Listwy przyblatowe - listwy do blatów

Pokaż na stronie

8 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

10 20 50 100 Ofert na stronie

Blaty kuchenne powinny gwarantować komfortowe warunki do przygotowywania posiłków, a jednocześnie cechować się efektownym wyglądem. Estetyka nabiera szczególnego znaczenia, jeśli kuchnia jest pomieszczeniem otwartym na salon i pozostaje widoczna dla gości, którzy odwiedzają domowników. Odpowiednie wykończenie blatów mogą zagwarantować listwy przyblatowe. Jest to element, który montuje się w miejscu, w którym blat łączy się ze ścianą. Jego zadaniem jest uszczelnienie szczeliny i uniemożliwienie wnikania w nią wody oraz dostawania się do środka zanieczyszczeń, na przykład resztek jedzenia. Listwy do blatów stają się niezbędne tam, gdzie zależy nam na utrzymaniu czystości oraz przedłużeniu żywotności kuchennych mebli. Zabezpieczają je przed uszkodzeniem i pomagają zachować porządek w kuchni. Listwa na obrzeże blatu będzie prezentować się atrakcyjne pod względem wizualnym, jeśli kolorystycznie zostanie starannie dobrana do blatu oraz kuchennych szafek. Dzięki niej meble będą wyglądać efektownie i zostaną dobrze zabezpieczone przed uszkodzeniami, które mogłyby powstać na skutek działania wilgoci.

Wybierz listwy przyblatowe i ciesz się dłużej estetyczną i funkcjonalną kuchnią

Jest kilka elementów wyposażenia, bez których żadna kuchnia nie będzie dobrze spełniała swoich funkcji. Jednym z nich jest oczywiście blat kuchenny. Element ten zapewnia Ci odpowiednią ilość miejsca do wygodnego krojenia warzyw i mięsa, do nakładania posiłków na talerze, czy do łączenia składników na ciasto. Na blacie kuchennym wykonujesz niemal wszystkie czynności związane z przygotowywaniem codziennych posiłków, a także tych na wyjątkowe okazje. Jest zatem także mocno eksploatowanym wyposażeniem kuchennym.

Co zrobić, aby zapewnić mu jak najdłuższą żywotność? Blaty kuchenne najczęściej wykonywane są z płyty wiórowej laminowanej. Ten materiał pozwala nieco obniżyć koszty wykończenia kuchennego, a także wybrać okleinę w dowolnym kolorze czy imitującą naturalne materiały takie jak drewno czy kamień. Laminat jest w pełni odporny na warunki panujące w kuchni, czego niestety nie można powiedzieć o płycie wiórowej. Jeśli wilgoć przedostanie się do wnętrza blatu, powoduje ona nieestetyczne pęcznienie płyty, co skutkuje znacznym obniżeniem jej parametrów. Aby tego uniknąć, wystarczy dobrze zabezpieczyć łączenia blatów. Do tego wykorzystaj listwy przyblatowe.

W tej kategorii znajdziesz listwy przyblatowe we wszystkich dostępnych rodzajach. W ten sposób skutecznie zabezpieczysz swój blat w miejscach, w których przez cięcie i dopasowywanie części płyta wiórowa została odsłonięta. Listwy te zabezpieczą blat przed dostępem wilgoci i bezpośrednim kontaktem z wodą czy innymi płynnymi substancjami. Ponadto estetycznie wykończą brzeg i zmniejszą ryzyko odrywania się okleiny na brzegach.

Z czego wykonane są listwy przyblatowe kuchenne?

Brzeg blatu kuchennego jest narażony na wiele uszkodzeń mechanicznych. Wynika to z tego, że jest najbardziej odsłoniętym fragmentem całej płyty. W większości aranżacji kuchennych przynajmniej jeden brzeg blatu jest wystawiony na bezpośredni kontakt z akcesoriami kuchennymi, ale także wystaje na przestrzeń, po której poruszają się ludzie. Wszystko to wpływa na większe ryzyko uszczerbienia blatu. Z tego powodu najlepsze są listwy przyblatowe aluminiowe.

Zabezpiecz swój blat przed uszkodzeniami mechanicznymi. Listwy przyblatowe aluminiowe są wytrzymałe i świetnie dopasowują się do przekroju blatu. To powoduje, że nie ma szczelin pomiędzy listwą a blatem, w które mogłyby wnikać zanieczyszczenia, fragmenty jedzenia czy zwykły kurz. Aluminium ma także gładką powierzchnię, dzięki czemu z łatwością zetrzesz z niej wszelkie zabrudzenia powstałe podczas przygotowywania posiłków.

Co jednak najważniejsze aluminium jest także odporne na bezpośredni kontakt z wodą, a także dużą wilgotność powietrza, która szczególnie wzrasta podczas gotowania. W ten sposób listwy wykonane z aluminium doskonale zabezpieczą Twój blat przed czynnikami, które mogłyby go uszkodzić. Sama listwa także na długo zachowa swój estetyczny wygląd.

Listwy do blatów kuchennych boczne – niezbędne przy każdym blacie

Istnieje kilka rodzajów listew przyblatowych. Każda z nich różni się nieco budową, co wpływa na ich zastosowanie. Najbardziej popularne i najczęściej wybierane są listwy do blatów kuchennych boczne. Jeśli Twój blat nie jest integralną częścią zabudowy kuchennej, na pewno będziesz potrzebować przynajmniej jednej lub dwóch listew bocznych.

Listwy do blatów kuchennych boczne montuje się na końcu blatu, w miejscu jego cięcia. Jeśli nie jest on fabrycznie zabezpieczony laminatem, koniecznie wykończ go za pomocą listwy. W ten sposób nie tylko znacznie podniesiesz jego estetykę, ale także zabezpieczysz miejsce cięcia przed wnikaniem wilgoci i innych zabrudzeń.

Listwy boczne wykonane z aluminium, które znajdziesz w tej kategorii, mają niewielkie brzegi, które pozwalają nasunąć je na blat. Ponadto na środku zostały nawiercone otwory, przez które możesz włożyć wkręt i dokręcić listwę do blatu. Ten sposób montażu na stałe przytwierdzi listwę do blatu. Nie będzie się ona zsuwała. Zapewni także szczelność, która jest niezwykle ważna w pomieszczeniach o większej wilgotności powietrza.

Przy wyborze listwy koniecznie zwróć uwagę na stronę. Listwa prawa i lewa nieco się od siebie różnią. Dopasuj dobrze element, aby cieszyć się estetycznie wykończonym blatem kuchennym.

Co daje listwa na obrzeża blatów szczelinowa?

Zupełnie inną budowę ma listwa na obrzeża blatów szczelinowa. Kiedy się ją stosuje i w jakim celu? Kuchnie mają różne rozmiary, a ich aranżacje chcą jak najlepiej wykorzystać każdy dostępny centymetr przestrzeni. To powoduje, że blaty kuchenne przybierają bardzo często różny kształt. Często spotykane są blaty ciągnące się przez całe pomieszczenie pod jedną ze ścian. W innych blat ma kształt litery L lub U. Warto pamiętać, że blaty kuchenne cięte są z płyt o standardowych wymiarach. Jeśli Twój blat jest dłuższy niż ona, wówczas niezbędne jest łączenie dwóch części.

Jak jednak wiadomo, każde cięcie płyty odsłania przekrój wrażliwy na wilgoć. Jeśli chcesz dobrze zabezpieczyć miejsce łączenia blatu, przyda Ci się do tego listwa na obrzeża blatów szczelinowa. Od góry ma ona niewielki daszek, który zachodzi na oba fragmenty blatu. Prostopadle do niego ułożona jest cienka płytka, którą montuje się pomiędzy blatami nad kołkami łączącymi blat. Ponadto listwa ta chroni także zewnętrzny brzeg blatu. Odpowiedni jej fragment również zakończony jest cienką płytką, którą wciska się pomiędzy blaty od dołu.

Zastosowanie listwy szczelinowej gwarantuje Ci szczelność łączenia blatów. Ponadto masz pewność, że żadne zabrudzenia nie wnikną pomiędzy blaty i nie spowodują jej uszkodzenia.

Listwy przyblatowe kuchenne kątowe – gdzie je zastosować?

Najtrudniejsze w aranżacji są kuchnie w blokach mieszkalnych. Tam pomieszczenie to często jest albo łączone z salonem, albo ich powierzchnia jest bardzo mała lub długa i wąska. Te wymiary powodują, że blaty kuchenne często przybierają postać wysp lub układane są w kształt litery U lub L. W tym wypadku blat musi być docięty na odpowiedni rozmiar i często łączony nawet po dwóch stronach.

Koniecznie wykorzystaj listwy przyblatowe kuchenne kątowe, które prawidłowo zabezpieczą miejsce łączenia blatów pod kątem. Dzięki temu podobnie jak w przypadku listew szczelinowych, żadne zabrudzenia nie wnikną pomiędzy blaty, a wilgoć nie przedostaje się do jego wnętrza.

Listwy przyblatowe kuchenne kątowe różnią się nieco swoją budową. Ich blaszka wchodząca pomiędzy blaty jest znacznie dłuższa i okala kołki łączące blaty. W ten sposób trzyma się o wiele stabilniej i nie wychodzi. Jest to szczególnie ważne z powodu tego, że listwa ta nie wchodzi pod blat, ponieważ uniemożliwiłoby to łączenie blatów pod kątem.


Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.