Blog

Niestandardowe choinki w nowoczesnym wnętrzu

2017-12-11, Iza

(0)
Udekorowana światełkami i bombkami choinka to dla niektórych zbyt oczywiste rozwiązanie. Dlatego dziś przedstawię Wam kilka pomysłów na niestandardowe choinki. Świąteczne drzewko zbite z drewnianych deseczek przygotowałyśmy już dla Was wcześniej. Możecie to zobaczyć na naszym ostatnim filmie (link).
Zaproponowane choinki odbiegają od tradycyjnego postrzegania drzewka świątecznego, dlatego nie wszystkim przypadną do gustu.

Surowa choinka w skandynawskim stylu

Ta choinka to po prostu żywe, rozłożyste drzewko bez jakichkolwiek dekoracji. Wygląda tak, jak przyniesiona prosto z lasu. Najlepiej umieścić ją w donicy, aby potem można ją było łatwo przesadzić do ogrodu lub parku. Pięknie prezentuje się na tle białych wnętrz, postawiona w wiklinowym koszu lub cynowym wiadrze.Drewniany trójkąt

Bazą tej choinki jest drewniany trójkąt równoboczny. Wygląda jak rama obrazu, ale w zmienionym kształcie. Na deseczkach mocujemy sznurki w kilku rzędach. Na nich, zgodnie z upodobaniami, wieszamy bombki, kartki świąteczne lub inne ozdoby. Atutem tej choinki jest to, że zajmuje tylko kawałek ściany. Może być niewielka lub całkiem okazała.

 
Choinka ze sznurkaNa ścianie wyznaczamy sobie obszar i kształt choinki. Zaczynając od czubka choinki, mocujemy sznurek od prawej do lewej, aż do samego dołu. Na sznurku za pomocą klamerek zawieszamy dowolne ozdoby lub światełka. Zamiast sznurka możemy wykorzystać łańcuchy, sznury lampek LED lub inne elementy dekoracyjne.Choinka z drabinyDrewniana drabina, ostatnio bardzo popularna we wnętrzach, może posłużyć jako choinka. Wystarczy, że rozłożoną drabinę podwójną ubierzesz w łańcuchy światełek lub w dowolne dekoracje.

Choinka z patyków


Aby zrobić choinkę z patyków, potrzebujesz kilkunastu-kilkudziesięciu zebranych wcześniej, umytych i wysuszonych grubszych konarów. Z gałęzi układamy choinkę, a potem tę zaplanowaną wcześniej konstrukcję przyklejamy lub przybijamy do tablicy drewnianej, starych drzwi lub fragmentu europalety. Jeśli nie masz w domu żadnej z wymienionych rzeczy, możesz związać patyki sznurkiem i tak przygotowaną figurę zawiesić na ścianie. Samo wiązanie jest jednak czasochłonne i wymaga dużej cierpliwości.Narysowana choinka

Aby stworzyć taką choinkę, potrzebujesz dużego arkusza szarego papieru, kartonu lub powierzchni pomalowanej farbą tablicową (na przykład drzwi lub ściany). Za pomocą kredek, pisaków lub kredy rysujesz choinkę i wszystkie dekoracje. To doskonała zabawa dla całej rodziny. Nie tylko integruje, ale pozwala poznawać własne gusta.


Wisząca choinka

Pod sufitem podwieszasz metalową obręcz (a jeszcze lepiej metalowy, okrągły ruszt). Ważne, aby była dobrze przymocowana. Do obręczy przywiązujesz bombki okrągłe w jednym kolorze. Zawieszasz je na bezbarwnej żyłce. Żyłki muszą mieć różne długości. Zwisające bombki powinny się układać w kształt przestrzennej choinki.


Choinka na korkowej tablicyPotrzebujesz dużej korkowej tablicy i wiele ozdób choinkowych z zawieszeniami. Za pomocą pinezek mocujesz różnorodne dekoracje miejsce przy miejscu, tworząc przy tym kształt choinki.Pomysły na niestandardowe choinki można mnożyć. Tak naprawdę powstają dzięki temu, że nasza wyobraźnia jest nieograniczona. Pierwszy raz zainteresowałam się tym tematem, kiedy nie wiedziałam, co zrobić z kartonem pełnym różnych starych bombek. Były kolorowe, każda inna, a w naszym domu królował styl skandynawski. Zaczęłam wieszać je na kolorowych wstążeczkach, tworząc ciekawą girlandę. I tak zmieniło się moje myślenie na temat choinki. Oczywiście mamy w domu tradycyjne drzewko, ale nie przeszkadza mi to w eksperymentowaniu z ozdobami i rodzinnym tworzeniu nowych kompozycji. Zachęcam Was do takich wspólnych, kreatywnych zabaw, zawłaszcza w okresie Bożego Narodzenia. Wesołych Świąt!

Ostatnie artykuły:

Czym skutecznie oczyścisz nagrobki?

1 listopada zbliża się wielkimi krokami, a z nim Święto Zmarłych. Jest...

Organizer na biżuterię - DIY

Ramki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne w domu. Dziś pobawimy...

Zobacz także:

Organizer na biżuterię - DIY

Ramki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne w domu. Dziś pobawimy się starą, nikomu już niepotrzebną ramką. Jedynym jej wyróżnikiem jest ciekawa faktura drewna, dlatego żal nam...
Dowiedz się więcej

Najbardziej kreatywne sposoby na oświetlenie wnętrz

Oświetlenie w każdym wnętrzu odgrywa niezwykle istotną rolę. Dotyczy ona nie tylko aspektu praktycznego ale też wkładu w budowanie atmosfery panującej w pomieszczeniu oraz jego...
Dowiedz się więcej

Wieszak ze słoikiem na drobniaki - DIY

Motywów zbierania drobniaków w naczyniach jest bardzo dużo. Od wyrabiania w sobie nawyku odkładania pieniędzy, po pozbywanie się ciężaru z portfela, edukację finansową dzieci lub inne....
Dowiedz się więcej
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »