Reflektory zewnętrzne, oprawy, czujniki ruchu i lampy zewnętrzne

Pokaż na stronie

249 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Materiał stal nierdzewna/tworzywo sztuczne
Rodzaj kinkiet
Materiał stal nierdzewna/tworzywo sztuczne
Rodzaj kinkiet
Materiał stal nierdzewna/tworzywo sztuczne
Rodzaj słupek
Materiał polipropylen, poliwęglan PC
Napięcie 230 V
Rodzaj kinkiet
Materiał polipropylen, poliwęglan PC
Napięcie 230 V
Rodzaj kinkiet
Materiał stal nierdzewna/tworzywo sztuczne
Napięcie 230 V
Rodzaj kinkiet
Materiał stal nierdzewna/tworzywo sztuczne
Napięcie 230 V
Rodzaj słupek
Materiał stal nierdzewna/tworzywo sztuczne
Napięcie 230 V
Rodzaj słupek
Materiał aluminimum
Napięcie 230 V
Rodzaj lampa wisząca
Materiał aluminimum
Napięcie 230 V
Rodzaj kinkiet
Materiał aluminimum
Napięcie 230 V
Rodzaj kinkiet
Materiał aluminimum
Napięcie 230 V
Rodzaj słupek
Materiał aluminium/tworzywo sztuczne
Rodzaj kinkiet
Materiał aluminium/tworzywo sztuczne
Rodzaj kinkiet
Materiał aluminium/tworzywo sztuczne
Rodzaj kinkiet
Materiał aluminium, szkło
Napięcie 230 V~50Hz
Rodzaj kinkiet
Materiał plastik
Napięcie 220-230 V~50/60Hz - wejściowe, 36 V wyjściowe
Rodzaj girlanda ogrodowa
Materiał plastik
Napięcie 220-230 V~50/60Hz - wejściowe, 36 V wyjściowe
Rodzaj girlanda ogrodowa
Materiał aluminium, szkło
Napięcie 230 V~50Hz
Rodzaj kinkiet
Materiał aluminium, szkło
Napięcie 230 V~50Hz
Rodzaj kinkiet
10 20 50 100 Ofert na stronie

Oświetlenie na zewnątrz budynków to ważny element aranżacji otoczenia, który w głównej mierze wpływa na bezpieczeństwo oraz komfort korzystania z przestrzeni. Oprawy oświetleniowe zewnętrzne to produkty, z pomocą których można przygotować atrakcyjne otoczenie domu, budynku użytkowego albo działki. Asortyment obejmuje zarówno reflektory zewnętrzne zasilane w standardowy sposób, jak i te z zasilaniem solarnym, idealne na parcelach, do których do nie ma dostępu przyłącza energetycznego.


Wszystkie dostępne w asortymencie sklepu Bricomarche.pl reflektory zewnętrzne dopasowane są do użytku w miejscach wyeksponowanych na działanie warunków atmosferycznych. Dzięki temu są trwałe, ale również odporne na działanie wody, przez co nie powodują awarii całego systemu zasilania. Oprawy oświetleniowe zewnętrzne mają wiele różnych miejsc montażu, od ścian budynków po chodniki albo trawniki. Dzięki temu oświetlenie zewnętrzne sprawdzi się w praktycznie każdym miejscu, bez względu na miejsce mocowania albo styl aranżacji otoczenia.


Zaprojektowanie odpowiedniego oświetlenia na zewnątrz domu to jedna z ważniejszych instalacji. Warto postawić na podświetlenie przydomowego podwórka, aby łatwiej było się po nim poruszać po zmierzchu. Reflektory zewnętrzne pełnią nie tylko funkcję praktyczną, ale i dekoracyjną, dlatego najlepiej wybierać je, kierując się nie tylko funkcjonalnością produktu, ale też jego prezencją. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się na atrakcyjne lampy solarne, które czerpią energię ze słońca. Spore grono poszukuje także stylowych lamp zewnętrznych, które ozdobią teren podwórka.

W asortymencie sklepu budowlanego Bricomarche można znaleźć szeroki wybór lamp i opraw zewnętrznych, z którymi można stworzyć nietuzinkową aranżację terenu zewnętrznego, a jednocześnie cieszyć się komfortem, płynącym z dostępnego na podwórku światła. W naszym sklepie znaleźć można modele stojące, podwieszane, wbijane w ziemię czy też montowane na powierzchni ścian. Posiadamy lampy zewnętrzne z czujnikiem, kinkiety, oprawy ozdobne oraz wiele ciekawych produktów, które mogą zainteresować miłośnika dobrego stylu oraz profesjonalnych dekoratorów ogrodów.


Lampy zewnętrzne jako oświetlenie dekoracyjne

W ostatnim czasie coraz więcej osób skupia się na wyborze reflektorów zewnętrznych, myśląc przede wszystkim o względach dekoracyjnych. Dbając o przydomowy ogród, chcemy, aby był estetyczny i uporządkowany, a to dotyczy nie tylko doboru mebli ogrodowych, sadzenia kwiatów czy przycinania trawnika, ale także zapewnienia odpowiedniego światła po zachodzie słońca. Stworzenie ładnej ścieżki ze słupków ogrodowych, emitujących delikatne światło w dużej mierze wpłynie na atrakcyjność całej przestrzeni, sprzyjając jednocześnie wygodzie poruszania się po ogrodzie.

Atrakcyjne reflektory zewnętrzne mogą nam służyć do ozdabiania altan czy werand. Montowane na elewacji dopełniają całości wystroju budynku, stanowiąc ciekawy dodatek. Lampy zewnętrzne stojące mogą stać się istotnymi elementami całej aranżacji ogrodu, dodając mu określonego charakteru i podkreślając najciekawsze walory całego terenu.

Lampy zewnętrzne sprawdzą się nie tylko w ogrodach, ale też na balkonach czy tarasach, gdzie pełnią rolę interesujących elementów, wspierających aranżację takiego miejsca, zapewniając jednocześnie odpowiednie źródło światła. Osoby, które lubią posiedzieć sobie po zmierzchu na balkonie ze szklanką herbaty lub drinkiem, z pewnością docenią nieduże lampy elewacyjne, które wpłyną na przytulny nastrój i rozświetlą niewielką przestrzeń.


Funkcjonalność lamp zewnętrznych

Dlaczego warto zamontować reflektory zewnętrzne? Są to produkty, które z pewnością można uznać za praktyczne, ponieważ każdy chce móc się poruszać swobodnie po ogrodzie czy tarasie, kiedy na dworze jest ciemno. Oświetlenie zewnętrzne warto więc wybierać, kierując się względami zadaniowymi, czyli tym, jaki obszar dana lampa ma rozświetlać oraz gdzie należy ją przymocować, aby robiła to najskuteczniej.

Wybierając do ogrodu lub na balkon lampy zewnętrzne z czujnikiem, stawiamy na wygodę, ponieważ taki reflektor reaguje na ruch, a więc nie musimy zajmować się jego włączeniem czy wyłączaniem. Tego typu produkty świetnie sprawdzają się np. jako oświetlenie bramy lub garażu, gdy chcemy po ciemku zaparkować samochód, bez konieczności wychodzenia z pojazdu i zapalania lampy.

Dla rozświetlenia większej części ogrodu z góry lub też całego tarasu stosuje się często oświetlenie elewacyjne, czyli takie, które montowane jest na elewacji budynku. Umieszczone w wyższym punkcie światło ma szerszy promień, który obejmuje swoim zasięgiem większy teren, zapewniając widoczność na szerszym obszarze.


Jak wybrać odpowiednie reflektory zewnętrzne?

W naszym sklepie można znaleźć lampy zewnętrzne różnego rodzaju. Decydując się na modele, które będą odpowiednie do indywidualnych wymagań, warto zastanowić się nad tym, gdzie chcemy umieścić oświetlenie oraz jaki obszar powinno ono obejmować. Ważne jest, aby kierować się też względami wizualnymi, jeżeli zależy nam na zamontowaniu lampy w celach dekoracyjnych.

Niektóre oprawy zewnętrzne są na tyle atrakcyjne, że stanowią ciekawą dekorację także w ciągu dnia i mogą stać się elementem ozdobnym całego ogrodu, wspierając jego aranżację. Wizualne względy to jednak nie wszystko, na czym powinniśmy opierać swój wybór. Jakie inne czynniki warto wziąć pod uwagę?


Materiał wykonania

Materiał, z jakiego wykonana jest lampa, stanowi ważny czynnik, niezależnie od tego, czy jest to lampa zewnętrzna, czy wewnętrzna. Jednak w przypadku, gdy chcemy dany model umieścić na powietrzu, musimy zwrócić uwagę na to, czy dany surowiec jest odporny na czynniki atmosferyczne, czyli wilgoć, mróz, promienie UV itd. Wytrzymałość materiału należy sprawdzić także pod względem wytrzymałości na uszkodzenia mechaniczne, których na zewnątrz może być więcej niż w bezpiecznym otoczeniu czterech ścian.

Parametry, dotyczące wykonania produktu są szczególnie ważne, gdy montujemy lampy zewnętrzne ścienne, zasilane energią elektryczną. Pamiętajmy, że na zewnątrz nietrudno o dostanie się wody na oprawę zewnętrzną, dlatego powinna ona wykazywać odpowiednią wodoodporność. Jeżeli nie będzie dostatecznie szczelna, działanie wody może uszkodzić nie tylko samą lampę, ale całą instalację elektryczną.


Źródło zasilania

Kolejnym czynnikiem, który będzie przydatny podczas zakupu lamp na zewnątrz, jest źródło zasilania. Chcąc podkreślić aranżację ogrodu mocnym światłem lub mieć możliwość zmiany jego natężenia, najlepiej zdecydować się na modele, korzystające z energii elektrycznej. W tym przypadku przewody mogą być prowadzone po ścianach lub pod wewnętrzną warstwą tynku. Stawiając na energooszczędność, warto zdecydować się na reflektory led zewnętrzne.

W przypadku, gdy chcemy wykorzystać lampy ogrodowe do podświetlenia ścieżki, stawiając na modele, które w dalszym ciągu będą zasilane energią elektryczną przewodową, będzie to wymagało wodoszczelnych kabli zasilających, które najlepiej jest schować w obrębie krawężników.


Sposób montażu

Na rynku dostępnych jest sporo lamp zewnętrznych, które różnią się od siebie między innymi sposobem montażu. Do wyboru mamy:


  • lampy zewnętrzne stojące - dostępne są w różnych wysokościach; wysokie wymagają solidnego podłoża i dobrego mocowania, natomiast niższe wystarczy przytwierdzić do kostki betonowej lub płyty chodnikowej;
  • słupki ogrodowe - wystarczy je wbić w podłoże przy pomocy szpikulca, nie sprawdzą się jednak na betonowych ścieżkach;
  • lampy zewnętrzne ścienne - najczęściej wybierane do oświetlenia elewacji budynku, wejść, furtek, a także rozświetlenia tarasu czy balkonu.


Oprawy zewnętrzne - gdzie je zamontować?

Decydując się na stworzenie instalacji zewnętrznej, warto przygotować sobie plan oświetlenia, a dokładniej pomyśleć nad tym, gdzie zamontujemy zewnętrzne reflektory. Jest to ważne szczególnie wtedy, gdy lampy będą zasilane energią elektryczną, a to oznacza, że wymagany będzie odpowiedni dostęp do zasilania. Chcąc, aby ogród był dobrze rozświetlony, warto wziąć pod uwagę takie rozmieszczenie lamp, jak: drzwi wejściowe, ściany, wjazd do garażu, tylne wejście do domu, tablicę z numerem domu - wszystkie te elementy, które po zmroku powinny być widoczne, aby rozpoznać adres budynku czy też bezpiecznie do niego wejść lub wjechać.

Przy domach otoczonych ogrodzeniem murowanym lub drewnianym, a nawet zwykłą siatką, warto rozważyć zastosowanie reflektorów zewnętrznych led także przy furtce wejściowej oraz bramie. Będzie to ułatwienie dla domowników, którzy nie będą musieli tracić czasu na poszukiwanie dziurki od klucza w furtce lub zatrzasku bramy. O lampach elewacyjnych warto pomyśleć szczególnie w ciemnej i cichej okolicy, gdzie po zmroku otoczenie może wydawać się mroczne, a dobre oświetlenie wpłynie na poczucie bezpieczeństwa.


Jak dopasować reflektory zewnętrzne do otoczenia?

Im bardziej dopasowane lampy zewnętrzne do aranżacji ogrodu czy tarasu, tym lepiej będzie prezentować się całość. Na szczęście większość tego typu produktów wykonana jest w atrakcyjnych i uniwersalnych designach, które można dopasować praktycznie wszędzie. Stawiając na zgrabne kinkiety ogrodowe w stylu retro, nadajemy terenowi zewnętrznemu nieco miejskiego uroku, co wpłynie na „uspokojenie” terenu i sprawi, że będzie wydawał się bardziej przytulny. Kinkiety modernistyczne o uniwersalnych kształtach, wykonane w ponadczasowej czerni sprawdzą się zarówno w ogrodach, jak i na balkonach czy tarasach jako elementy oświetleniowe, które dodadzą uroku otoczeniu.

Dzięki temu, że wybór opraw zewnętrznych jest tak duży, i że są one wykonane w tak ciekawy sposób, nie powinno być problemu ze znalezieniem odpowiedniego modelu, który spełni indywidualne oczekiwania. Producenci lamp, z którymi współpracuje nasz market, między innymi marki takie jak Gilbert, Fiord czy Liguria, dokładają wszelkich starań, aby ich produkty wyróżniały się atrakcyjną prezencją, a jednocześnie były solidne i praktyczne. Duży wybór designów daje szerokie możliwości stworzenia oryginalnej oprawy oświetleniowej na zewnątrz domu, niezależnie od tego, czy będzie to rozświetlenie budynku, rozjaśnienie ogrodu, czy po prostu wizualne podkreślenie walorów elewacji lub tarasu.


Lampy zewnętrzne z czujnikiem - jak działają?

Coraz więcej osób decyduje się na zastosowanie lamp zewnętrznych z czujnikiem, uważając je za elementy, zwiększające bezpieczeństwo. Lampy z czujnikiem ruchu lub zmierzchu wyposażone są w receptor ruchu, włączający światło, kiedy ktoś znajduje się w jego zasięgu. Niektóre modele reagują też typowo na porę dnia i uruchamiają się samodzielnie po zachodzie słońca.

Lamp z czujnikiem nie powinno się montować w pobliżu innych źródeł światła oraz w miejscach, w których występują duże wahania temperatury. W polu działania czujników lepiej nie ustawiać także ruchomych elementów stolarki okiennej oraz drzwiowej ani żadnych przegród. Nowoczesnych reflektorów z czujnikiem nie trzeba umieszczać w miejscach widocznych, ponieważ większość z nich wykazuje zdolność wykrywania ruchu przez szkło, powierzchnię gipsu czy tworzywa sztuczne.

Wybierając lampę zewnętrzną z czujnikiem, trzeba zwrócić uwagę przede wszystkim na zasięg działania receptora. Najczęściej wybierane są lampy, obejmujące pełną powierzchnię ogrodu, jednak niektóre osoby mogą być zainteresowane mniejszym zasięgiem i rozświetleniem tylko konkretnej powierzchni, aby np. podczas powrotu z nocnej zmiany, nie obudzić reszty domowników.


Szeroki wybór lamp zewnętrznych w naszym markecie

W markecie budowlanym Bricomarche można znaleźć wiele ciekawych modeli reflektorów zewnętrznych różnego rodzaju. Oferujemy produkty renomowanych producentów, którzy znani są z tego, że tworzą lampy zarówno atrakcyjne wizualnie, jak i solidnie. Chcąc ozdobić teren zewnętrzny swojego domu lub mieszkania, a jednocześnie zapewnić mu funkcjonalne oświetlenie, warto zwrócić uwagę na nasz asortyment i zdecydować się na modne kinkiety, lampy retro czy słupki ogrodowe wysokiej jakości. Gorąco zapraszamy wszystkich, którym zależy na stworzeniu profesjonalnego podświetlenia tarasów i ogrodów.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.