Blog

Niestandardowe choinki w nowoczesnym wnętrzu

2017-12-11, Iza

(0)
Udekorowana światełkami i bombkami choinka to dla niektórych zbyt oczywiste rozwiązanie. Dlatego dziś przedstawię Wam kilka pomysłów na niestandardowe choinki. Świąteczne drzewko zbite z drewnianych deseczek przygotowałyśmy już dla Was wcześniej. Możecie to zobaczyć na naszym ostatnim filmie (link).
Zaproponowane choinki odbiegają od tradycyjnego postrzegania drzewka świątecznego, dlatego nie wszystkim przypadną do gustu.

Surowa choinka w skandynawskim stylu

Ta choinka to po prostu żywe, rozłożyste drzewko bez jakichkolwiek dekoracji. Wygląda tak, jak przyniesiona prosto z lasu. Najlepiej umieścić ją w donicy, aby potem można ją było łatwo przesadzić do ogrodu lub parku. Pięknie prezentuje się na tle białych wnętrz, postawiona w wiklinowym koszu lub cynowym wiadrze.Drewniany trójkąt

Bazą tej choinki jest drewniany trójkąt równoboczny. Wygląda jak rama obrazu, ale w zmienionym kształcie. Na deseczkach mocujemy sznurki w kilku rzędach. Na nich, zgodnie z upodobaniami, wieszamy bombki, kartki świąteczne lub inne ozdoby. Atutem tej choinki jest to, że zajmuje tylko kawałek ściany. Może być niewielka lub całkiem okazała.

 
Choinka ze sznurkaNa ścianie wyznaczamy sobie obszar i kształt choinki. Zaczynając od czubka choinki, mocujemy sznurek od prawej do lewej, aż do samego dołu. Na sznurku za pomocą klamerek zawieszamy dowolne ozdoby lub światełka. Zamiast sznurka możemy wykorzystać łańcuchy, sznury lampek LED lub inne elementy dekoracyjne.Choinka z drabinyDrewniana drabina, ostatnio bardzo popularna we wnętrzach, może posłużyć jako choinka. Wystarczy, że rozłożoną drabinę podwójną ubierzesz w łańcuchy światełek lub w dowolne dekoracje.

Choinka z patyków


Aby zrobić choinkę z patyków, potrzebujesz kilkunastu-kilkudziesięciu zebranych wcześniej, umytych i wysuszonych grubszych konarów. Z gałęzi układamy choinkę, a potem tę zaplanowaną wcześniej konstrukcję przyklejamy lub przybijamy do tablicy drewnianej, starych drzwi lub fragmentu europalety. Jeśli nie masz w domu żadnej z wymienionych rzeczy, możesz związać patyki sznurkiem i tak przygotowaną figurę zawiesić na ścianie. Samo wiązanie jest jednak czasochłonne i wymaga dużej cierpliwości.Narysowana choinka

Aby stworzyć taką choinkę, potrzebujesz dużego arkusza szarego papieru, kartonu lub powierzchni pomalowanej farbą tablicową (na przykład drzwi lub ściany). Za pomocą kredek, pisaków lub kredy rysujesz choinkę i wszystkie dekoracje. To doskonała zabawa dla całej rodziny. Nie tylko integruje, ale pozwala poznawać własne gusta.


Wisząca choinka

Pod sufitem podwieszasz metalową obręcz (a jeszcze lepiej metalowy, okrągły ruszt). Ważne, aby była dobrze przymocowana. Do obręczy przywiązujesz bombki okrągłe w jednym kolorze. Zawieszasz je na bezbarwnej żyłce. Żyłki muszą mieć różne długości. Zwisające bombki powinny się układać w kształt przestrzennej choinki.


Choinka na korkowej tablicyPotrzebujesz dużej korkowej tablicy i wiele ozdób choinkowych z zawieszeniami. Za pomocą pinezek mocujesz różnorodne dekoracje miejsce przy miejscu, tworząc przy tym kształt choinki.Pomysły na niestandardowe choinki można mnożyć. Tak naprawdę powstają dzięki temu, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona. Pierwszy raz zainteresowałam się tym tematem, kiedy nie wiedziałam, co zrobić z kartonem pełnym różnych starych bombek. Były kolorowe, każda inna, a w naszym domu królował styl skandynawski. Zaczęłam wieszać je na kolorowych wstążeczkach, tworząc ciekawą girlandę. I tak zmieniło się moje myślenie na temat choinki. Oczywiście mamy w domu tradycyjne drzewko, ale nie przeszkadza mi to w eksperymentowaniu z ozdobami i rodzinnym tworzeniu nowych kompozycji. Zachęcam Was do takich wspólnych, kreatywnych zabaw, zawłaszcza w okresie Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

Ostatnie artykuły:

Owijane styropianowe bombki - DIY

Styropianowe kule, bardzo często spotykane w sprzedaży, pozwalają nam...

Pomysł na eko karmnik dla ptaków - DIY

Jeśli nie masz jeszcze swojego karmnika w ogrodzie, pokażemy Ci , jak w...

Wieniec adwentowy - DIY

Już za chwilę rozpoczyna się adwent! Każdy kolejny tydzień przybliży...

Zobacz także:

Owijane styropianowe bombki - DIY

Styropianowe kule, bardzo często spotykane w sprzedaży, pozwalają nam samodzielnie wykonać oryginalne bombki na choinkę. Dziś pokażemy Ci jeden z pomysłów na takie zdobienie, kule...
Dowiedz się więcej

Pomysł na eko karmnik dla ptaków - DIY

Jeśli nie masz jeszcze swojego karmnika w ogrodzie, pokażemy Ci , jak w szybki sposób zrobić eko karmnik. Jego zaletą jest to, że jest bezpieczny dla ptaków, nie niszczy środowiska oraz...
Dowiedz się więcej

Wieniec adwentowy - DIY

Już za chwilę rozpoczyna się adwent! Każdy kolejny tydzień przybliży nas do rodzinnych przygotować i spotkań w ukochanym gronie!
Dowiedz się więcej

Świąteczna skarpeta ze swetra - DIY

Bardzo często w naszej szafie zalegają stare, niepotrzebne ciuchy! Jak nadać im nowe życie zamiast je wyrzucać, gdy są już zniszczone i nie nadają się do noszenia? To bardzo proste!...
Dowiedz się więcej
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »