Trzonki i kije do narzędzi modułowych

Pokaż na stronie

177 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Dzięki temu, że powierzchnie robocze w narzędziach wykonane są z trwałych materiałów, częściami ulegającymi awarii są zazwyczaj trzonki. Kije i trzonki do narzędzi można jednak często wymienić, zwłaszcza jeżeli zainwestowało się wcześniej w narzędzia modułowe. To świetne rozwiązanie dla każdego, kto ceni sobie wygodę w użytkowaniu narzędzi bez ryzyka, że kosztowne elementy zostaną szybko zniszczone, a przez to cały sprzęt jest bezużyteczny. Tego rodzaju narzędzia można swobodnie odnawiać, wykorzystując do tego gotowe elementy.


Wszystkie narzędzia modułowe składają się z trwale zamontowanych elementów takich jak powierzchnia robocza oraz trzonki. To właśnie kije i trzonki do narzędzi często się zużywają, na przykład ulegając zniszczeniom mechanicznym, wilgotniejąc albo po prostu stając się nieprzyjemnymi w dotyku. Z tego powodu warto je regularnie wymieniać, zwłaszcza gdy powierzchnia robocza jest jeszcze w dobrej kondycji i może służyć do wykonywania wielu cykli pracy. Wszystkie narzędzia ogrodowe mają jasno określony zakres użytkowania, który ułatwia dopasowanie części wymiennych.


Przedłuż żywotność swojego narzędzia, wymieniając trzonek

Bardzo duża liczba narzędzi ogrodniczych czy prostych narzędzi budowlanych wyposażona jest w wymienny trzonek. Element ten jest niezwykle ważny i przede wszystkim wpływa na komfort operowania narzędziem. Musi być on wykonany z wytrzymałych materiałów, ponieważ to właśnie na nim często opiera się duży ciężar narzędzia lub nacisk. Z tego powodu trzonek często ulega uszkodzeniom, co na szczęście nie oznacza, że musisz kupić nowe narzędzie. Wystarczy, że wymienisz trzonek.


W tej kategorii znajdziesz trzonki drewniane przeznaczone do siekier, grabi czy młotków. Trzonki drewniane są niezwykle wytrzymałe, często odpowiednio wyprofilowane, dzięki czemu operowanie narzędziem jest znacznie wygodniejsze. Możesz także wybrać trzonki aluminiowe, które cechują się podobną wytrzymałością. Są jednak lżejsze. Ostatnim typem trzonków są modele teleskopowe. Wyposażone są one w dwa elementy, które wchodzą w siebie. Wystarczy je rozsunąć, aby przedłużyć trzonek i sięgnąć narzędziem znacznie dalej.


Dlaczego warto wymieniać trzonki do narzędzi?

Istnieje kilka ważnych powodów, dla których warto wymieniać trzonki w momencie ich uszkodzenia. Pierwszym z nich jest przede wszystkim Twoje bezpieczeństwo. Operowanie siekierą lub młotkiem z uszkodzonym trzonkiem znacznie zwiększa ryzyko wypadku, który może zakończyć się tragicznie. Trzonki do narzędzi mogą pękać lub szczerbić się na styku połączenia z głowicą. W obu przypadkach może to prowadzić do zmniejszenia kontroli nad narzędziem, a także poluzowania się elementów roboczych.


Trzonki do narzędzi wpływają na komfort i możliwość obsługi danego elementu roboczego. Bez trzonka nie byłbyś w stanie wykonać odpowiedniego zamachu niezbędnego do przecięcia drewna siekierą. Komfort obsługi narzędzia to kolejny powód, dla którego należy wymieniać ten element w chwili jego uszkodzenia.


Ostatnim jest oczywiście oszczędność. Trzonki są elementami znacznie tańszymi niż całe narzędzie. Jeśli w Twojej siekierze element tnący nadal jest w dobrym stanie, wymień jedynie trzonek, aby dalej z niej korzystać.


Jakie trzonki do siekiery znajdziesz w tej kategorii?

Siekiery są narzędziami, które znajdują zastosowanie w ogrodzie, w domach z kominkiem opalanym drewnem. Służą przede wszystkim do cięcia drewna. Możesz nimi wycinać mniejsze drzewka na swojej posesji, a także przygotowywać polana do swojego kominka.


W tej kategorii znajdziesz trzonki do siekiery wykonane z drewna. Jest to materiał najczęściej wykorzystywany do ich produkcji. Zapewnia odpowiednią stabilność ostrzu i jest wytrzymałe na duże siły oddziałujące podczas uderzenia na ostrze. Trzonki do siekiery pochłaniają także pewną ilość wstrząsów, dzięki czemu cięcie drewna nie jest aż tak męczące.


W tej kategorii znajdziesz trzonki w różnych rozmiarach. Każdy z nich jest odpowiednio wyprofilowany, aby móc dobrze osadzić na nim ostrze. Ponadto siekierą tnie się najczęściej za pomocą dwóch rąk. Odpowiednio wyprofilowany trzonek umożliwia pracę oburęczną i zapewnia przy tym wysoki komfort.


Dopasuj odpowiedni trzonek do swojego szpadla

Kolejnymi narzędziami o niezwykle szerokim zastosowaniu w ogrodzie czy na placu budowy są szpadle. Służą one przede wszystkim do wykopywania dziur w ziemi. W grodzie pozwolą Ci szybko przekopać ziemię i przygotować ją pod sadzenie roślin. Na placu budowy posłużą Ci do wykopywania niewielkich otworów lub przenoszenia materiałów sypkich z ziemi na taczkę. Narzędzia te mają bardzo prostą budowę. Składają się z elementu roboczego wykonanego ze stali i zakończonego ostrą krawędzią, dzięki czemu łatwiej wbić go w ziemię oraz dość długim trzonkiem, który umożliwia pracę oburęczną.


W tej kategorii znajdziesz trzonki do szpadla, które przez oddziaływanie dużej siły podczas pracy często ulegają uszkodzeniu. Trzonki do szpadla najczęściej wykonane są z drewna. W naszej ofercie znajdziesz jednak różne ich modele. Najbardziej podstawowy jest trzonek prosty. Wykonany jest z jednego elementu drewnianego. Znajdziesz także trzonek profilowany, który umożliwia pewniejszy chwyt dwoma rękami.


Najczęściej jednak wybierane są trzonki do szpadli w kształcie litery T lub Y. Oba modele umożliwiają chwyt ręką na samym końcu i stworzenie niewielkiej dźwigni, która ułatwia przenoszenie ciężkiej ziemi czy materiału budowlanego.


Zwiększ bezpieczeństwo pracy i zadbaj o wygodny trzonek do młotka

W warsztacie profesjonalnego majsterkowicza czy amatora znajduje się wiele narzędzi ręcznych także wyposażonych w trzonki. Co jakiś czas warto przejrzeć czy wszystkie trzonki w tych narzędziach są sprawne i nie doszło do poluzowania elementu roboczego. Przy pracach ręcznych z drewnem lub metalem może dojść do wielu wypadków, które najczęściej kończą się urazami kończyn.


W tej kategorii znajdziesz popularne trzonki do młotka, które umożliwiają sprawne posługiwanie się tym narzędziem. Elementy te mają dość sporą grubość, dzięki czemu są wytrzymałe zarówno na ciężar elementu roboczego, jak i siłę uderzenia.


Trzonki do młotka dostępne są w kilku rozmiarach. Koniecznie dopasuj je do rozmiaru swojego narzędzia. Oprócz tego znajdziesz w naszej ofercie trzonki do pilnika. Narzędzie to również jest często wykorzystywane w różnego rodzaju warsztatach.


Trzonki do grabi i innych narzędzi ogrodniczych

W ogrodzie także masz wiele narzędzi, które wyposażone są w drewniane i aluminiowe trzonki. W przypadku ich złamania wymień jedynie ten element, a nie całe narzędzie. W okresie jesiennym musisz mieć w swoim ogrodzie sprawne grabie ogrodowe. Dzięki nim usuniesz opadłe liście ze ścieżek, trawnika i rabat kwiatowych. W tej kategorii znajdziesz trzonki do grabi w różnych rozmiarach. Możesz wyposażyć nimi zarówno grabie metalowe, jak i plastikowe.


Ponadto znajdziesz także prosty i długi trzonek do miotły. To kolejne narzędzie, które znajdzie wiele zastosowań zarówno w ogrodzie, jak i domu. Operowanie zarówno grabiami, jak i miotłą nie wymaga wiele siły, dlatego trzonki te najczęściej wykonane są z prostego kawałka drewna, który zapewni Ci wygodę podczas grabienia czy zamiatania.


Jakie trzonki przydadzą Ci się w domu?

Wiele akcesoriów do sprzątania w domu czy firmie również wyposażone są w trzonki. Przykładem mogą być mopy. Najczęściej mają one długi aluminiowy trzonek obleczony tworzywem sztucznym i zakończony gwintem, na który mocuje się mop. Elementy te rzadko ulegają uszkodzeniu, znacznie szybciej należy wymienić końcówkę mopa. Jednak w tej kategorii znajdziesz uniwersalne trzonki z gwintem, które posłużą Ci do obsługi zarówno mopa, jak i szczotki. W ten prosty sposób możesz zaoszczędzić miejsce na przechowywanie tych akcesoriów.


Trzonki do miotły mogą być wykonane także z drewna. Cechują się znacznie większą wytrzymałością od modeli aluminiowych, które są często puste w środku. Warto jednak powierzchnię drewna dobrze zabezpieczyć przed wilgocią, szczególnie gdy chcesz przechowywać swojego mopa w wilgotnej łazience czy suszarni. Dzięki temu drewno nie pokryje się pleśnią i posłuży Ci znacznie dłużej.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.