Silikony akrylowe, wysokotemperaturowe i inne

Pokaż na stronie

416 produktów w tej kategorii

Sortuj

Zmień widok

Sortuj

Pojemność 310 ml
Rodzaj inny
Pojemność 20 ml
Rodzaj sanitarny
Pojemność 300 ml
Rodzaj sanitarny
Pojemność 280 ml
Rodzaj akryl
Pojemność 300 ml
Rodzaj sanitarny
Pojemność 300 ml
Rodzaj sanitarny
Pojemność 300 ml
Rodzaj sanitarny
Pojemność 300 ml
Rodzaj sanitarny
Pojemność 300 ml
Rodzaj inny
Pojemność 300 ml
Rodzaj inny
10 20 50 100 Ofert na stronie

Silikony sanitarne oraz silikon budowlany to produkty bez których nie może obyć się żaden remont. Stosowane są jako wypełniacze wszelkiego rodzaju uszkodzeń, szpar i szczelin, a także rodzaj uszczelnienia i izolacji. W sklepie Bricomarche znajdziesz silikony dostosowane do różnego rodzaju powierzchni, w tym drewna, betonu, szkła oraz stali. Proponujemy standardowe produkty, do użytku wewnętrznego, a także te, do użytku zewnętrznego, wytrzymałe na szczególnie wysokie lub niskie temperatury. Oferujemy też silikony sanitarne i silikon budowlany w różnych kolorach, dzięki czemu można je dostosować do odcienia fugi, płytek lub innych elementów wyposażenia i armatury. Polecamy nadto uniwersalny silikon bezbarwny, który doskonale sprawdza się na szkle oraz przy tych elementach, przy których nie chcemy zamaskować jakiegokolwiek łączenia lub niedoskonałości. Najczęściej silikony sanitarne wykorzystuje się do spoinowania prysznica, wanny, zlewozmywaka, umywalki oraz muszli klozetowej. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą na stronie Bricomarche i w sklepach stacjonarnych. Polecamy też kleje, piany i silikony, dostępne w innych kategoriach.

Najlepsze silikony do uszczelniania powierzchni

Szczelność powierzchni użytkowych jest niezwykle ważna w każdym miejscu wystawionym na działanie wody i wilgoci. Najtrudniejsze w zachowaniu odpowiedniej szczelnością są miejsca styku materiałów budowlanych i wykończeniowych. To właśnie tam najczęściej dochodzi do przecieków, które mogą spowodować wiele szkód we wnętrzu domu czy jego konstrukcji. Do zabezpieczania styku materiałów różnego rodzaju wybierz silikony.

W tej kategorii znajdziesz różnego rodzaju silikony zarówno octowe, jak i neutralne. Różnią się one składem substancji wiążących, miejscem zastosowania i czasem schnięcia. W wyborze odpowiedniego rodzaju produktu pomagają nazwy producentów, którzy odróżniają w ten sposób produkt przeznaczonych do dachów czy akwariów.

Możesz wybierać spośród silikonów budowlanych, sanitarnych, szklarskich czy uniwersalnych. Dostępne są także produkty przeznaczone do akwariów, okien czy uszczelniania silników i maszyn spalinowych. Za pomocą każdego z nich stworzysz spoinę nieprzepuszczającą wody, odporną na grzyby i pleśń, a także doskonale przywierającą do danej powierzchni.

Dostępne rodzaje silikonów budowlanych

W tej kategorii produktów znajdziesz niezwykle skuteczny silikon budowlany, który możesz stosować zarówno wewnątrz budynków, jak i na zewnątrz. Doskonale przywiera do powierzchni porowatych np. tynków, cegieł czy gipsów. Silikon budowlany z pewnością będziesz potrzebował podczas budowy domów czy remontu mieszkań.

Silikon uszczelniający do dachów tworzy trwałą i elastyczną spoinę przeznaczoną do uszczelniania materiałów pokrywających dach np. papy czy blachy. Dzięki niemu nawet w okresie intensywnych deszczów zachowasz doskonałą szczelność pokrycia dachowego. W jego składzie znajdują się żywice i bitumy.

Z kolei silikon uszczelniający do okien ma nieco inny skład i konsystencję. Również jest odporny na warunki zewnętrzne. Doskonale przywiera do idealnie gładkich powierzchni i nie odkleja się od nich. Możesz stosować go do okien plastikowych i drewnianych, a także na elementy okienne wykonane z aluminium. Dzięki niemu możesz zapomnieć o przeciekach w ramach okiennych i zalegającej wodzie na parapecie.

Silikon szklarski posłuży Ci także do uszczelniania terrariów, szklarni czy witryn szklanych. Nie nadaje się jednak do obiektów narażonych na nieustanne zanurzenie w wodzie, dlatego do akwariów wybierz produkt do nich przeznaczony.

Silikony uniwersalne i sanitarne – niezbędne w każdym domu

Najpowszechniejszym miejscem zastosowań silikonów są łazienki, ubikacje i sanitariaty. Pomieszczenie to ze względu na swoje przeznaczenie jest wystawione na nieustanny kontakt z wodą. Płytki ceramiczne i fugi wodoodporne doskonale chronią powierzchnię ścian przed wilgocią, jednak nie w każdym miejscu. Na przecieki najbardziej narażone są miejsca styku ze ścianą np. brodzika prysznicowego, umywalki czy chociażby rogi pomieszczeń. To właśnie tam należy nałożyć dodatkową warstwę uszczelniającego silikonu.

Najlepszy do tego będzie silikon sanitarny, którego skład jest specjalnie opracowany i dostosowany do wymagań pomieszczenia. Szybko zasycha, tworząc szczelną i elastyczną spoinę. Jest odporna na grzyby i pleśń. Silikon sanitarny występuje w różnych kolorach, dzięki czemu możesz dobrać odpowiedni produkt do barwy wykończenia ceramiki lub płytek naściennych.

Dużą popularnością cieszy się także silikon uniwersalny o wielu możliwych zastosowaniach. Doskonale przylega zarówno do gładkich, jak i porowatych powierzchni. Za jego pomocą możesz stworzyć estetyczne zakończenie materiałów pokrywających ściany i podłogi wewnątrz pomieszczeń. Doskonale nadaje się do wykańczania listew przypodłogowych, ram okiennych, ościeżnic drzwiowych czy boazerii. Silikon uniwersalny służy nie tylko do uszczelniania, ale i do wypełniania szczelin pomiędzy różnymi materiałami.

Skuteczny uszczelniacz do silników i maszyn

Duża szczelność poszczególnych elementów jest niezwykle ważna także w silnikach czy innych podzespołach urządzeń elektrycznych czy spalinowych. Wszelkiego rodzaju maszyny produkcyjne również wymagają użycia silikonów. W tym środowisku są one jednak narażone na wysoką temperaturę, w kontakcie z którą nie każdy silikon zachowa na dłużej swoje właściwości.

Do uszczelniania maszyn najlepiej nadaje się silikon wysokotemperaturowy. Ma on szeroki zakres temperaturowy wynoszący nierzadko od –60°C do nawet 300°C. Z upływem czasu nie kruszy się i nie spływa po powierzchniach pionowych. Może być stosowany zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz budynków. Znajduje on zastosowanie w różnego rodzaju warsztatach i serwisach maszyn. Produkt ten jest odporny także na kontakt z różnymi chemikaliami, dlatego służy m.in. do uszczelniania mis olejowych, mostów napędowych, skrzyń biegów, pomp, filtrów.

Silikon wysokotemperaturowy znajduje także zastosowanie w gospodarstwach domowych do uszczelniania pieców i kotłów. Jego nałożenie może zastąpić uszczelki silikonowe, gumowe czy tekturowe.

Jak dobrać silikon?

Każdy silikon dostępny w naszym sklepie ma nazwę, która wskazuje na jego zastosowanie. To znacznie ułatwia dobór odpowiedniego produktu, który spełni swoje funkcje w wyznaczonym miejscu. Szczególną uwagę należy jednak zachować na silikony neutralne i uniwersalne.

Pomimo swoich szerokich możliwości zastosowania nie nadają się do każdego miejsca. Do uszczelniania miejsc w kuchni, które mają bezpośredni kontakt z żywnością, wybieraj jedynie produkty z wyraźnym oznaczeniem dopuszczającym zastosowanie ich w takim miejscu. To samo dotyczy np. uszczelniania akwarium, w którym silikon będzie miał bezpośredni wpływ na zwierzęta w nim hodowane.

Oprócz odpowiedniego produktu dobierz do niego akcesoria ułatwiające jego nakładanie. Pistolety do silikonu mają prostą konstrukcję, w której umieszcza się tubę z silikonem. Za pomocą specjalnej rączki precyzyjnie możesz dozować ilość produktu i nakładać go na wybraną powierzchnię. Dzięki temu warstwa silikonu będzie miała odpowiednią grubość, a Ty będziesz miał pewność co do szczelności spoiwa.Powiadom o dostępności

Informujemy, że podany przez Państwa adres e-mail będzie wykorzystywany w celu poinformowania Państwa o dostępności wskazanego przez Państwa towaru, a także w celach marketingowych i promocyjnych towarów i usług oferowanych w sklepach Intermarche i Bricomarche. Administratorem Państwa danych osobowych przetwarzanych w tych celach jest ITM Polska sp. z o.o. (adres: ul. św. Mikołaja 5, Swadzim, 62-080 Tarnowo Podgórne). Przysługujące Państwu prawa, wynikające z przetwarzania Państwa danych osobowych oraz dodatkowe informacje są zawarte Polityce Prywatności.