Dzień Bez Śmiecenia 11 maja

11 maja, Dzień Bez Śmiecenia, to doskonała okazja, aby każdy z nas podjął działania na rzecz czystego środowiska.

W ramach tegorocznej edycji „Dnia bez Śmiecenia” przypominamy, że odpady to wartościowe surowce, których nie powinniśmy marnować. W nowej rzeczywistości prawnej segregacja stała się naszym obowiązkiem, a gmina powinna zapewnić jak najlepsze warunki dla lokalnej gospodarki odpadami.

Z okazji tego święta ekologicznego Centrala sieci Bricomarche przygotowała dla wszystkich pracowników sklepów Bricomarche ekozadanie polegające na poprawnym przyporządkowaniu wybranych odpadów do odpowiednich koszy. Dzięki niemu każdy może się sprawdzić i naprawić popełniane przez siebie błędy.

Poza tymw sklepach Bricomarché przez cały rok można zwrócić zużyte baterie, żarówki oraz sprzęt elektryczny i elektroniczny (1za1). Szczególnie zachęcamy wszystkich klientów sklepu do ich zwrotu do dnia 15 maja oraz do włączenia się tym samym w tegoroczną edycję akcji pod hasłem ”Stawiam na jakość. Sprawdzam!”.Tym samym chcemy zachęcić do segregacji odpadów oraz do wyeliminowania błędów popełnianych podczas segregacji. Selekcja śmieci nie musi być uciążliwa – obecnie na rynku można kupić specjalne kosze, które ułatwiają to zadanie. Dzięki segregacji oszczędzamy miejsce na składowiskach, pieniądze, a przede wszystkim zasoby naturalne, z których nasze opakowania są wytworzone – ropę naftową (z której otrzymujemy plastik), piasek kwarcowy (do produkcji szkła), zasoby leśne (czyli drewno do produkcji papieru) oraz pokłady rud metali (np. boksyty, z których wytworzone zostanie aluminium).

Więcej informacji o Dniu bez Śmiecenia znajdziesz pod adresem: www.dzienbezsmiecenia.pl

OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »