Podkłady pod panele podłogowe

Pokaż na stronie

42 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Ilość m² / opakowanie 6
Materiał ekstrudowany polistyren
Typ podkład
Ilość m² / opakowanie 6
Materiał ekstrudowany polistyren
Typ podkład
Ilość m² / opakowanie 5,5
Materiał XPS -polistyren ekstrudowany + folia PET+ taśma łączeniowa (overlap)
Typ smart
Ilość m² / opakowanie 6
Materiał XPS -polistyren ekstrudowany + folia PET+ taśma łączeniowa (overlap)
Typ smart
Ilość m² / opakowanie 20
Materiał XPS -polistyren ekstrudowany
Typ rolka
Ilość m² / opakowanie 5
Materiał polistyren
Typ płyta podkładowa
Ilość m² / opakowanie 5
Materiał polistyren
Typ płyta podkładowa
Ilość m² / opakowanie 16,5
Materiał polistyren
Typ rolka
Ilość m² / opakowanie 16,5
Materiał polistyren + PET
Typ rolka
Ilość m² / opakowanie 25
Materiał polietylen
Typ pianka podkładowa
Ilość m² / opakowanie 10
Materiał polietylen
Typ podkład
Ilość m² / opakowanie 5
Materiał XPS
Typ podkład
Ilość m² / opakowanie 6
Materiał PU + składniki mineralne + PET
Typ rolka
Ilość m² / opakowanie 6
Materiał PU + składniki mineralne + PET
Typ rolka
Ilość m² / opakowanie 6,44
Materiał XPS
Typ smart
Ilość m² / opakowanie 5,5
Materiał XPS
Typ smart
Ilość m² / opakowanie 5,5
Materiał XPS -polistyren ekstrudowany
Typ smart
Ilość m² / opakowanie 6
Materiał PU + składniki mineralne + PET
Typ rolka
Ilość m² / opakowanie 20
Materiał XPS
Typ rolka
Materiał taśma izolacyjna do łączenia podkładów
Typ gilza
10 20 50 100 Ofert na stronie

Różnorodne podkłady pod panele doskonale sprawdzają się przy montażu podłogi. Przede wszystkim spełniają wiele różnych funkcji i bez problemów można je dopasować do indywidualnych potrzeb oraz wymagań samego wnętrza. Podkłady pod panele, jakie oferujemy na bricomarche.pl, produkowane są z materiałów sztucznych lub naturalnych. Mają różne właściwości i dzięki temu będą idealne do mieszkań, biur czy przestrzeni o dużym natężeniu ruchu. I to od rodzaju wnętrza oraz podłogi zależy wybór najlepszego podłoża. W wielu wariantach podkłady pod panele zapewniają świetną izolację akustyczną i termiczną. Sprawiają również, że warstwa wierzchnia dłużej będzie się doskonale prezentować. Chronią panele podłogowe przed otarciami oraz wilgocią oraz gwarantują odporność na przeciążenia i naprężenia. Do produkcji często wykorzystuje się polietylen. Popularne są również różnego rodzaju pianki oraz produkty dedykowane do instalacji ogrzewania podłogowego. Z naturalnych tworzyw niezmiennie najlepszy jest korek. Sprawdź, który podkład będzie idealny do twojego domu.

Czym właściwie są podkłady podłogowe pod panele?

W mieszkaniach i domach często wykańcza się podłogę panelami. Jest to prosty i szybki sposób na uzyskanie bardzo estetycznej podłogi w każdym pomieszczeniu. Ich montaż jest szybki i nie wymaga użycia żadnej chemii budowlanej. Warto jednak wiedzieć, że podłoga wykończona panelami to tzw. podłoga pływająca, czyli niemająca stałego zespolenia z wylewką. Aby nie przesuwała się i dobrze spełniała swoją funkcję, należy zastosować podkłady podłogowe pod panele.

W tej kategorii znajdziesz podkłady o różnych właściwościach i sposobie montażu. Zazwyczaj stanowią one zwijany w rolkę materiał z tworzywa sztucznego. Dostępne są także podkłady podłogowe pod panele składane w harmonijkę. Ten rodzaj znacznie ułatwia układanie go na podłodze, ponieważ się nie zwija.

Ze względu na różne właściwości podkładów, przed ich wyborem zastanów się, czego oczekujesz od swojej podłogi. Chcesz, aby wygłuszała hałas generowany przez sąsiadów z dołu, a może zależy Ci na większej izolacji od zimnej piwnicy? Wybór podkładu uzależniony jest także od tego, czy masz w pomieszczeniu ogrzewanie podłogowe. Jak widzisz, wybór odpowiedniego podkładu nie jest taki prosty, a właściwy jego dobór pozwoli Ci cieszyć się dobrze wykończoną podłogą.

Materiały podkładowe pod panele, których nie może zabraknąć na Twojej podłodze

Stosuje się różne materiały podkładowe pod panele ze względu na efekt, jaki chcesz uzyskać. W tej kategorii znajdziesz produkty z funkcjonalnych tworzyw sztucznych. Najczęściej do wytwarzania podkładów stosuje się polietylen lub polisteryn. Bardzo dobre właściwości ma również polisteryn ekstrudowany lub polietylen o zwiększonej gęstości.

Niezależnie od tego, jakie materiały podkładowe pod panele wybierzesz, przed wyborem warto zwrócić uwagę także na ich grubość oraz skontrolować jakość posadzki w pomieszczeniu. Im podłoga ma więcej nierówności, tym lepiej zastosować podkład grubszy. Do wyrównania podłogi najlepiej nadają się wytrzymałe podkłady z polisterynu ekstrudowanego. Tego rodzaju produkt możesz stosować także w pomieszczeniach często użytkowanych np. w korytarzach czy salonie.

Warto jednak zaznaczyć, że wyrównanie podkładem podłogi dotyczy różnic w wysokości w zakresie kilku milimetrów. Gdy na swojej podłodze masz większe pęknięcia czy dziury, konieczne jest położenie najpierw betonowej lub gipsowej wylewki samopoziomującej, a dopiero później wybranie odpowiedniego podkładu. Dzięki temu Twoje panele podłogowe nie zniszczą się tak szybko i przez wiele lat będą dobrze spełniały swoją funkcję.

Jakie podkłady pod panele wybrać przy ogrzewaniu podłogowym?

Wiele osób coraz bardziej docenia korzyści płynące z ogrzewania podłogowego. Rezygnując z ogrzewania centralnego, możesz wybrać ogrzewanie wodne podłogowe lub elektryczne. W obu przypadkach całą instalację należy ukryć w podłodze pod materiałem wykończeniowym. W przypadku paneli wybór odpowiedniego podkładu na ogrzewanie podłogowe wpływa na efektywność całej instalacji. Jakie podkłady pod panele sprawdzą się w tym przypadku?

Przede wszystkim zwróć uwagę na opór cieplny produktu. Podkłady pod panele z najniższym oporem cieplnym będą najlepszym rozwiązaniem na ogrzewanie podłogowe. Dzięki temu ciepło z instalacji będzie swobodnie przenikać podkład, a następnie panele podłogowe, a Ty będziesz mógł cieszyć się ciepłą podłogą. Do ogrzewania podłogowego najlepsze są podkłady wykonane z np. polietylenu o wysokiej gęstości. Przy wyborze odpowiedniego produktu zwróć uwagę na oznaczenia producenta, które znajdziesz na opakowaniu.

Podłoga nad pomieszczeniem nieogrzewanym – jak ją wykończyć?

Całkiem inna sytuacja jest w mieszkaniach parterowych lub domach jednopoziomowych. Pod podłogą pomieszczeń mieszkalnych zazwyczaj znajdują się nieogrzewane piwnice czy inne pomieszczenia. Chłód panujący w nich przenika przez strop, dlatego mieszkania parterowe zazwyczaj należą do najchłodniejszych.

Aby zaoszczędzić na ogrzewaniu i cieszyć się ciepłem w mieszkaniu, koniecznie dobrze zaizoluj podłogę. Jest to odwrotna sytuacja do podłogi z ogrzewaniem podłogowym, dlatego przy wyborze odpowiedniego podkładu zwróć uwagę na parametry oznaczające izolację cieplną. Tym razem lepiej sprawdzi się pianka pod panele o wysokich właściwościach izolacyjnych.

Tego rodzaju pianka pod panele zazwyczaj wykonana jest z XPS, czyli polisterynu ekstrudowanego. Najlepsze produkty uzupełnione są warstwą folii paroizolacyjnej. Dzięki temu możesz być pewien, że chłód z nieogrzewanych pomieszczeń poniżej Twojego mieszkania nie będzie przechodził wyżej. Zachowasz wysoki komfort przebywania w pomieszczeniach, utrzymasz ciepłą podłogę i zaoszczędzisz na ogrzewaniu.

Zwiększ izolację akustyczną podłogi w budynku wielorodzinnym

Przenikanie ciepła i nieprzenikanie chłodu z niższych warstw to jedne z najczęstszych problemów, które należy wziąć pod uwagę przy wyborze podkładu. Istnieje jednak jeszcze jeden czynnik, a mianowicie hałas. Dobry podkład może stanowić także doskonałą izolację akustyczną, która przede wszystkim sprawdzi się w budynkach wielorodzinnych. Masz głośnego sąsiada na dole, a może to Ty stukając butami po drewnianej podłodze, przeszkadzasz innym mieszkańcom bloku?

W obu sytuacjach rozwiązaniem może być podkład z XPS. Materiał ten dobrze izoluje dźwięki przenikające strop i same drgania, które również są nośnikiem hałasu. Dzięki temu Ty nie będziesz musiał zmieniać swoich przyzwyczajeń, a Twoi sąsiedzi będą mogli spać spokojnie.

W przypadku podłóg pływających to właśnie podkład pod panele najbardziej wpływa na właściwości wykończenia. Same panele wykonane z MDF lub drewniane dobrze przepuszczają ciepło i dźwięk. Wybierając odpowiedni podkład, możesz zmieniać ich parametry i dostosować je do swoich potrzeb oraz oczekiwań. Inne podkłady warto wybierać przy ogrzewaniu podłogowym, a inne w sytuacji, gdy pod spodem znajduje się pomieszczenie nieogrzewane.

Sam montaż podkładu nie jest trudny. Wystarczy dobrze rozłożyć go na podłodze i łączenia skleić taśmą, aby go unieruchomić. Sam podkład powinien wypełniać pomieszczenie, nie musisz zachowywać przerwy dylatacyjnej jak podczas montażu paneli.



Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.