Bricomarché i godzina dla Ziemi

W sobotę 28 marca rusza kolejna 8 już akcja organizacji ekologicznej WWF „Godzina dla Ziemi”. Podobnie jak w zeszłym roku udział w niej wezmą sklepy sieci Bricomarché.

Tego dnia punktualnie o godzinie 20:30 w symbolicznym geście i akcie jedności z naszą planetą zgasną światła w setkach milionów domów i mieszkań na całym świecie. Wyłączone zostaną także iluminacje najbardziej charakterystycznych budynków m.in. Wieży Eiffla we Francji, Bramy Brandenburskiej w Niemczech czy piramid w Egipcie. W Polsce wygaszony zostanie m.in. Stadion Narodowy, Zamek Królewski w Warszawie, Katowicki Spodek czy Sukiennice w Krakowie.
Godzina dla Ziemi 2014

W ubiegłym roku w akcji wzięło udział ponad  7000 miast w 153 krajach świata. W Polsce do akcji oficjalnie przyłączyła się rekordowa liczba ponad 100 000 osób i ponad 60 miast. Oświetlenie zgasło m.in. w Pałacu Kultury i Nauki, w Bazylice Mariackiej  oraz w kancelarii Premiera i Prezydenta RP.

Godzina dla morświna

W Polsce Godzina dla Ziemi po raz pierwszy dedykowana jest ochronie morświna. Morświn to jedyny występujący w Bałtyku gatunek walenia, którego populacja zagrożona jest wyginięciem.
Więcej informacji na temat akcji znajdziesz tutaj.
OK, zamykam Ta witryna korzysta z plików cookie. Możesz wyłączyć ten mechanizm w ustawieniach przeglądarki. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszej Polityce cookie »