Blog

12 ciekawych pomysłów na jesienne lampiony

2017-10-18, Iza

(0)

Jesień i zima to okres, kiedy więcej czasu spędzamy w domu. Za oknem plucha, zimno, dlatego wybieramy ciepły pled, książkę lub ulubiony serial. Przytulną atmosferę w domu tworzą ogień w kominku, świece albo lampiony. Dziś prezentujemy kilka interesujących pomysłów na jesienne lampiony. Możecie je zrobić wspólnie z dziećmi. Pomysły podzieliliśmy na  jesienne i halloweenowe, jeśli ktoś lubi strachy i imprezy tematyczne.

Lampiony jesienne

1.Lampion ze słoika lub butelki

Stary słoik oklej zasuszonymi wcześniej liśćmi. Liście pozbieraj w parku lub lesie i włóż je do książki, żeby wyschły – muszą być równe i wyprostowane. Aby nakleić liście na lampion, użyj do tego kleju do decoupage, który po wyschnięciu nie będzie widoczny. Dla utrwalenia efektu po wyschnięciu wyklejanki całość kilka razy polakieruj lakierem bezbarwnym. Dzięki temu lampion będzie można czyścić wodą. Jeśli nie masz słoika, użyj twardszej butelki plastikowej w kolorze białym.

2. Świecące gałęzie

 

Gałęzie zebrane na spacerze opleć sznurem przezroczystych lampek LED i włóż do wazonu lub szklanego naczynia. Dekoracja będzie pasować do wnętrz nowoczesnych lub surowego, skandynawskiego designu.


3. Pachnąca świeca

Zwykłą, grubszą świecę obłóż szczelnie laskami cynamonu. Obwiąż sznurkiem, najlepiej naturalnym. W ten sposób zyskasz bardzo pachnącą dekorację. Podczas spalania się świecy, cynamon będzie się ogrzewał i wydzielał przyjemny zapach. Zapalając świecę, pilnuj, aby sznurek nie spłonął. W trakcie wypalania się świecy trzeba go obniżać. Bezpiecznie jest postawić ją na szklanym spodku.

 

 
4. Lampion inaczej

 

Do gotowych dużych lampionów z szybkami powkładaj szyszki, małe dynie, kasztany i inne zebrane dary jesieni. Wypełnij lampiony po brzegi. Stracą swoją pierwotną funkcję, ale będą bardzo ciekawą dekoracją, na przykład na ganku.

 

5. Leśny lampion

Na kawałku kory ułóż tealihgty oraz szyszki i inne dary lasu. Powstanie jesienna dekoracja. Uwaga – ozdoba jest łatwopalna, więc nadzoruj palenie się świeczek lub umieść wszystko w naczyniu z wodą albo na mokrym mchu. Wpisuje się to w trend eko, pamiętaj jednak, że nie wolno wynosić z lasu runa leśnego. Mech lepiej kupić w kwiaciarni.
  

6. Świecące jabłuszka

 

W jabłkach wydrąż otwory i włóż do nich tealighty. Owoce umieść w szklanym lub cynowym naczyniu z wodą, aby nie doszło do pożaru. Taka pływająca dekoracja może być ozdobą przyjęcia lub wesela w jesiennym wydaniu.
Lampiony na halloween

Halloween to zwyczaj anglosaski, ale obchodzony także przez niektórych Polaków. Dla tych, którzy lubią ten wieczór straszenia, mamy kilka pomysłów na lampiony na imprezę tematyczną.

 

7. Lampiony-straszydła na Halloween

Stare puszki po groszku, kukurydzy lub fasoli możesz wykorzystać do wykonania lampionów-duchów. Na puszkach narysuj kształty oczodołów, straszne upiorne uśmiechy i wytnij je nożykiem do metalu lub wiertarką (miejsce przy miejscu). To zadanie dla dorosłych, dziecko może się skaleczyć. Wykonaj kilka lampionów i ustaw je w rzędzie na tarasie lub parapecie. Wewnątrz umieść świece, tealighty lub lampki LED.

 


8. Lampion z mini dyni

W mini dyni wydrąż otwór, wyjmij miąższ, wlej do środka roztopiony w kąpieli wodnej wosk ze świecy. Umieść bawełniany knot i poczekaj, aż parafina zastygnie. W ten sposób otrzymasz mini lampiony dyniowe. Możesz je wykorzystać do ozdoby stołu, parapetu lub tarasu.
>9. Duchy ze słoika

 

Stare słoiki obwiąż bandażami. Aby bandaż nie zsuwał się, można podkleić końcówki. Naklej oczy narysowane samodzielnie na kartonie i wycięte lub gotowe – kupione w sklepie. Do naklejenia oczu użyj kleju do decoupage albo introligatorskiego. Wewnątrz słoika umieść tealighty lub lampkę LED.

10. Słoiki jak cienie

Wnętrze starego słoika pomaluj farbą (na biało lub pomarańczowo). Po wyschnięciu środka, na  zewnątrz słoika narysuj dowolne kształty i pokoloruj je na czarno. Zrób to specjalnymi markerami do ceramiki, dostępnymi w sklepach papierniczych. Po włożeniu do wnętrza słoika tealighta lub świeczki powstanie lampion – teatr strasznych cieni.
 11. Duchy z piłeczek pingpongowych

Kilkanaście piłeczek pingpongowych umieść na sznurze LED-owych lampek. Aby to zrobić, trzeba delikatnie naciąć piłeczkę i do środka wsunąć lampkę. Na piłeczkach narysuj grymasy duchów. Taka girlanda może straszyć w oknie albo oplatać lustro.

12. Słoiki pajęczyny

Do starych słoików doklej w kilku miejscach poszarpaną gazę opatrunkową. Na słoikach posadź czarne pająki, kupione w sklepie lub wycięte z kartonu. Otrzymasz lampiony rodem ze starego, zakurzonego zamczyska. Wewnątrz słoików umieść lampki LED, bo ogień ze świec może zapalić strzępy gazy.

Ostatnie artykuły:

Czym skutecznie oczyścisz nagrobki?

1 listopada zbliża się wielkimi krokami, a z nim Święto Zmarłych. Jest...

Organizer na biżuterię - DIY

Ramki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne w domu. Dziś pobawimy...

Zobacz także:

Organizer na biżuterię - DIY

Ramki dają nieograniczone możliwości aranżacyjne w domu. Dziś pobawimy się starą, nikomu już niepotrzebną ramką. Jedynym jej wyróżnikiem jest ciekawa faktura drewna, dlatego żal nam...
Dowiedz się więcej

Najbardziej kreatywne sposoby na oświetlenie wnętrz

Oświetlenie w każdym wnętrzu odgrywa niezwykle istotną rolę. Dotyczy ona nie tylko aspektu praktycznego ale też wkładu w budowanie atmosfery panującej w pomieszczeniu oraz jego...
Dowiedz się więcej

Wieszak ze słoikiem na drobniaki - DIY

Motywów zbierania drobniaków w naczyniach jest bardzo dużo. Od wyrabiania w sobie nawyku odkładania pieniędzy, po pozbywanie się ciężaru z portfela, edukację finansową dzieci lub inne....
Dowiedz się więcej
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »