych kartach piszemy liściki, krótkie motywujące hasła, życzenia lub iniłe słowa. Kartki wkładamy do ponumerowanych kopert. Koperty umieszczamy na sznurku lub na tablicy korkowej.
Zamiast kartek w kopertach można umieszczać zdjęcia, jako mne miłe wspomnienia z minionego roku.Idea kalendarzy adwentowych to dobry sposób na okazanie uczuć bliskim. To także pomysł na uczenie dzieci, że w taki sposób można sprawiać drobne przyjemności innym. Każdy domownik może dostać swój kalendarz. Nierzadko samo przygotowywanie niespodzianek sprawia więcej radości niż ich otwieranie. Zachęcamy Was do stworzenia kalendarza na ten rok.  

 

Ostatnie artykuły:

Owijane styropianowe bombki - DIY

Styropianowe kule, bardzo często spotykane w sprzedaży, pozwalają nam...

Pomysł na eko karmnik dla ptaków - DIY

Jeśli nie masz jeszcze swojego karmnika w ogrodzie, pokażemy Ci , jak w...

Wieniec adwentowy - DIY

Już za chwilę rozpoczyna się adwent! Każdy kolejny tydzień przybliży...

Zobacz także:

Owijane styropianowe bombki - DIY

Styropianowe kule, bardzo często spotykane w sprzedaży, pozwalają nam samodzielnie wykonać oryginalne bombki na choinkę. Dziś pokażemy Ci jeden z pomysłów na takie zdobienie, kule...
Dowiedz się więcej

Pomysł na eko karmnik dla ptaków - DIY

Jeśli nie masz jeszcze swojego karmnika w ogrodzie, pokażemy Ci , jak w szybki sposób zrobić eko karmnik. Jego zaletą jest to, że jest bezpieczny dla ptaków, nie niszczy środowiska oraz...
Dowiedz się więcej

Wieniec adwentowy - DIY

Już za chwilę rozpoczyna się adwent! Każdy kolejny tydzień przybliży nas do rodzinnych przygotować i spotkań w ukochanym gronie!
Dowiedz się więcej

Świąteczna skarpeta ze swetra - DIY

Bardzo często w naszej szafie zalegają stare, niepotrzebne ciuchy! Jak nadać im nowe życie zamiast je wyrzucać, gdy są już zniszczone i nie nadają się do noszenia? To bardzo proste!...
Dowiedz się więcej
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »