Blog

Niestandardowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka

2018-01-15, Iza

(0)
Laurki i czekoladki to za mało, by wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co dla nas robią. Babcia i Dziadek w dniu ich święta zasługują na coś wyjątkowego i oryginalnego. Pomyśl więc o niestandardowym prezencie zrobionym własnoręcznie. Myślisz, że nie dasz rady? Spróbuj – to nie takie trudne! Oto nasze propozycje.
1.    Obrazek String Art.

Przygotuj deskę lub sklejkę, młotek i gwoździe oraz kolorową mulinę lub kordonek. Wydrukuj szablon napisu, który chcesz wyczarować – np. BABCIA lub DZIADEK – i dopasuj go odpowiednio do szerokości swojej deski. Powbijaj gwoździe wzdłuż krawędzi liter (najlepiej co ok. 2 cm), tak, by przymocować kartkę do deski. Jednym szybkim ruchem oderwij papier. Zawiąż nitkę na supełek na jednym z gwoździ i sukcesywnie nawijaj na kolejne, wypełniając w ten sposób napis. Wystarczy odrobina cierpliwości – i gotowe!

2.    Ramka na zdjęcie z klamerkami.

Potrzebna Ci będzie przede wszystkim duża, prosta ramka na zdjęcie (lub obraz), a także pinezki, sznurek, małe klamerki lub klipsy oraz ulubione zdjęcia Twoich dziadków. Z ramki usuń szkło oraz tekturę, by została sama oprawa. Zmierz ją i podziel na trzy części. Po bokach wbij małe gwoździe lub pinezki i przewlecz sznurki tak aby powstały trzy równoległe linie. Pamiętaj aby odpowiednio napiąć sznurek Utwórz trzy takie sznurki. Za pomocą małych spinaczy lub klamerek przypnij zdjęcia do sznurków. Efekt – ekstra!
3.    Domowy ogródek w słoiku.

To niestandardowy pomysł na obdarowanie dziadków kwiatami. Znajdź duży, przezroczysty słoik lub wazon. Tworząc warstwy, wsyp do niego garść piasku, a następnie drobne kamyczki (najlepiej kolorowe) oraz garść ziemi doniczkowej. Powinny sięgać mniej więcej połowy słoika. W tak przygotowanym podłożu zasadź drobne sukulenty. Do dekoracji dorzuć odrobinę mchu i większych kamieni. Zielony prezent gotowy!

Ostatnie artykuły:

Kwiaty z bibuły na Dzień Matki - DIY

Motyw kwiatowy popularny jest w modzie ale także we wnętrzach. Papierowe...

Jak malować popękane ściany?

Wiesiek Skiba,  złota rączka Bricomarché

Zobacz także:

Kwiaty z bibuły na Dzień Matki - DIY

Motyw kwiatowy popularny jest w modzie ale także we wnętrzach. Papierowe kwiaty to nie tylko hit przyjęć okolicznościowych ale także ciekawa dekoracja do domu. Dlatego dziś pokażemy, jak...
Dowiedz się więcej

Jak malować popękane ściany?

Wiesiek Skiba,  złota rączka Bricomarché
Dowiedz się więcej
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »