Blog

Niestandardowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka

2018-01-15, Iza

(0)
Laurki i czekoladki to za mało, by wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co dla nas robią. Babcia i Dziadek w dniu ich święta zasługują na coś wyjątkowego i oryginalnego. Pomyśl więc o niestandardowym prezencie zrobionym własnoręcznie. Myślisz, że nie dasz rady? Spróbuj – to nie takie trudne! Oto nasze propozycje.
1.    Obrazek String Art.

Przygotuj deskę lub sklejkę, młotek i gwoździe oraz kolorową mulinę lub kordonek. Wydrukuj szablon napisu, który chcesz wyczarować – np. BABCIA lub DZIADEK – i dopasuj go odpowiednio do szerokości swojej deski. Powbijaj gwoździe wzdłuż krawędzi liter (najlepiej co ok. 2 cm), tak, by przymocować kartkę do deski. Jednym szybkim ruchem oderwij papier. Zawiąż nitkę na supełek na jednym z gwoździ i sukcesywnie nawijaj na kolejne, wypełniając w ten sposób napis. Wystarczy odrobina cierpliwości – i gotowe!

2.    Ramka na zdjęcie z klamerkami.

Potrzebna Ci będzie przede wszystkim duża, prosta ramka na zdjęcie (lub obraz), a także pinezki, sznurek, małe klamerki lub klipsy oraz ulubione zdjęcia Twoich dziadków. Z ramki usuń szkło oraz tekturę, by została sama oprawa. Zmierz ją i podziel na trzy części. Po bokach wbij małe gwoździe lub pinezki i przewlecz sznurki tak aby powstały trzy równoległe linie. Pamiętaj aby odpowiednio napiąć sznurek Utwórz trzy takie sznurki. Za pomocą małych spinaczy lub klamerek przypnij zdjęcia do sznurków. Efekt – ekstra!
3.    Domowy ogródek w słoiku.

To niestandardowy pomysł na obdarowanie dziadków kwiatami. Znajdź duży, przezroczysty słoik lub wazon. Tworząc warstwy, wsyp do niego garść piasku, a następnie drobne kamyczki (najlepiej kolorowe) oraz garść ziemi doniczkowej. Powinny sięgać mniej więcej połowy słoika. W tak przygotowanym podłożu zasadź drobne sukulenty. Do dekoracji dorzuć odrobinę mchu i większych kamieni. Zielony prezent gotowy!

Ostatnie artykuły:

Aranżacja małej kuchni – znajdź na nią sposób

Tendencje panujące w polskim budownictwie sprawiają, że wielu z nas...

Okna w świątecznej odsłonie – postaw na niebanalne dekoracje!

Dla większości z nas tradycyjne świąteczne ozdoby ograniczają się...

Wykładzina PCV bez klejenia – jak to zrobić?

Wiesiek Skiba,  złota rączka Bricomarché

Zobacz także:

Aranżacja małej kuchni – znajdź na nią sposób

Tendencje panujące w polskim budownictwie sprawiają, że wielu z nas boryka się z tymi samymi problemami w kwestii urządzania wnętrz. Jednym z nich jest mała, często dość ciemna kuchnia,...
Dowiedz się więcej

Wykładzina PCV bez klejenia – jak to zrobić?

Wiesiek Skiba,  złota rączka Bricomarché
Dowiedz się więcej

Kreatywne pakowanie prezentów z wykorzystaniem słoika - DIY

Czasem masz dla kogoś drobiazg, na przykład słodycze albo pieniądze i nie wiesz, jak je kreatywnie zapakować. Dziś pokażemy Ci tutorial z wykorzystaniem słoika. Jest tak uroczy, że sam w...
Dowiedz się więcej

Dekoracja do domu biała dynia z napisem DIY

Dekoracje z napisami podbiły wnętrza na całym świecie! W większości domów znajdziemy plakaty, drewniane ozdoby, a nawet fototapety czy ścienne naklejki z motywującymi napisami lub...
Dowiedz się więcej
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »