Wycieraczki podłogowe do butów pod drzwi

Pokaż na stronie

291 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał guma
Typ wycieraczka
Materiał guma
Typ wycieraczka
Materiał guma
Typ wycieraczka
Materiał guma
Typ wycieraczka
Materiał guma
Typ wycieraczka
Materiał guma
Typ wycieraczka
Materiał guma
Typ wycieraczka
Materiał guma
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
Materiał PP
Typ wycieraczka
10 20 50 100 Ofert na stronie

Przed każdym wnętrzem, czy to biurowym, czy mieszkalnym, przydają się wycieraczki podłogowe. Ich zadaniem jest znaczne ograniczenie zabrudzeń i wody, które wnoszone są do pomieszczeń. To szczególnie ważne, jeżeli w danym wnętrzu znajduje się podłoga drewniana albo drewnopochodna, znacznie mniej odporna na kontakt z wodą czy ścieranie niż płytki ceramiczne. Wycieraczki do butów dzielą się na takie, które dobrze znoszą ułożenie poza budynkami, na przykład przed wejściem do domu, jak i te, które nadają się raczej do wnętrz. Wszystkie można znaleźć w naszym asortymencie.


Aby dywany i wykładziny nie uległy zabrudzeniu poprzez zadeptanie brudnym obuwiem, warto dobrze przemyśleć, gdzie i jakie wycieraczki podłogowe ułożyć. Najlepiej sprawdzają się produkty z otworami, wykonane z trwałej gumy, ustawione jeszcze przed wejściem do budynku. Wewnątrz pomieszczeń lepsze będą wycieraczki na przykład z dodatkiem włókien kokosowych, które dodatkowo skutecznie czyszczą podeszwy z pyłu i kurzu. Niektóre wycieraczki do butów mogą służyć również do odstawienia na nie mokrego obuwia. W takiej sytuacji znacznie redukują zabrudzenia wynikające z ustawienia obuwia bezpośrednio na podłodze.


Wycieraczki podłogowe – sprytny sposób na ograniczenie zabrudzeń

Zimą i jesienią bardzo często na butach wnosi się śnieg i błoto, które następnie zalegają przed drzwiami, na podłodze w przedpokoju, a z czasem roznoszą się po całym domu lub mieszkaniu. Nie musisz jednak zwiększać częstotliwości sprzątania podłogi w te pory roku. Wystarczy, że ograniczysz wnoszenie brudu do domu, a w tym pomogą Ci wycieraczki podłogowe.


W tej kategorii znajdziesz najróżniejsze wycieraczki podłogowe. Poszczególne modele różnią się zastosowaniem. Jedne przeznaczone są do użytku zewnętrznego, inne wewnętrznego. Wykonane są z materiałów sztucznych lub naturalnych. Ponadto wycieraczki różnią się rozmiarem, kolorem i wzorem. Wiele z nich na powierzchni ma ciekawe wzory i napisy, które zachęcają gości do wejścia.


Wycieraczki możesz położyć przed drzwiami po obu stronach. Ta znajdująca się na zewnątrz domu lub mieszkania będzie najlepiej zbierała pierwsze zabrudzenia. Z kolei wycieraczka położona wewnątrz domu lub mieszkania, będzie chroniła przed rozprzestrzenianiem się zabrudzeń po innych pomieszczeniach i jednocześnie stanowiła akcent dekoracyjny przedpokoju. Warto więc zwrócić szczególną uwagę na jej wygląd. Sprawdź, jakie wycieraczki możesz znaleźć w ofercie sklepu Bricomarché.


Z czego zrobione są wycieraczki zewnętrzne?

Wycieraczki zewnętrzne muszą być wykonane z materiałów, które są w pełni odporne na warunki atmosferyczne. Dotyczy to szczególnie tych modeli, które użytkuje się przed klatką wejściową do budynku wielorodzinnego, a także tych leżących przed wejściem do domu. Wycieraczki zewnętrzne powinny być więc odporne na promienie słoneczne, które mogą wyburzać kolory i niszczyć tworzywo sztuczne. Ponadto powinny być wytrzymałe, ponieważ to właśnie o nie najintensywniej czyścimy buty z naniesionego na podeszwach brudu. Warto również zwrócić uwagę na ich wygląd, ponieważ stanowią one wizytówkę Twojego domu.


W tej kategorii znajdziesz praktyczne wycieraczki gumowe. Wykonane są z trwałej i grubej gumy, w której znajdują się liczne otwory ułatwiające oddzielenie brudu od buta i jego gromadzenie pod wycieraczką. Modele te są odporne na warunki atmosferyczne. Ich czyszczenie jest bardzo proste. Możesz wykorzystać do tego myjki ciśnieniowe. Wycieraczki zewnętrzne mogą być wykonane także z trwałego tworzywa sztucznego. Cechują się sztywnym i długim włosiem. Te modele najskuteczniej oczyszczają podeszwy butów z błota i śniegu. Występują w różnej kolorystyce, dzięki czemu dopasujesz je do koloru drzwi, chodnika przed domem czy innych elementów dekoracyjnych znajdujących się na ganku.


Jakie funkcje pełnią wycieraczki wewnętrzne?

Po wejściu do domu należy zdjąć obuwie. Zanim jednak goście i domownicy to zrobią, przekroczą próg domu. Jeśli podłoga wykończona jest gresem, błoto i śnieg pozostawi na nim mokre plamy. Po wyschnięciu zamieni się w piasek, który łatwo może przenieść się do innych pomieszczeń. Aby temu zapobiec, połóż pod drzwiami wycieraczki wewnętrzne. Wykonane są one zazwyczaj z miękkich materiałów. Świetnie sprawdzają się modele z naturalnego kokosa czy bawełny. Dzięki nim stworzysz miejsce dla swoich gości do zdjęcia obuwia, a brud znajdujących się w nim nie przeniesie się do pokojów mieszkalnych.


W tej kategorii znajdziesz ciekawe wycieraczki wewnętrzne wykonane z bawełny. Są to cienkie chodniczki, które świetnie zbiorą wilgoć z buta. Są łatwe w czyszczeniu – wystarczy je wyprać w pralce. Przy wyborze wycieraczek wewnętrznych koniecznie zwróć uwagę na ich wygląd i kolorystykę. Produkty te nie tylko chronią przed zabrudzeniami podłogi, ale także stanowią ważny element dekoracji. Dobierz ich kolor i wzór do stylu aranżacyjnego w przedpokoju, mebli lub wykończenia podłogi.


Wycieraczki pod drzwi wejściowe

Największy wybór wycieraczek mają osoby zamieszkujące bloki wielorodzinne. Pod drzwi wejściowe mogą wybrać zarówno wycieraczki zewnętrzne, jak i wewnętrzne, ponieważ od warunków atmosferycznych chroni je klatka schodowa. W tej kategorii znajdziesz bardzo duży wybór poszczególnych modeli. Wycieraczki pod drzwi wejściowe do bloku mogą mieć kształt prostokąta. Wówczas zmierz szerokość drzwi i dobierz wycieraczkę w odpowiednim rozmiarze. Mogą mieć także kształt półkola, co dodaje im jeszcze większej estetyki.


Wycieraczki pod drzwi wejściowe najczęściej wykonane są z tworzywa sztucznego. Dostępne są jednak także produkty ekologiczne wykonane z włókien kokosowych umieszczonych na silikonie. Ich twarde włókna świetnie zbierają zabrudzenia. Są także biodegradowalne, dzięki czemu po zużyciu wycieraczka nie tworzy zbędnych odpadów.


Zwróć uwagę także na modele wycieraczek z napisami. Znajdziesz na nich śmieszne i sympatyczne napisy, które powitają domowników i gości jeszcze przed wejściem do Twojego mieszkania.


Jakie wycieraczki do przedpokoju będą najlepsze?

Czym właściwie powinny cechować się wycieraczki do przedpokoju? Przede wszystkim wybieraj produkty estetyczne i pasujące do wystroju wnętrza. Najlepiej sprawdzają się modele utrzymane w kolorze beżowym czy brązowym. Łatwo dopasujesz je do mebli znajdujących się na przedpokoju czy wykończenia podłogi.


Jeśli podłogę na przedpokoju wykończyłeś szkliwionymi płytkami – koniecznie wybieraj wycieraczki na gumie. Dzięki temu nie będzie się ona ślizgała po podłodze i przesuwała na korytarzu. Wycieraczki do przedpokoju często podbite są cienką warstwą gumy lub silikonu.


Przy wyborze zwróć również uwagę na ogólnych styl przedpokoju. W pomieszczeniach z dużą ilością drewna świetnie sprawdzą się modele wykonane z naturalnych materiałów. W ten sposób stworzysz spójną aranżację skandynawską czy boho. Z kolei w nowoczesnych aranżacjach dobrym pomysłem są wycieraczki plastikowe czy gumowe np. imitujące naturalne materiały lub kamień.


Dlaczego wycieraczki gumowe to dobry pomysł?

Wycieraczki gumowe są bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Najczęściej wykorzystywane są na zewnątrz w miejscach o dużym natężeniu ruchu. Cechują się bowiem także bardzo dużą wytrzymałością i odpornością na warunki atmosferyczne.


W tej kategorii znajdziesz wycieraczki gumowe w różnych rozmiarach. Możesz je więc dopasować do wejścia do domu, restauracji, hotelu czy innych miejsc publicznych. Spore otwory bardzo dobrze gromadzą wewnątrz brud i oddzielają go od podeszwy butów. Co jakiś czas możesz je opłukać pod bieżącą wodą z węża ogrodowego lub do ich czyszczenia wykorzystać myjkę wysokociśnieniową.


Wycieraczki gumowe najczęściej utrzymane są w uniwersalnym czarnym kolorze, który z łatwością dopasujesz do każdego miejsca. W sytuacji, kiedy dojdzie do przerwania wycieraczki w jednym miejscu, nie musisz od razu kupować nowej. W tej kategorii znajdziesz także łącznik gumowy, którym możesz naprawić wycieraczkę lub połączyć dwa mniejsze jej fragmenty.


Na co zwracać uwagę przy wyborze wycieraczek do butów?

Pierwszym kryterium wyboru jest miejsce przeznaczenia. Nieco inne modele sprawdzą się na zewnątrz, a inne do wnętrza budynku. Ponadto weź pod uwagę natężenie ruchu w danym miejscu. W miejscach publicznych wybieraj wycieraczki do butów wykonane z wytrzymałych materiałów najlepiej gumy czy tworzywa sztucznego o sztywnym włosiu. Dzięki temu unikniesz częstych zmian wycieraczek. Przy regularnym myciu będą Ci służyły przez wiele sezonów.


Wycieraczki do butów powinny być także dopasowane rozmiarem do szerokości drzwi. Najlepiej sprawdzą się modele sięgające od progu do progu. Wszystko jednak zależy także od tego, ile miejsca masz wokół drzwi. Przed domem możesz pozwolić sobie na znacznie większy i tym samym wygodniejszy model wycieraczki niż przed drzwiami do mieszkania w budynku wielorodzinnym.


Na sam koniec weź pod uwagę ich kolorystykę i design. Ma być on dopasowany do wystroju ganku czy przedpokoju. Tylko wówczas będzie ona stanowiła spójne wyposażenie domu.


Gdzie jeszcze wykorzystasz wycieraczki do domu?

Wycieraczki do domu sprawdzą się nie tylko pod drzwiami. Niektóre modele mają o wiele większe zastosowanie i przydadzą Ci się także w innych miejscach. Przykładowo wycieraczki, które możesz spokojnie przyciąć, świetnie sprawdzą się do wyłożenia wnętrza szaf, gdzie trzymasz buty. Dzięki temu ociekający z nich brud nie zabrudzi wnętrza szafy i nie zniszczy drewnianych półek. Możesz je również położyć pod stojakiem na buty. Wówczas skapująca z nich wilgoć i błoto nie zabrudzą podłogi pod stojakiem.


Wycieraczki do domu wykonane z bawełny i utrzymane w kolorowe pasy świetnie spełnią podobne funkcje co wykładziny dywanowe czy chodniki dywanowe. Możesz je położyć na przedpokoju lub przy łóżku. Ochronią Cię przed chłodem podłogi i zabezpieczą podłogę w danym miejscu. Możesz na nich postawić niewielki stolik kawowy czy małą komodę na przedpokój. Staną się tym samym ważnym elementem dekoracyjnym całego pomieszczenia.


Ociekacze na buty – przydatne akcesorium na zimę

Osobną kategorię produktów tworzą ociekacze na buty. Spełniają one także nieco odmienną funkcję od wycieraczek. Wykonane są najczęściej z gumy lub wytrzymałego tworzywa sztucznego. Mają podwyższone brzegi, dzięki czemu zgromadzona w nich woda pochodząca z butów lub błoto nie wyleje się na podłogę.


Ociekacze do butów służą do odstawienia zabrudzonego obuwia do czasu ich wyschnięcia. Później możesz je bez przeszkód schować do szafki, w której przechowujesz obuwie. Śnieg czy błoto nie zabrudzą jej wnętrza.


Ociekacze świetnie sprawdzą się w wiatrołapach do domu czy na przedpokoju w budynkach mieszkalnych. Są świetnym wyborem do domków letniskowych, chatek górskich czy hosteli. Tam goście wracający z górskich szlaków często mają buty zabrudzone błotem lub śniegiem. Przed wejściem do części sypialnianej mogą odłożyć je na ociekacze, aby nie wnieść dalej brudu na podeszwach.

Powiadom o dostępności