Blog

Niestandardowe prezenty na Dzień Babci i Dziadka

2018-01-15, Iza

(0)
Laurki i czekoladki to za mało, by wyrazić naszą wdzięczność za wszystko, co dla nas robią. Babcia i Dziadek w dniu ich święta zasługują na coś wyjątkowego i oryginalnego. Pomyśl więc o niestandardowym prezencie zrobionym własnoręcznie. Myślisz, że nie dasz rady? Spróbuj – to nie takie trudne! Oto nasze propozycje.
1.    Obrazek String Art.

Przygotuj deskę lub sklejkę, młotek i gwoździe oraz kolorową mulinę lub kordonek. Wydrukuj szablon napisu, który chcesz wyczarować – np. BABCIA lub DZIADEK – i dopasuj go odpowiednio do szerokości swojej deski. Powbijaj gwoździe wzdłuż krawędzi liter (najlepiej co ok. 2 cm), tak, by przymocować kartkę do deski. Jednym szybkim ruchem oderwij papier. Zawiąż nitkę na supełek na jednym z gwoździ i sukcesywnie nawijaj na kolejne, wypełniając w ten sposób napis. Wystarczy odrobina cierpliwości – i gotowe!

2.    Ramka na zdjęcie z klamerkami.

Potrzebna Ci będzie przede wszystkim duża, prosta ramka na zdjęcie (lub obraz), a także pinezki, sznurek, małe klamerki lub klipsy oraz ulubione zdjęcia Twoich dziadków. Z ramki usuń szkło oraz tekturę, by została sama oprawa. Zmierz ją i podziel na trzy części. Po bokach wbij małe gwoździe lub pinezki i przewlecz sznurki tak aby powstały trzy równoległe linie. Pamiętaj aby odpowiednio napiąć sznurek Utwórz trzy takie sznurki. Za pomocą małych spinaczy lub klamerek przypnij zdjęcia do sznurków. Efekt – ekstra!
3.    Domowy ogródek w słoiku.

To niestandardowy pomysł na obdarowanie dziadków kwiatami. Znajdź duży, przezroczysty słoik lub wazon. Tworząc warstwy, wsyp do niego garść piasku, a następnie drobne kamyczki (najlepiej kolorowe) oraz garść ziemi doniczkowej. Powinny sięgać mniej więcej połowy słoika. W tak przygotowanym podłożu zasadź drobne sukulenty. Do dekoracji dorzuć odrobinę mchu i większych kamieni. Zielony prezent gotowy!

Ostatnie artykuły:

Słodkie przetwory na zimę czym warto zapełnić spiżarkę?

Lato to wyjątkowa pora roku, która hojnie obdarza nas dobrodziejstwami z...

Szklany świecznik z perełkami DIY

Często nie wiemy co robić ze starymi naczyniami lub wazonami i się ich po...

Zobacz także:

Słodkie przetwory na zimę czym warto zapełnić spiżarkę?

Lato to wyjątkowa pora roku, która hojnie obdarza nas dobrodziejstwami z ogrodu. Mnóstwo owoców i warzyw sprawia, że witaminy i potrzebne minerały mamy niemalże na wyciągnięcie ręki....
Dowiedz się więcej

Szklany świecznik z perełkami DIY

Często nie wiemy co robić ze starymi naczyniami lub wazonami i się ich po prostu pozbywamy. To duży błąd! W końcu tak łatwo nadać nowe życie zniszczonym lub uszczerbionym ozdobom. Dziś...
Dowiedz się więcej
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »