Akcesoria do lutowania

Pokaż na stronie

54 produkty w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Typ inne akcesoria do spawania
Typ inne akcesoria do spawania
Typ inne akcesoria do spawania
Typ grot
Typ grot
Typ spoiwo lutownicze
Typ spoiwo lutownicze
Typ inne akcesoria do spawania
Typ inne akcesoria do spawania
Typ uchwyty
Typ inne akcesoria do spawania
10 20 50 100 Ofert na stronie

Jedną z czynności, które w domu wykonuje się nadzwyczaj często, jest lutowanie. Aby móc je przeprowadzić, niezbędne jest nie tylko odpowiednie urządzenie, ale również akcesoria do lutowania. Z uwagi na sposób działania lutownicy to właśnie one stanowią ważny element wydajnego, a także efektywnego procesu łączenia różnych materiałów. Zazwyczaj lutownice wykorzystuje się przede wszystkim do łączenia przewodów w zepsutych urządzeniach. Dobrze dobrane spoiwo, a także odpowiednia cyna lutownicza zapewniają skuteczność przeprowadzanej pracy.


Wszystkie dostępne w asortymencie akcesoria do lutowania zostały przygotowane przez cenionych producentów. Dzięki temu zapewniają łatwość wykonania pracy z ich udziałem. Dodatkowo są również wydaje, a ich zastosowanie jest szczególnie proste. Sprawdzą się one zarówno w rękach profesjonalistów, jak i osób, które pierwszy raz trzymają lutownice w rękach. Szeroki wybór akcesoriów sprawia, że można wybrać te dostępne w opakowaniach zbiorczych albo pojedyncze, na przykład do wypróbowania. Sprawdź wszystkie elektronarzędzia i akcesoria w naszej ofercie!


Wysokiej klasy akcesoria do lutowania – popraw jakość swojej pracy

Lutowanie, podobnie jak inne czynności polegające na obrabianiu określonych materiałów, wymaga nie tylko zastosowania najwyższej klasy narzędzi, ale też dodatkowych akcesoriów spajających czy wspomagających proces łączenia. W asortymencie Bricomarche znajdziesz najwyższej klasy akcesoria do lutowania, które pozwolą Ci na działanie w warunkach domowych i zawodowych.


Czym charakteryzują się skuteczne akcesoria lutownicze? To materiały, które pozwalają na precyzyjne, trwałe i wszechstronne lutowanie (zarówno przy małych elementach, jak i dużych przedmiotach). Wytrzymają one nawet intensywną eksploatację i świetnie współpracują z każdym modelem lutownicy.


Lutowanie – co warto o tym wiedzieć?

Czym w ogóle jest lutowanie? To łączenie metalowych elementów przy pomocy rozgrzanego spoiwa (zwanego lutem), którego temperatura topnienia jest niższa niż łączonych części. Rozgrzane końcówki do lutownicy zaczynają roztapiać takie spoiwo i łączą odłączone warstwy. Zaletą lutowania jest duża precyzyjność i możliwość obrabiania drobnych elementów – takich, których nie da się złączyć techniką spawalniczą.


Wróćmy tutaj do łączenia materiałów metalowych. Czym są spoiwa do lutowania? To zwykle miedź, brąz, mosiądz, a także różne stopy tych surowców. Zdarza się też wykorzystywanie miedzi. Wszystko zależy od tego, jaki rodzaj materiałów będziesz lutować oraz jaką technikę masz zamiar zastosować.


Jednym z najpopularniejszych spoiw jest cyna do lutowania. Świetnie sprawdza się w elektryce, gdyż rozpuszcza miedziane przewody, trwale je łącząc.


Jakiego rodzaju akcesoria do lutowania są niezbędne do prawidłowego wykonywania lutów?

Lutowanie wymaga zastosowania szeregu różnych narzędzi i elementów. Oczywiście, najważniejsza jest lutownica czyli sprzęt generujący ciepło i umożliwiający precyzyjne rozprowadzenie spoiwa. W Bricomarche znajdziesz najwyższej klasy lutownice transformatorowe, kolbowe i stacje lutownicze o różnej mocy i zastosowaniu.


To jednak nie wszystko. Akcesoria do lutowania pełnią niemniej ważną rolę niż narzędzie elektryczne. Jakie elementy do łączenia metali różnego typu możemy wymienić?


  • Spoiwa lutownicze – najlepiej jeżeli umieszczone jest np. na szpulce i posiada topnik. Parametry (np. grubość spoiwa) zależy od Twojego zapotrzebowania.
  • Kalafonia – surowiec wspierający równomierne rozłożenie spoiwa po powierzchni obrabianych materiałów.
  • Końcówki do lutownicy – dzięki nim lutowanie jest precyzyjne, dokładne i równomierne.
  • Akcesoria lutownicze dodatkowe – tutaj możemy wymienić różnego rodzaju uchwyty, groty do stacji, palniki i reduktory (przy lutowaniu przemysłowym), młotki i wiele innych.


Które akcesoria lutownicze znajdziesz w naszym asortymencie?

W Bricomarche znajdziesz różnego rodzaju akcesoria, które wykorzystasz w procesie łączenia materiałów. Posiadamy trwałe spoiwa lutownicze, wykorzystywane w profesjonalnym lutowaniu oraz w działaniach hobbystycznych.


Poza tym, że oferujemy różne spoiwa do lutowania, posiadamy także wiele innych elementów w tym groty, topniki, kalafonie, a także narzędzia do łączenia przemysłowego i całe zestawy. Wszystko dostępne jest w różnych rozmiarach, właściwościach i o różnorakim przeznaczeniu.


Niezależnie czy interesuje Cię określona cyna do lutowania czy końcówki, masz pewność, że wszystkie elementy spełniają najwyższą jakość i pochodzą od uznanych producentów. Charakteryzuje nas szeroki wybór najlepszych elementów lutowniczych – na pewno znajdziesz coś dla siebie.

Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.