Lutownice i opalarki

Pokaż na stronie

2 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Moc 2000 W
Moc 2,5 kW
10 20 50 100 Ofert na stronie

Łączenie przewodów, naprawa instalacji - w tych wszystkich przypadkach dobrze sprawdzą się lutownice. To podstawowe narzędzie dzięki dodatkowym akcesoriom może pomóc w naprawieniu urządzeń elektrycznych, a także większych elementów w instalacjach. Z kolei opalarki sprawdzą się przy wszystkich pracach, które wymagają uszczelnienia, na przykład na miejscu łączenia dwóch rur. Mogą być stosowane nie tylko do materiałów metalowych, ale też tworzyw. Zarówno opalarki, jak i urządzenia do lutowania to jedne z tych elektronarzędzi, które zawsze warto mieć pod ręką podczas prac w domu albo warsztacie.


Lutownice dostępne w naszym asortymencie mają różne zastosowanie, rozmiary, a także parametry techniczne. Bez trudu można wybrać sprzęt, który nadaje się zarówno do użytku domowego, jak i bardziej profesjonalnego, na przykład w warsztacie. Spawarki, lutownice i opalarki z oferty to urządzenia sprawdzone, pochodzące od cenionych producentów. Dzięki temu gwarantują niezawodną i wydajną pracę, a przy odpowiedniej konserwacji - brak awarii.

Praktyczne lutownice i opalarki

Do łączenia dwóch elementów służy wiele produktów, chemii budowlanej i klejów. Jednak w przypadku łączenia elementów metalowych masz znacznie mniejszy wybór. Do tego posłużą Ci przede wszystkim lutownice. Są to urządzenia, które służą do wykonania trwałego spoiwa przy pomocy tzw. cyny lutowniczej. Wyposażone są w rękojeść, grzałkę i grot, który bezpośrednio nagrzewa się od grzałki. Za pomocą grotu rozpuszczasz materiał do spoinowania. W ten sposób możesz swobodnie nałożyć go na elementy, które chcesz połączyć. Po wystygnięciu cyna tworzy wytrzymałe spoiwo odporne na uszkodzenia mechaniczne i napięcia. Doskonale także przewodzi energię elektryczną, dlatego lutownice znajdują zastosowanie w elektronice.

W tej kategorii znajdziesz różne modele lutownic. Do wyboru masz modele transformatorowe, oporowe, a nawet zasilane gazem propan-butan. Ponadto poszczególne urządzenia różnią się mocą i tym samym zastosowaniem. Mocniejsze urządzenia posłużą Ci do lutowania twardego. Nieco słabsze i mniejsze będą odpowiednie do lutowania miękkiego.

W naszym sklepie znajdziesz także opalarki. Urządzenia te również mogą służyć do lutowania, jeśli wybierzesz model zasilany gazem. Opalarki na energię elektryczną posłużą Ci do innych celów, ze względu na to, że nie wydzielają płomienia, a jedynie wypuszczają mocno rozgrzane powietrze.

Najpopularniejszy model – lutownice transformatorowe

Jednym z popularniejszych modeli są lutownice transformatorowe. Znajdują się na wyposażeniu ekip remontowych i budowlanych. Ponadto można znaleźć je w bardziej zaawansowanych warsztatach majsterkowicza.

Lutownice transformatorowe mają dość duże rozmiary. Ich operowanie wymaga pewnej wprawy. Jednocześnie nie służą do precyzyjnych zadań. Wyposażone są także w dość duży grot, co sprawia, że nie nadają się do zespalania drobnych elementów i niewielkich kabli elektrycznych. Doskonale sprawdzą się jednak do łączenia grubych kabli i elementów o znacznych rozmiarach. Dużą ich zaletą jest szybkość nagrzewania się do wysokiej temperatury. Są w stanie osiągnąć temperaturę nawet wyższą niż 450°C, dzięki czemu służą także do lutowania twardego. Niektóre modele dostępne w tej kategorii wyposażone są w praktyczną lampkę, która dobrze oświetla miejsce lutowania.

Idealne dla majsterkowicza – lutownice elektryczne

W niewielkim warsztacie majsterkowicza o wiele częściej znajdziesz inne lutownice elektryczne. Modele oporowe zapewnią Ci o wiele większą precyzję pracy. Urządzenia te są małe i lekkie. Niektóre swoim wyglądem przypominają długopisy. Dużą zaletą jest także niska cena. Ponadto wyposażone są w wymienne groty, które możesz dostosować do wielkości obrabianych elementów.

Tego typu lutownice elektryczne są o wiele powszechniejsze wśród amatorów. Doskonale spełniają swoją funkcję także w profesjonalnych serwisach elektronicznych. Aby korzystać z ogromnych możliwości tego urządzenia, zaopatrz się także w akcesoria do lutowania. Oprócz cyny lutowniczej przyda Ci się zestaw grotów. Wszystkie te elementy znajdziesz w ofercie sklepu Bricomarché.

Czym są lampy lutownicze?

W tej kategorii znajdziesz także lutownice zasilane gazem propan-butan. Urządzenia te nie są ograniczone kablem elektrycznym. Są znacznie bardziej mobilne. Ponadto możesz ich używać na dużych wysokościach czy w miejscach bez dostępu do sieci elektrycznej. Lampy lutownicze mają jednak nieco inną zasadę działania i budowę, co wymaga pewnego doświadczenia, aby z nich skorzystać i wykonać za ich pomocą efektywne lutowanie.

Lampy lutownicze pozbawione są grota, który ma bezpośredni kontakt z materiałem lutującym. Grot w modelach elektrycznych służy do rozpuszczenia cyny, a następnie przenoszenia jej niewielkiej ilości na elementy, które chcesz połączyć. Po wyłączeniu grzałki, cyna stygnie i tworzy wytrzymałe spoiwo.

W lampach zasilanych gazem masz do czynienia z żywym płomieniem. To on rozpuszcza materiał służący do spoinowania. Wbrew pozorom lampy lutownicze również mają szerokie zastosowanie. Dzięki regulacji mocy płomienia służą do lutowania miękkiego i twardego. Możesz osiągnąć dzięki nim różną temperaturę, pod wpływem której rozpuścisz zarówno miękkie, jak i twardsze materiały. Ponadto posłużą Ci do kształtowania rur czy prętów.

W tej kategorii znajdziesz praktyczne modele lamp lutowniczych wraz z dużym zapasem gazu propan-butan. Gaz zamknięty jest w niewielkich puszkach, które nie obciążają zanadto całego urządzenia.

Kiedy przydadzą Ci się opalarki?

Opalarki elektryczne są jeszcze innym typem urządzenia, które nieco przypominają lampy do lutowania. Zasilane są energią elektryczną, więc możesz ich używać jedynie w warsztatach z dostępem do sieci elektrycznej. Ponadto za ich pomocą nie uzyskasz żywego płomienia. Wyposażone są w grzałki, które nagrzewają powietrze, po czym wypuszczają je przez otwór.

Opalarki elektryczne również topią niektóre materiały, ale nie osiągają takiej temperatury, jak lampy. Swoje zastosowanie znajdą podczas remontu. Za ich pomocą możesz pozbyć się starej warstwy lakieru. Wystarczy opalić ją delikatnie, a następnie miękką warstwę lakieru zebrać skrobakiem. Posłuży Ci także do zdejmowania starej warstwy farby. Znajdują także zastosowanie w warsztacie majsterkowicza. Za ich pomocą możesz np. wygładzić elementy konstrukcji wykonane z plastiku.

W tej kategorii znajdziesz urządzenia o mocy nawet 2000 W. Za pomocą panelu sterowania możesz ustawić temperaturę powietrza, a także prędkość wypuszczanego powietrza, dzięki czemu dostosujesz jej parametry do konkretnych zadań. Urządzenia te są niewielkie i poręczne, dzięki czemu obsłużysz je za pomocą jednej ręki. Podczas pracy koniecznie chroń swoje dłonie i oczy.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.